reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zawód ratownik” w kanałach Polsatu

dodano: 2021-08-04 05:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Grupa Polsat Plus Jak zapowiada nadawca, 2-odcinkowa seria „Zawód ratownik” to podany w krótkiej i przystępnej formie instruktaż jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia oraz jak ważne jest, by planując aktywne spędzanie czasu wolnego zainstalować aplikację „Ratunek”. Cykl powstał przy współpracy z siecią Plus i będzie emitowany od środy, 4 sierpnia do października br. na antenach takich kanałów jak Polsat, Polsat 2, Polsat News, Polsat Play oraz TV4.

Bezpieczna Zima z GOPR Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niesieniu pomocy na wodzie i w górach liczy się każda sekunda. Człowiek, który znajduje się pod wodą, albo jest ofiarą wypadku musi zostać odnaleziony, zabezpieczony i przetransportowany do placówki medycznej maksymalnie szybko. Najtrudniejsze jest zlokalizowanie poszkodowanego - opowiadają o swojej pracy ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR), a co najważniejsze - radzą, co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej (więcej tutaj).

- Dzwoniąc pod numer 601 100 100 numer ratunkowy nad wodą oraz 601 100 300 numer ratunkowy w górach zachowaj spokój, pomożemy ci. Powiedz gdzie się znajdujesz i co się stało. Następnie odpowiadaj na pytanie dyspozytora i nie rozłączaj się, dopóki dyspozytor nie powie ci, że możesz skończyć rozmowę, a pomoc jest w drodze

- słyszymy w programie.


Ogromną pomocą dla ratowników i poszkodowanych jest aplikacja „Ratunek” zainstalowana w smartfonie. To jedyna aplikacja zaaprobowana przez ochotnicze służby ratunkowe - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR), Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) - i dołączona do oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku. Dzięki niej ratownicy szybko i z dokładnością do 3 metrów zlokalizują poszkodowanego, mają dostęp do wpisanych wcześniej informacji o stanie zdrowia, która jest bardzo przydatna w sytuacji ratunkowej oraz uzyskują wiedzę, z kim z bliskich się kontaktować (więcej tutaj).

Program powstał przy współpracy z operatorem sieci Plus, który od niemal dwudziestu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi, takimi jak Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601 100 100 nad wodą i 601 100 300 w górach (więcej tutaj i tutaj).
 
„Zawód ratownik”: Łodzie hybrydowe Sportis RIB S-6500/K, Parker RIB 750RS i Parker RIB 900 Baltic oraz kuter Conrad 900, foto: Cyfrowy Polsat
„Zawód ratownik”: Łodzie hybrydowe Sportis RIB S-6500/K, Parker RIB 750RS i Parker RIB 900 Baltic oraz kuter Conrad 900, foto: Cyfrowy Polsat


„Zawód ratownik” - emisja od środy, 4 sierpnia 2021 roku w kanałach Polsat, Polsat 2, Polsat News, Polsat Play i TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...