reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zawód ratownik” w kanałach Polsatu

dodano: 2021-08-04 05:42
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Grupa Polsat Plus Jak zapowiada nadawca, 2-odcinkowa seria „Zawód ratownik” to podany w krótkiej i przystępnej formie instruktaż jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia oraz jak ważne jest, by planując aktywne spędzanie czasu wolnego zainstalować aplikację „Ratunek”. Cykl powstał przy współpracy z siecią Plus i będzie emitowany od środy, 4 sierpnia do października br. na antenach takich kanałów jak Polsat, Polsat 2, Polsat News, Polsat Play oraz TV4.

Bezpieczna Zima z GOPR Polsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niesieniu pomocy na wodzie i w górach liczy się każda sekunda. Człowiek, który znajduje się pod wodą, albo jest ofiarą wypadku musi zostać odnaleziony, zabezpieczony i przetransportowany do placówki medycznej maksymalnie szybko. Najtrudniejsze jest zlokalizowanie poszkodowanego - opowiadają o swojej pracy ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) i Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR), a co najważniejsze - radzą, co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej (więcej tutaj).

- Dzwoniąc pod numer 601 100 100 numer ratunkowy nad wodą oraz 601 100 300 numer ratunkowy w górach zachowaj spokój, pomożemy ci. Powiedz gdzie się znajdujesz i co się stało. Następnie odpowiadaj na pytanie dyspozytora i nie rozłączaj się, dopóki dyspozytor nie powie ci, że możesz skończyć rozmowę, a pomoc jest w drodze

- słyszymy w programie.


Ogromną pomocą dla ratowników i poszkodowanych jest aplikacja „Ratunek” zainstalowana w smartfonie. To jedyna aplikacja zaaprobowana przez ochotnicze służby ratunkowe - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR), Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (WOPR) - i dołączona do oficjalnego systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku. Dzięki niej ratownicy szybko i z dokładnością do 3 metrów zlokalizują poszkodowanego, mają dostęp do wpisanych wcześniej informacji o stanie zdrowia, która jest bardzo przydatna w sytuacji ratunkowej oraz uzyskują wiedzę, z kim z bliskich się kontaktować (więcej tutaj).

Program powstał przy współpracy z operatorem sieci Plus, który od niemal dwudziestu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi, takimi jak Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, przypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601 100 100 nad wodą i 601 100 300 w górach (więcej tutaj i tutaj).
 
„Zawód ratownik”: Łodzie hybrydowe Sportis RIB S-6500/K, Parker RIB 750RS i Parker RIB 900 Baltic oraz kuter Conrad 900, foto: Cyfrowy Polsat
„Zawód ratownik”: Łodzie hybrydowe Sportis RIB S-6500/K, Parker RIB 750RS i Parker RIB 900 Baltic oraz kuter Conrad 900, foto: Cyfrowy Polsat


„Zawód ratownik” - emisja od środy, 4 sierpnia 2021 roku w kanałach Polsat, Polsat 2, Polsat News, Polsat Play i TV4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...