reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Planeta skarbów” w kanale Polsat Viasat History

dodano: 2021-08-04 08:16 | aktualizacja: 2021-08-04 13:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History „Planeta skarbów” Dawniej mówiono o siedmiu cudach świata starożytnego - dziś na listach UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) znajduje się 1121 takich wyjątkowych skarbów kultury. Wielu z nich zagrażają klęski żywiołowe, wojny, urbanizacja czy po prostu upływ czasu. W 6-odcinkowej niemieckiej serii „Planeta skarbów” („Welten-Saga”), której premiera odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat History, historyk Christopher Clark oprowadza widzów po wybranych miejscach z listy UNESCO na całym świecie.

Polsat Viasat History „Planeta skarbów”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najpierw widzowie odwiedzą kolebkę cywilizacji, czyli Afrykę, a tam przyjrzą się z bliska kompleksowi piramid w Gizie, który jest jedynym z siedmiu starożytnych cudów świata pozostającym w całkowicie nienaruszonym stanie. Zobaczą również znaną ze starożytnych korzeni chrześcijańskich Etiopię, a także zapierający dech w piersiach Park Narodowy Serengeti w północnej Tanzanii. Z kolei w malowniczych Indiach pełnych budowli znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO odwiedzą między innymi: położone nad brzegiem Gangesu miasto Varanasi, gwarny Bombaj oraz monumentalne zamki i pełne przepychu pałace Radżastanu. Dotrą też do wspaniałego Tadż Mahal oraz do samych podnóży majestatycznych Himalajów. 

W podróży widzowie odwiedzą również Bliski Wschód, gdzie zobaczą jedno z najstarszych miejsc zamieszkanych przez ludzi w Wadi Rum i odkryją wykutą w skale Petrę oraz miasto Persepolis, stolicę imperium perskiego sprzed około 2500 lat. Będą podziwiać Isfahan, w którym znajdują się wspaniałe meczety, budynki rządowe oraz Wielki Bazar. Z kolei w miejscu, w którym spotykają się stary świat i nowy świat, czyli w Ameryce Łacińskiej, odnajdą dziedzictwo prekolumbijskich cywilizacji, kolonialną architekturę i wspaniałe piękno przyrody. Odkryją tam hiszpańskie budowle w Hawanie i Quito i zobaczą Park Narodowy Galapagos - dom wielu wyjątkowych zwierząt. 

W Europie z kolei widzowie odwiedzą Wenecję, będą podziwiać zaimki nad pięknym Renem, dotrą także do miasta świateł i miłości, czyli Paryża, trafią do huty żelaza w niemieckim Völklinger oraz do malowniczych londyńskich ogrodów Kew Gardens. A na koniec wyprawy poznają bogactwo kulturowe Azji Południowo-Wschodniej: Angkor Wat w Kambodży; Luang Prabang w Laosie; imponujące tarasy ryżowe na Bali oraz Zatokę Ha Long w Wietnamie. 

Premiera serii „Planeta skarbów“ odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godzinie 19:55 w kanale Polsat Viasat History. Emisja kolejnych odcinków będzie się odbywać w niedziele o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF


„Planeta skarbów“ - emisja w niedziele (od 8 sierpnia 2021 roku) o godz. 19:55 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...