5.08 IO Tokio w Eurosporcie i TVP

dodano: 2021-08-04 19:22
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport/TVP Sport

IO Tokio Eurosport małe igrzyska 360px.jpg W czwartek 5 sierpnia czas na kolejny dzień na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polska ma już 10 medali, w tym 3 złote. Sprawdź najważniejsze transmisje z IO w Tokio w kanałach Eurosportu i TVP - całość w dziale Sport w polskiej TV.

Eurosport

Co działo się 4 sierpnia (środa):
  • Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem! Polak prowadził w konkursie od pierwszego rzutu i w rewelacyjnym stylu zdobył złoto, bijąc swój rekord życiowy rzutem na odległość 82,52 m. Paweł Fajdek niemal z każdym rzutem się poprawiał, aż w końcu, w piątej kolejce, rzucił 81,53 m, co dało mu miejsce na podium! Polaków rozdzielił tylko Norweg Eivind Henriksen.
  • Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zdobyły srebrne medale w żeglarstwie w klasie 470! Złoto wywalczyły Brytyjki, a brązowe medale drużyna z Francji.
  • Patryk Dobek brązowym medalistą na 800 m! Polak w finałowym biegu musiał uznać wyższość tylko dwóch Kenijczyków.
  • Aleksandra Mirosław wygrała kwalifikacje wspinaczki na czas z wynikiem gorszym o zaledwie 0,01 s od rekordu świata!
  • Mateusz Rudyk zajął 3. miejsce w repasażu i nie awansował do ćwierćfinału sprintu w kolarstwie torowym.
  • Marcin Krukowski niespodziewanie nie zdołał awansować do finału rzutu oszczepem.
  • Natalia Kaczmarek zajęła 4. miejsce w półfinale na 400 m i niestety, nie awansowała do finału.
  • Kanadyjczyk Andre De Grasse z czasem 19,62 zdobył złoty medal olimpijski na 200 m! Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Amerykanie: Kenneth Bednarek i Noah Lyles.
  • Amerykanka Sydney McLaughlin poprawiła własny rekord świata w finale 400 m ppł i z czasem 51,46 zdobyła złoto. Druga była Dalilah Muhammad z USA, a trzecia Holenderka Femke Bol.
  • Pierwsze w historii zawody olimpijskie w parku kobiet zakończyły się zwycięstwem Sakury Yosozumi z Japonii. Srebro zdobyła 12-letnia Kokona Hikari, a brązowy medal wywalczyła 13-letnia Sky Brown z Wielkiej Brytanii.

Plan najważniejszych transmisji - IO Tokio:

5 sierpnia (czwartek)

2:00 Lekkoatletyka:
W sesji porannej zobaczymy, między innymi, kwalifikacje skoku wzwyż, w których wystąpi Kamila Lićwinko, a także finały trójskoku i pchnięcia kulą mężczyzn. W sesji popołudniowej będziemy mogli emocjonować się kwalifikacjami sztafety 4x400 m kobiet, a także biegami półfinałowymi na 1500 m z udziałem Marcina Lewandowskiego.

2:10 eliminacje skoku wzwyż - Kamila Lićwinko
3:09 w eliminacjach 4x100 metrów weźmie udział Polska sztafeta w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Marlena Gola, Paulina Paluch
4:57 finał kajakarstwa C1 200 m kobiet - Dorota Borowska
5:29 finał K1 500 metrów kobiet: Marta Walczykiewicz i Justyna Iskrzycka
9:30 w chodzie na 20 km powalczy Łukasz Niedziałek
12:25 eliminacje sztafety 4x400 metrów w składzie: Anna Kiełbasińska, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan i Małgorzata Hołub-Kowalik
13:00 eliminacje 1500 metrów - Marcin Lewandowski i Michał Rozmys
Transmisja: TVP1, TVP Sport, Eurosport 1 i Player.
Komentarz w Eurosporcie: Marek Rudziński, Janusz Rozum, Paweł Ulbrych, Maciej Jałoszyński

6:00 Siatkówka: