reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzikie Chiny w kanale Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-08-06 01:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” Ray Mears Ray Mears, brytyjski prezenter, autor i entuzjasta przyrody, w brytyjskiej serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” („Wild China with Ray Mears”) odwiedzi siedem różnorodnych chińskich krain, w tym: bujne lasy deszczowe, płaskowyże, wapienne krasy i imponujące góry. Jak zapowiada nadawca, Ray Mears przybliży widzom niesamowite życie dzikich zwierząt, a także odkryje unikalny związek mieszkańców Chin z majestatyczną ziemią, na której żyją. Premiera serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godz. 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature.

Polsat Viasat Nature „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porywająca azjatycka przygoda Raya Mearsa rozpocznie się w stolicy Chin - Pekinie. Podróżnik przemierzy zadrzewione ulice miasta, w którym prowadzony przez ponad 40 lat masowy program sadzenia roślin przekształcił je w jedną z najbardziej zielonych metropolii na świecie. Ray Mears odwiedzi także Wielki Mur Chiński i dowie się o projekcie, którego celem jest przywrócenie populacji dzikich lampartów w tym regionie. Następnie uda się do tropikalnej dżungli w Xishuangbanna w prowincji Yunnan - regionu znanego jako chińska Amazonia, który jest domem zarówno dla jednych z najmniejszych owadów, jak i największych zwierząt Chin. Oprócz ptaków nektarników i pająków - prządek olbrzymich, Ray Mears podziwiać będzie najpotężniejsze zwierzę tego kraju - dzikiego słonia azjatyckiego. Wiele tych olbrzymów udało się ocalić i obecnie próbuje się reintrodukować je do życia na wolności. 

W dalszej części serii Ray Mears odwiedzi słynne na całym świecie chińskie Centrum Ochrony i Badań Pandy Wielkiej. Spotka się z zespołem odpowiedzialnym za program, który ma na celu pomóc pandom przygotować się do powrotu do samodzielnego, dzikiego życia. Ponadto Ray Mears w odległych i ukrytych w chmurach lasach Parku Narodowego Longxi Hongkou będzie podążać śladami pandy noszącej specjalną obrożę nadającą sygnał radiowy. Następnie odwiedzi Narodowy Rezerwat Przyrody Sanjiangyuan na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai. Podczas swojej podróży Ray Mears spotka także prowadzącą koczowniczy tryb życia rodzinę pasterzy jaków i dołączy do obrońcy przyrody Terry'ego Townshenda w poszukiwaniu nieuchwytnego lamparta śnieżnego.

W kolejnych etapach swej podróży Ray Mears odkryje okazałe wzgórza i jaskinie wokół rzeki Li w prowincji Guanxi, jak i spotka się z miejscowym rybakiem, który do połowów używa kormoranów. Następnie zbada tętniące życiem, znajdujące się tysiące metrów pod ziemią dzikie komory. Później Ray Mears wyruszy także na najwyżej położone i największe na świecie łąki Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai, by wytropić niedźwiedzia brunatnego. Uda się również do klasztoru Shungu, gdzie zwierzęta te przychodzą na posiłek i będzie mieć okazję przyjrzeć się z bliska tym niebezpiecznym drapieżnikom.

Na koniec swej wyprawy Ray Mears uda się w magiczne rejony Shangri-La w prowincji Yunnan. Jego wizyta rozpocznie się u podnóża Himalajów, na wysokości ponad 4000 metrów, gdzie mieści się górska przełęcz udekorowana flagami modlitewnymi. Następnie lokalny strażnik Yu Jianhua pokaże Rayowi Mearsowi miejsce, w którym można spotkać jedno z najrzadszych stworzeń w Chinach - czarno-białą małpę wąskonosą. Wyprawa zakończy się poszukiwaniem roślin z miejscowymi medykami, którzy odkrywają tajemnice roślinności Shangri-La.  

Premiera programu „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godzinie 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w niedziele o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Ray Mears w programie „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”, foto: Viasat World
Ray Mears w programie „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”, foto: Viasat World


„Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” - emisja w niedziele (od 8 sierpnia 2021 roku) o godz. 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...