reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dzikie Chiny w kanale Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-08-06 01:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” Ray Mears Ray Mears, brytyjski prezenter, autor i entuzjasta przyrody, w brytyjskiej serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” („Wild China with Ray Mears”) odwiedzi siedem różnorodnych chińskich krain, w tym: bujne lasy deszczowe, płaskowyże, wapienne krasy i imponujące góry. Jak zapowiada nadawca, Ray Mears przybliży widzom niesamowite życie dzikich zwierząt, a także odkryje unikalny związek mieszkańców Chin z majestatyczną ziemią, na której żyją. Premiera serii „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godz. 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature.

Polsat Viasat Nature „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Porywająca azjatycka przygoda Raya Mearsa rozpocznie się w stolicy Chin - Pekinie. Podróżnik przemierzy zadrzewione ulice miasta, w którym prowadzony przez ponad 40 lat masowy program sadzenia roślin przekształcił je w jedną z najbardziej zielonych metropolii na świecie. Ray Mears odwiedzi także Wielki Mur Chiński i dowie się o projekcie, którego celem jest przywrócenie populacji dzikich lampartów w tym regionie. Następnie uda się do tropikalnej dżungli w Xishuangbanna w prowincji Yunnan - regionu znanego jako chińska Amazonia, który jest domem zarówno dla jednych z najmniejszych owadów, jak i największych zwierząt Chin. Oprócz ptaków nektarników i pająków - prządek olbrzymich, Ray Mears podziwiać będzie najpotężniejsze zwierzę tego kraju - dzikiego słonia azjatyckiego. Wiele tych olbrzymów udało się ocalić i obecnie próbuje się reintrodukować je do życia na wolności. 

W dalszej części serii Ray Mears odwiedzi słynne na całym świecie chińskie Centrum Ochrony i Badań Pandy Wielkiej. Spotka się z zespołem odpowiedzialnym za program, który ma na celu pomóc pandom przygotować się do powrotu do samodzielnego, dzikiego życia. Ponadto Ray Mears w odległych i ukrytych w chmurach lasach Parku Narodowego Longxi Hongkou będzie podążać śladami pandy noszącej specjalną obrożę nadającą sygnał radiowy. Następnie odwiedzi Narodowy Rezerwat Przyrody Sanjiangyuan na skraju Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai. Podczas swojej podróży Ray Mears spotka także prowadzącą koczowniczy tryb życia rodzinę pasterzy jaków i dołączy do obrońcy przyrody Terry'ego Townshenda w poszukiwaniu nieuchwytnego lamparta śnieżnego.

W kolejnych etapach swej podróży Ray Mears odkryje okazałe wzgórza i jaskinie wokół rzeki Li w prowincji Guanxi, jak i spotka się z miejscowym rybakiem, który do połowów używa kormoranów. Następnie zbada tętniące życiem, znajdujące się tysiące metrów pod ziemią dzikie komory. Później Ray Mears wyruszy także na najwyżej położone i największe na świecie łąki Płaskowyżu Tybetańskiego w prowincji Qinghai, by wytropić niedźwiedzia brunatnego. Uda się również do klasztoru Shungu, gdzie zwierzęta te przychodzą na posiłek i będzie mieć okazję przyjrzeć się z bliska tym niebezpiecznym drapieżnikom.

Na koniec swej wyprawy Ray Mears uda się w magiczne rejony Shangri-La w prowincji Yunnan. Jego wizyta rozpocznie się u podnóża Himalajów, na wysokości ponad 4000 metrów, gdzie mieści się górska przełęcz udekorowana flagami modlitewnymi. Następnie lokalny strażnik Yu Jianhua pokaże Rayowi Mearsowi miejsce, w którym można spotkać jedno z najrzadszych stworzeń w Chinach - czarno-białą małpę wąskonosą. Wyprawa zakończy się poszukiwaniem roślin z miejscowymi medykami, którzy odkrywają tajemnice roślinności Shangri-La.  

Premiera programu „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” odbędzie się w niedzielę, 8 sierpnia br. o godzinie 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w niedziele o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Ray Mears w programie „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”, foto: Viasat World
Ray Mears w programie „Dzikie Chiny z Rayem Mearsem”, foto: Viasat World


„Dzikie Chiny z Rayem Mearsem” - emisja w niedziele (od 8 sierpnia 2021 roku) o godz. 14:30 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...