reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NENT Group oraz studio wiip nawiązały współpracę

dodano: 2021-08-06 10:26
autor: Jerzy Kruczek | źródło: NENT Group

Viaplay Polska Nordic Entertainment Group (NENT Group) nawiązała współpracę z niezależnym amerykańskim studiem filmowym wiip. Będzie ona obejmowała wiele rynków, w tym Polskę, i ma na celu wprowadzenie produkcji z portfolio wiip na należącą do NENT Group platformę streamingową Viaplay.

NENT Group
Viaplay


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Produkcje, w których udział wezmą gwiazdy Hollywood, pojawią się w ofercie Viaplay Originals skierowanej do odbiorców w krajach nordyckich i bałtyckich, Polsce oraz Holandii. Pierwszą produkcją, którą obejmuje podpisana umowa, będzie seria poświęcona zmianom klimatycznym, zainspirowana książką autorstwa Davida Wallace-Wellsa „The Uninhabitable Earth” („Ziemia nie do życia"). Premiera serialu zaplanowana jest na 2022 rok

„The Uninhabitable Earth” będzie składać się z serii opowieści obejmujących szeroki wachlarz możliwych scenariuszy dla świata, które związane są z szybko postępującym globalnym ociepleniem. Serial zostanie wyprodukowany przez Hyperobject Industries laureata Oscara® i nagrody Emmy® Adama McKaya („Sukcesja”, „Big Short”) i Kevina Messicka („Sukcesja”), Paula Lee („Dickinson”) i Marka Roybala („Mare z Easttown”), Davida Kaplana („Coś za mną chodzi”) i Andrea Roa („To przychodzi po zmroku”). Konsultantem produkcji będzie David Wallace-Wells.
 

- Nawiązujemy najbardziej innowacyjne partnerstwa w branży streamingu, a umowa, którą podpisaliśmy ze studiem wiip, po raz kolejny pokazuje, że współpracujemy z najlepszymi. Będziemy teraz mogli zapewnić odbiorcom Viaplay na wielu rynkach jeszcze więcej światowej klasy produkcji Viaplay Originals. Koncentracja NENT Group na kwestiach zrównoważonego rozwoju, obejmująca zobowiązanie osiągniecia zeroemisyjności nie później niż w 2023 roku, także sprawia, że „The Uninhabitable Earth” tworzony przez studio wiip to dla nas idealny pierwszy wspólny projekt - powiedziała Filippa Wallestam, Chief Content Officer, NENT Group.

- Jesteśmy zachwyceni, że widzowie Viaplay w regionie krajów nordyckich i bałtyckich, a także w Polsce i Holandii zobaczą nasze produkcje. NENT Group to silna marka, która prezentuje widzom filmy i seriale oparte o wspaniałe historie. Cieszymy się na tę współpracę - powiedział Matteo Perale, współzałożyciel studia wiip.

NENT Group nawiązała wiele długoterminowych partnerstw zarówno ze studiami amerykańskimi, jak i międzynarodowymi. Wraz z FilmNation Entertainment utworzyła również spółkę joint venture z siedzibą w Wielkiej Brytanii oraz zainwestowała w amerykańskie studio Picturestart. W 2021 roku Grupa NENT ma zaprezentować widzom co najmniej 40 produkcji oryginalnych, każdego roku ma wyprodukować także dwa filmy anglojęzyczne.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...