reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Morderstwa kobiet w Bydgoszczy

dodano: 2021-08-07 13:13
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” We wtorek, 10 sierpnia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 2. odcinek programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Polowanie na Bogacza (Stefan Rachubiński)”. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama. Stacja CBS Reality jest także partnerem serialu audio „Sprawa Edmunda Kolanowskiego”.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, seria „Kryminalne śledztwa PRL” przenosi widza w czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać mordercę, co wymagało wielkiej determinacji ze strony śledczych. O zbrodniach i śledztwach opowiadają ich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze, a także osoby znające morderców. Opowieść uzupełniają eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, pisarze. Drugi odcinek serii „Kryminalne śledztwa PRL” jest poświęcony zbrodniom Stefana Rachubińskiego oraz kulisom śledztwa prowadzonego przez milicję w jego sprawie. Premierowa emisja tego odcinka odbędzie się we wtorek, 10 sierpnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. 

W drugim odcinku serii widzowie przeniosą się do Bydgoszczy roku 1965. W owych czasach najczęściej popełnianymi przestępstwami w tym mieście były pobicia, rabunki i kradzieże z rozbojem. Do zabójstw praktycznie nie dochodziło. Jednak pewnego ranka sytuacja uległa zmianie. Na jednej z bydgoskich ulic znaleziono okaleczone ciało zamordowanej kobiety. Milicjanci w trakcie dochodzenia ustalili, że była to napaść na tle seksualnym, a kobieta była prostytutką. 

Kilka miesięcy później milicjanci otrzymali informację, że w Lesie Gdańskim na obrzeżach miasta znaleziono kolejne zwłoki kobiety. Jej ciało poraniono w podobny sposób, a modus operandi sprawcy przypominał poprzednią zbrodnię. W mediach pojawiła się informacja, że w Bydgoszczy grasuje Kuba Rozpruwacz, brutalnie mordujący i okaleczający prostytutki. 

Milicjanci prowadzili bardzo szeroko zakrojone działania. Udało się ustalić, że druga z ofiar w dzień swojej śmierci widziana była w popularnej w owym czasie w Bydgoszczy restauracji Gromada. Do jej stolika kilkukrotnie przysiadał się mężczyzna o charakterystycznym wyglądzie - szczupły, o pociągłej twarzy z dużym nosem. Bywalcy lokalu zauważyli również, że miał przy sobie bardzo dużo gotówki, więc w milicyjnych aktach zyskał przydomek Bogacz.  

Funkcjonariusze zdecydowali się opublikować w lokalnej gazecie zdjęcia ostatniej ofiary oraz informacje o postępach w śledztwie. Dzięki temu krąg podejrzanych o morderstwo zaczął się zawężać. Równocześnie działania Milicji Obywatelskiej koncentrowały się wokół Gromady - milicjanci w cywilu urządzili w lokalu i wokół niego kilkanaście punktów obserwacyjnych w nadziei, że Bogacz pojawi się tam raz jeszcze.

O tym, w jaki sposób prowadzono śledztwo w sprawie zbrodni Stefana Rachubińskiego oraz jak udało się go schwytać, opowie drugi odcinek serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się we wtorek, 10 sierpnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality.

Jak czytamy w opisie, program „Kryminalne śledztwa PRL” przedstawia pracę organów ścigania w tamtych czasach, rzucając światło na wyzwania i przeszkody, z jakimi zmagali się śledczy podążający tropem nieprzewidywalnych morderców. Na premierowe odcinki serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” stacja CBS Reality zaprasza w każdy wtorek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - emisja we wtorki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...