reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TK Chopin: Twoja Telewizja Religijna ze zmianami

dodano: 2021-08-09 08:43 | aktualizacja: 2021-08-09 15:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Nadmorska Grupa Medialna/satkurier.pl

Twoja Telewizja Religijna Jak poinformował operator Telewizji Kablowej Chopin (Nadmorska Grupa Medialna) z Wejherowa, w związku ze złagodzeniem obostrzeń związanych z pandemią koronowirusa, w poniedziałek, 2 sierpnia br. przywrócone zostało w tej sieci kodowanie kanałów Twojej Telewizji Religijnej (TTR, pierwotnie Twoja Telewizja Katolicka/TTK), których nadawcą jest Twoja Telewizja Morska (Nadmorska Grupa Medialna). Osoby, które w dalszym ciągu chciałyby odbierać te programy mogą dokonać zmiany pakietu na wyższy. Szczegóły oferty można poznać pod numerem telefonu 58 738 97 01 lub bezpośrednio w biurach obsługi.

Twoja Telewizja Religijna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Twoja Telewizja Religijna rozpoczęła nadawanie w połowie lipca 2014 roku. Nadawcą stacji jest Twoja Telewizja Morska z Wejherowa. Spółka ta otrzymała w grudniu 2013 roku od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRIT) koncesję na rozpowszechnianie w sieci telekomunikacyjnej programu telewizyjnego pod nazwą Twoja Telewizja Katolicka, która obowiązuje od dnia 16 grudnia 2013 roku i wygasa z dniem 15 grudnia 2023 roku.

Pismem z dnia 19 maja 2014 roku spółka Twoja Telewizja Morska złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o zmianę nazwy programu z Twoja Telewizja Katolicka na Twoja Telewizja Religijna. Swój wniosek uzasadniła faktem, iż składając do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o udzielenie koncesji na nadawanie programu telewizyjnego o charakterze religijno-publicystyczno-informacyjnym nie posiadała wiedzy, iż nazwa „Katolicka” została zastrzeżona przez Episkopat Polski (EP). Aby uniknąć ewentualnych dwuznaczności w dziedzinie wiary i moralności, program katolicki powinien pozostać pod pełną kontrolą biskupa diecezjalnego. Twoja Telewizja Morska jako koncesjonariusz jest firmą prywatną i nie podlega jurysdykcji kościoła katolickiego w Polsce. W związku z tym 2 czerwca 2014 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraziła zgodę na zmianę nazwy.

Dziś Twoja Telewizja Religijna to 27 kanałów, które nadają codziennie przekaz z lokalnych kościołów rzymskokatolickich z okolic Wejherowa: Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Kębłowie, Parafia Pod Wezwaniem Bożego Ciała w Helu, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Wejherowie, Rumia - Wspomożycielka, Parafia Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie, Parafia Świętego Antoniego Padewskiego w Redzie, Parafia Świętego Józefa Robotnika w Gniewinie, Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Strzebielinie, Święta Trójca Wejherowo, Parafia Pod Wezwaniem Świętego Leona Wielkiego w Wejherowie, Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie, Parafia Chrystusa Króla i Błogosławionej Alicji Kotowskiej w Wejherowie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Piotra Apostoła Bożepole Wielkie, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pucku, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Świętej Rozalii z Palermo w Wierzchucinie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Zwiastowania Pana w Żarnowcu, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białogórze, Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Orlu, Parafia św. Karola Boromeusza w Wejherowie, Parafia Świętego Augustyna Biskupa w Nadolu, Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Świętego Jana z Kęt Rumia Janowo, Kościół Rzymskokatolicki Pod Wezwaniem Świętego Izydora w Gowinie, Parafia Matki Boskiej Fatimskiej w Kąpinie, Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Katarzyny Aleksandryjskiej w Krokowej i Parafia Rzymskokatolicka Pod Wezwaniem Matki Boskiej Królowej Polski w Tyłowie.

Obok transmisji mszy świętych i nabożeństw w ramówkach jest także pasmo wspólne, w którym widzowie znajdą programy religijne, w języku polskim a także w języku kaszubskim, oraz przekaz planszowy z podkładem Radia Głos z Pelplina (Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej) (więcej tutaj i tutaj).

Przypomnijmy, iż w ostatnim czasie oferta Telewizji Kablowej Chopin powiększyła się o takie kanały telewizyjne jak RedTOP TV HD, Studiomed TV HD (więcej tutaj), TVP 4K (więcej tutaj), NASA TV UHD (więcej tutaj), Filmax HD (więcej tutaj), TVP Kobieta HD (więcej tutaj) i Puls 2 HD (więcej tutaj) oraz o takie rozgłośnie jak RMF FM, RMF Classic, ChilliZet, Antyradio i Radio Nowy Świat (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...