reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Andrzej Seweryn zagra drag queen w serialu Netflixa [wideo]

dodano: 2021-08-11 10:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Netflix

Andrzej Seweryn Królowa Netflix Netflix ogłosił obsadę „Królowej” (tytuł roboczy), najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się w sierpniu br. Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra - emerytowanego krawca, oraz Loretty - drag queen. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka. Premiera 4-odcinkowego miniserialu w 2022 roku.

Andrzej Seweryn / Netflix
Andrzej Seweryn Królowa Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obsada nowego miniserialu Netlixa:
  • Andrzej Seweryn (Ostatnia rodzina, Rojst’97) jako Sylwester - emerytowany krawiec, który wieczorami przeistacza się w drag queen - Lorettę.
  • Maria Peszek (Lista Schindlera, Nina) jako Wioletta - córka Sylwestra, który nigdy nie poznała swojego ojca. Prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki.
  • Julia Chętnicka (Zjednoczone stany miłości, Erotica 2022) jako Izabella - osiemnastoletnia córka Wioletty. Ta szczera do bólu i urocza dziewczyna pracuje w górniczej stołówce, ale marzy o pracy kosmetyczki w salonie piękności.

„Królowa” (tytuł roboczy) to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.
 
Andrzej Seweryn w roli drag queen, fot. Netflix

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, scenariusz Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.
Produkcja Opus TV.

Premiera tylko na Netflix w 2022.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...