reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

MTV świętuje swoje 40-lecie. Zobacz start [wideo]

dodano: 2021-08-11 10:20 | aktualizacja: 2021-08-11 11:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MTV/satkurier.pl

MTV 1981 MTV przez cały sierpień świętuje 40-lecie swojego istnienia. Ta niekwestionowana ikona wśród globalnych stacji muzycznych powstała 1 sierpnia 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Materiał otwierający nadawanie kanału – wzbogacona animacją wersja lądowania statku Apollo 11 na Księżycu – symbolizował odwagę w odkrywaniu świata i wiarę w niemożliwe.

MTV
Moon Person MTV 1981


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszym zaprezentowanym w MTV wideoklipem był utwór o adekwatnym tytule „Video Killed the Radio Star” zespołu The Buggles. Został on wyemitowany o godz. 12:01 dnia 1 sierpnia 1981 roku. Piosenka The Buggles była również pierwszym klipem pokazanym w MTV Classic w Wielkiej Brytanii dnia 1 marca 2010 roku, kiedy to stacja została przekształcona z VH1 Classic.Poniżej trzy pierwsze utwory wyemitowane w MTV. Listę ponad 200 kolejno pokazanych teledysków można znaleźć pod tym linkiem.W 1992 roku MTV stworzyło pierwsze reality show. W przemyśle rozrywkowym dokonywała się rewolucja, a MTV nie zwalniało tempa. Powstawały kolejne kanały m.in. VH1, Comedy Central, CMT, TV Land i Logo. W 1987 roku wystartowało MTV Europe, które wyznaczyło początek pierwszego globalnego brandu młodzieżowego. W 2020 roku cały dorobek stacji zebrano w MTV Entertainment Group, która do jubileuszowych uroczystości dołącza również ze swoimi pierwszymi urodzinami.

Na historię MTV składa się nie tylko telewizja, lecz także słynne koncerty, takie jak cykl MTV Unplugged z udziałem ikon muzyki, nagrywany do dzisiaj na całym świecie. Ogromną popularnością cieszą się również gale rozdania nagród. Są to m.in.: MTV Video Music Awards, MTV Music Awards czy MTV Movie Awards.

Treści i narracja tworzone przez MTV pozwalają widzom uciec od rzeczywistości i odkrywać nieznane, dlatego symbolem stacji pozostała kultowa już statuetka Moon Person, wcześniej Moon Man. Z okazji sierpniowego jubileuszu Kehinde Wiley, amerykański artysta i autor portretu prezydenta Baracka Obamy, odświeżył jej wygląd. Figurę zaprezentowano na specjalnym evencie w kosmodromie NASA – Centrum Kosmicznym Johna F. Kennedy’ego na Florydzie. Naturalnej wielkości astronautę trzymającego flagę MTV oplatają zielone liście oraz różowe i białe kwiaty.
 
Moon Person według Kehinde Wileya
 

- MTV zmienia się z duchem czasu, nie boi się wyzwań i z zaciekawieniem spogląda w przyszłość. Od 40 lat dba o trzy filary, na których opiera się misja stacji. Po pierwsze wspiera młodzież i wierzy, że może ona zmienić świat. Po drugie pielęgnuje język, którym komunikuje się ze swoimi odbiorcami – język muzyki i telewizji. Po trzecie pozostaje otwarte na różnorodność we wszystkich jej wymiarach, zarówno w sztuce, jak i społeczeństwie - informuje nadawca.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...