reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pożar nadajnika w Anglii - 1 mln widzów bez telewizji

dodano: 2021-08-12 12:31 | aktualizacja: 2021-08-12 15:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arqiva/satkurier.pl

Arqiva 10 sierpnia br. w obiekcie nadawczym Bilsdale w hrabstwie North Yorkshire w północno-wschodniej Anglii wybuchł pożar. W następstwie ponad 1 mln widzów straciło możliwość odbioru kanałów naziemnej telewizji cyfrowej Freeview, a także radia FM i DAB. Oczywiście nie dotyczy to telewizji satelitarnej, kablowej czy internetowej - widzowie nadal mogą korzystać z tych sposobów odbioru radia i telewizji.

Littledumpy34
Bilsdale Littledumpy34


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Natychmiast po wystąpieniu zdarzenia spółka Arqiva, zarządzająca infrastrukturą naziemną w Wielkiej Brytanii, poinformowała, że sytuacja jest pod kontrolą i że nikt nie został ranny. Natomiast usługi telewizyjne i radiowe pozostaną tymczasowo wyłączone.
 

- Czekamy na ocenę odniesionych strat. Nasze zespoły organizują obecnie tymczasowy sprzęt, jednak na tym etapie nie jesteśmy w stanie podać konkretnych terminów przywrócenia usług - poinformowała 10 sierpnia Arqiva.

Kolejnego dnia w godzinach popołudniowych Arqiva zapewniła, że rozpoczęła proces stopniowego przywracania usług przy wykorzystaniu tymczasowych struktur i istniejącej infrastruktury w regionie. Wieczorem dodała, że zadanie przywrócenia wszystkich usług dostępnych z masztu o wysokości ponad 300 m jest złożone, ale ciężko pracuje, aby zrobić to tak szybko, jak to tylko możliwe.
 

- Od godz. 19:00 [11 sierpnia, czasu lokalnego - przyp. red.] jesteśmy w stanie dostarczać niektóre usługi telewizyjne i radio BBC Tees setkom tysięcy ludzi. Proces jest stopniowy. Przepraszamy za niedogodności, ale prosimy też o wyrozumiałość, ponieważ nasze zespoły ciężko pracują, aby dostarczyć rozwiązania dla jak największej liczby osób tak szybko i bezpiecznie, jak to tylko możliwe - wyjaśnia Arqiva.

Maszt Bilsdale został wzniesiony w 1969 roku. Mierzy 314 m, czyli tyle samo co RTCN Zielona Góra / Jemiołów i o 3 m mniej niż RTCN Gdańsk / Chwaszczyno, postawione w 1962 roku.

Fot. Littledumpy34, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...