reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina zatwierdza multipleks DVB-T2

dodano: 2021-08-12 20:27 | aktualizacja: 2021-08-12 20:50
autor: RO | źródło: mediasat.info

DVB-T2 telewizor Gabinet Ministrów Ukrainy zatwierdził program budowy ogólnokrajowego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2. Multipleks o oznaczeniu MX-7 ma objąć zasięgiem całą Ukrainę, w tym tereny odległe i przygraniczne. Jego operatorem będzie narodowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizyjnej RRT.

https://cedem.org.ua/wp-content/uploads/2016/10/RRT-2.png
Koncern RRT Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wołodymyr Trofimenko z Państwowej Służby Łączności Specjalnej zauważa, że po odłączeniu nadajników analogowych doszło do paradoksalnej sytuacji, gdyż część obywateli Ukrainy nie ma dostępu do ukraińskiej telewizji.

MX-7 ma działać w standardzie DVB-T2 i modulacji 256QAM z korekcją błędów 2/3. Przy tych parametrach pojemność pakietu wyniesie minimum 30 Mbit/s, co pozwoli na umieszczenie do 12 kanałów telewizyjnych. Multipleks ma być dystrybuowany na całą Ukrainę ze 158 stacji przekaźnikowych. Odbierany będzie na kanałach 5-12 pasma VHF. Dostarczeniem niezbędnego sprzętu do budowy sieci zajmą się firmy prywatne.

Standard DVB-T2 zapewnia lepszą jakość obrazu i dźwięku, a przede wszystkim jest bardziej pojemniejszy, bo umożliwia nadawanie większej liczby kanałów telewizyjnych w przydzielonym paśmie częstotliwości. Standard jest stosowany w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, we Włoszech i wielu innych krajach. Ukraina również ma doświadczenia z tym związane, ponieważ prywatny operator Zeonbud obsługuje ogólnokrajowe multipleksy MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5 w DVB-T2 i MPEG-4. Dla odmiany obsługą MX-7 zajmie się państwowa firma.

W Polsce planuje się wdrożyć system DVB-T2 z HEVC w kilku etapach do 30 czerwca 2022 roku.

Źródło: mediasat.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena szerokopasmowa MLog 6-69 HV dla MUX8 w pionie

Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej MLog 6-69...

49 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...