reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato”

dodano: 2021-08-13 01:44
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” W piątek, 13 sierpnia - wraz z piątkowym wydaniem papierowego wydania dziennika „Gazeta Wyborcza” (Agora), czytelnicy otrzymają „Poradnik astronomiczny na lato”. Będzie się można dowiedzieć z niego m.in. jak obserwować niebo, aby dojrzeć spadające gwiazdy, przeloty satelitów i stacji kosmicznej, a także poznać tajemnice Księżyca.

„Gazeta Wyborcza”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, „Poradnik astronomiczny na lato” ułatwi wszystkim rozpoczynającym swoją przygodę z astronomią obserwacje sierpniowego nieba. Redakcja „Gazety Wyborczej” opisuje w nim, jakie ciała niebieskie można dostrzec w tym czasie - gwiazdy, planety i meteory, ale także obiekty stworzone przez człowieka. Przedstawia również praktyczne wskazówki, jak przygotować się do oglądania spadających gwiazd, w tym Perseidów, gdzie można dostrzec królową sierpniowego nieba, czyli Mirę w konstelacji Wieloryba oraz w jaki sposób odczytywać (nie)pogodę z gwiazd.

Czytelnicy znajdą również w dodatku dekalog obserwatora nieba - 10 porad dla poczatkujących obserwatorów, oraz będą mogli spojrzeć na Księżyc z różnych perspektyw i przeczytać m.in. o zagadkowych „zjawiskach przelotnych” - tajemniczych zmianach na powierzchni Srebrnego Globu.

„Gazeta Wyborcza” wraz z „Poradnikiem astronomicznym na lato” dostępna będzie w punktach sprzedaży prasy w piątek, 13 sierpnia br. Wydanie wspiera kampania promocyjna w radiu (Radiu Zet i RMF FM) oraz autopromocja. Działania przygotował i zaplanował zespół marketingu „Gazety Wyborczej” (więcej tutaj).
 
„Gazeta Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato”, foto: Agora
„Gazeta Wyborcza” z „Poradnikiem astronomicznym na lato”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...