reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Świat: „Holiday” z Anną Krotoską w kinach

dodano: 2021-08-13 02:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: Kino Świat/satkurier.pl

Kino Świat „Holiday” Od piątku, 13 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polsko-niemiecki film „Holiday”. Producentem filmu jest Pokromski Studio, koproducentem Eitelsonnenschein, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Medienboard Berlin-Brandenburg GmbH, a dystrybutorem jest Kino Świat. Reżyserem jest Paweł Ferdek, autorami scenariusza są Paweł Ferdek i Arun Milcarz, a zdjęcia odpowiadała Miriam Kolesnyk. W obsadzie znaleźli się Anna Krotoska, Marcin Czarnik i Lucky Moniaga.

Kino Świat „Holiday”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Holiday” to jeden z tych filmów, które powstały dzięki podróżom i przeżytym podczas wypraw przygodom. Dziesięć lat temu Paweł Ferdek, reżyser obrazu i twórca nagradzanej „Ki”, wyruszył na morskiego stopa do Nowej Zelandii. Dotarł na Jawę, gdzie zasiedział się i zbratał z lokalną ludnością - jadł z nimi, spał z nimi i z nimi rano witał słońce. W chacie - jak sam mówi - przypominającej czasy pierwotne, z paleniskiem na środku, spędził kilkanaście dni. Nie znając lokalnego języka, ale umiejąc dogadywać bez słów, zbliżył się emocjonalnie do swoich gospodarzy. To właśnie wtedy, w trakcie długiego ulewnego tygodnia, w jego głowie narodził się scenariusz do filmu „Holiday”. Reżyser chciał wspomnieć ludzi, których wtedy poznał - żyjących u stóp wulkanu, a więc będących w bezpośrednim kontakcie z naturą.

Właśnie w takie okoliczności trafiają Katarzyna (w tej roli Anna Krotoska) i Tomasz (Marcin Czarnik) - dwójka „korposzczurów”, która chce znaleźć nową energię dla swojego związku i w trakcie wakacji postarać się o dziecko. Chcieli egzotycznego relaksu i prawdziwego wypoczynku, ale wyprawa przyniesie im niezapomnianą przygodę. Katarzyna i Tomasz staną się uczestnikami wydarzeń, których się nie spodziewali - tajemnych obrzędów u stóp dymiącej góry. To właśnie dzięki tym doświadczeniom uda im spojrzeć na osobę partnerską z zupełnie innej perspektywy oraz na nowo poznać samych siebie - jak podczas prawdziwej podróży.

Stęsknieni słońca, oddechu i egzotycznego dreszczu emocji Katarzyna i Tomasz wyruszają na wymarzoną podróż na wyspę Bali w Indonezji. Leżąc na rajskiej plaży, są myślami bardzo daleko od swoich obowiązków wynikających z pracy dla wielkich korporacji. Oboje bardzo chcą mieć dziecko, ale wiedzą też, że zanim się to stanie, muszą poradzić sobie ze sobą nawzajem i przepracować istniejące między nimi konflikty. Pewnego dnia postanawiają udać się na wycieczkę w kierunku znajdującego się na wyspie wulkanu i otaczającej go dżungli. Tam poznają przypadkowo spotkanego tajemniczego mężczyznę, który zaprasza ich do swojego domu. Para decyduje się pójść śladem nieznajomego. Atmosfera zagęszcza się z minuty na minutę, a niepokojąca aura coraz bardziej udziela się polskiej parze. Wkrótce nastąpią zdarzenia, które doprowadzą Katarzynę i Tomasza do olbrzymiej wewnętrznej przemiany. Nic nie będzie już takie jak było. Tę podróż na Bali oboje zapamiętają na zawsze (więcej tutaj).

„Holiday” - o filmie - gatunek: thriller, dramat psychologiczny, produkcja: Polska 2021 rok, reżyseria: Paweł Ferdek („Pollywood” i „Szkoła życia”), scenariusz: Paweł Ferdek („Ki”) i Arun Milcarz, obsada: Anna Krotoska („Wieża, jasny dzień” i „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”), Marcin Czarnik („Drogówka”, „Artyści”, „Syn Szawła” i „Wiedźmin”) i Lucky Moniaga („Si Anak Kampoeng”).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Anna Krotoska i Marcin Czarnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Holiday”, foto: Kino Świat
Anna Krotoska i Marcin Czarnik na plakacie promującym kinową emisję filmu „Holiday”, foto: Kino Świat
Anna Krotoska na premierze filmu „Holiday”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat
Anna Krotoska na premierze filmu „Holiday”, foto: Jarosław Antoniak/Kino Świat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...