Liga Konferencji Europy: Raków - KAA Gent w TVP

dodano: 2021-08-12 23:16 | aktualizacja: 2021-08-17 16:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: tvpsport.pl

Liga Konferencji Europy UEFA Raków Częstochowa gra dalej w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu z Rubinem Kazań zdobywcy Pucharu Polski są już o krok od fazy grupowej. Tak jak to było przy okazji poprzednich spotkań, Telewizja Polska pokaże spotkania 4. rundy z KAA Gent.

Raków Częstochowa
Raków Częstochowa Liga Konferencji Europy

Raków Częstochowa to tegoroczny debiutant w europejskich pucharach. Dostał się do nich dzięki zdobyciu Pucharu Polski, ale grę w eliminacjach LKE zapewniłby sobie również dzięki wywalczeniu wicemistrzostwa kraju. Drogę do fazy grupowej zaczął od 2. rundy i rywalizacji z Suduvą. W dwumeczu z Litwinami gole nie padły, a o awansie polskiej drużyny przesądziły rzuty karne.

Również rywalizacja w 3. rundzie trwała dłużej niż 180 minut. Na pierwszego gola w starciach z faworyzowanym Rubinem Kazań trzeba było czekać do 111. minuty dogrywki w Rosji. Gola na wagę awansu, a zarazem pierwszego w historii występów częstochowian w europejskich zmaganiach, strzelił Vladislavs Gutkovskis. W 122. minucie gospodarze mieli ogromną szansę na doprowadzenie do rzutów karnych, ale jedenastkę obronił Vladan Kovacević, który wyrasta na specjalistę w tym fachu. Jego interwencje pomogły przecież w zdobyciu Superpucharu Polski, a także w wyeliminowaniu Suduvy.

Poziom trudności jednak wciąż rośnie i o awans do fazy grupowej el. LKE trzeba będzie powalczyć z KAA Gent. Belgowie nie bez problemów poradzili sobie z FK RFS Ryga (2:2 i 1:0). W zespole najbliższych przeciwników Rakowa występuje była gwiazda Legii Warszawa – Vadis Odjidja-Ofoe. W sezonie 2018/19 drużyna z Gandawy wyeliminowała w 3. rundzie el. Ligi Europy Jagiellonię Białystok (4:1 w dwumeczu).