reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pomyłki i nefryt we wrześniu w Polsat Viasat Explore

dodano: 2021-08-13 02:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore We wrześniu br. kanał Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Największe pomyłki inżynierów” (sezon 3.) i „Nefrytowa gorączka” (sezon 7.).

Polsat Viasat Explore


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Największe pomyłki inżynierów” 3 („Massive Engineering Mistakes” 3)
emisja: od środy, 1 września br. o 21:00

W tej serii programów widzowie przyjrzą się niecodziennym i czasem bardzo groźnym awariom i katastrofom technicznym. Dlaczego w Kentucky ziemia pochłonęła osiem drogich Chevroletów Corvette? Jaka była przyczyna samodestrukcji ogromnej turbiny wiatrowej w Danii? Dlaczego duży most na autostradzie w Melbourne nagle zawalił się jeszcze podczas budowy? Widzowie zobaczą, jak wyczyny inżynierii stały się zagrożeniem, od tragicznego złamania się dźwigu w Ohio po w ostatniej chwili zażegnaną katastrofę tamy w Wielkiej Brytanii. Poznają opinie projektantów i posłuchają relacji naocznych świadków. Eksperci dokonają analizy i sprawdzą, dlaczego usterki i błędy nie zostały wykryte na czas. Widzowie zobaczą, jak inżynierowie starają się zapobiegać podobnym katastrofom w przyszłości (więcej tutaj).

„Nefrytowa gorączka” 7 (Jade Fever” 7)
emisja: od wtorku, 14 września br. o 22:00

Znaleźli już nefryty i nawet sprzedali kilka dużych kawałków. Jednak w tym sezonie zamiana nowo odkrytego złoża nefrytu w kopalni Two Mile w intratne przedsięwzięcie nie będzie łatwa. Z powodu epidemii turyści zniknęli i sklep został zamknięty. Nie ma pieniędzy na nowy sprzęt, więc do akcji wracają stare ciężarówki i koparki, które ciągle się psują. Transportowanie całego sprzętu na górę i z powrotem nie jest łatwym zadaniem. Do tego dochodzą jeszcze nieporozumienia i sprzeczki. Syn Josh podważa niemal każde polecenie swojego ojca Robina i dlatego postanawia założyć swój własny biznes - firmę transportową. Jak zwykle klątwa nefrytu ciąży nad ekipą. Udaremnia każdy wysiłek, a potencjalne zyski zamienia w straty. Na szczęście z poszukiwaczami jest Scrappy Larry, który zawsze wniesie promyk radości i szczyptę humoru (więcej tutaj).
 
Uczestnicy programu „Nefrytowa gorączka”, foto: Omni Films
Uczestnicy programu „Nefrytowa gorączka”, foto: Omni Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...