reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-01-23 - 2022-01-24

Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet w TVP do 2025 roku

dodano: 2021-08-13 14:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: PZPN

reprezentacji Polski kobiet Polski Związek Piłki Nożnej zawarł umowę licencyjną z Telewizją Polską na transmisje meczów pierwszej reprezentacji Polski kobiet – zarówno eliminacyjnych, jak i towarzyskich.

laczynaspilka.pl
reprezentacji Polski kobiet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa została zawarta na czas określony – do końca sierpnia 2025 roku. Na jej mocy Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze domowe pierwszej reprezentacji Polski kobiet – zarówno eliminacyjne, jak i towarzyskie. Dokument przewiduje także transmisje spotkań wyjazdowych na antenach TVP w przypadku pozyskania sygnału.

Reprezentacja Polski kobiet rozpoczyna kwalifikacje do turnieju finałowego o mistrzostwo świata. Rywalkami Biało-Czerwonych będą reprezentantki Norwegii, Belgii, Albanii, Kosowa i Armenii. Turniej finałowy rozpocznie się 20 lipca, a zakończy 20 sierpnia 2023 roku. Gospodyniami FIFA Women’s World Cup będą tym razem Australia i Nowa Zelandia. Tytułu mistrzyń świata bronią Amerykanki. Do turnieju finałowego awansują zwyciężczynie każdej z dziewięciu grup. Drużyny z drugich miejsc stoczą walkę o trzy pozostałe przepustki do turnieju finałowego w dwustopniowych play-offach.
 

– Przez ostatnie lata piłka kobieca w Polsce poczyniła ogromny krok naprzód. Cieszymy się, że jesteśmy tego częścią i dokładamy kolejną cegiełkę do tego projektu. Transmisje z meczów reprezentacji kobiet na antenach TVP cieszyły się podczas poprzedniego cyklu coraz większym zainteresowaniem. Wierzymy, że dzięki temu porozumieniu zyskamy kolejne rzesze stałych fanów piłki kobiecej. Ta reprezentacja udowodniła już, że warto jej kibicować – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

– Rozwój piłki nożnej kobiet to jeden z kluczowych filarów „Strategii Polskiego Związku Piłki Nożnej na lata 2020-2025”. Przedłużenie dotychczasowej umowy jest wypadkową potencjału dyscypliny oraz konsekwencją dobrej współpracy pomiędzy TVP a PZPN. Jesteśmy przekonani, że rekord oglądalności meczu reprezentacji Polski kobiet, który obecnie sięga 400 tys. widzów, wkrótce zostanie pobity – dodał Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

– Domem polskiej piłki nożnej jest Telewizja Polska. W latach 2021-2025 na naszych antenach pokażemy wszystkie mecze towarzyskie reprezentacji Polski kobiet, a także eliminacje do mistrzostw świata w 2023 roku i mistrzostw Europy w 2025 roku. Wszystkie mecze będą transmitowane w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej. W TVP mocno kibicujemy reprezentacji prowadzonej przez trenerkę Ninę Patalon – podkreśla Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Pierwsza transmisja TVP Sport już 17 września 2021 roku, kiedy to o godz. 19:00 reprezentacja Polski kobiet podejmie w Gdańsku Belgię na początek eliminacji do mistrzostw świata.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...