reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atlantyk i rzeki we wrześniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-08-14 16:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD We wrześniu br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Gigantyczne zwierzęta”, „Rzeczne potwory” (sezon 3.), „Na ratunek zwierzętom z Pacyfiku” i „Wielki błękit”, a w ramach pasma „Sezon oceanów” takie produkcje jak „Pacyfik” i „Atlantyk - najdzikszy ocean świata”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Gigantyczne zwierzęta” („Super Giant Animals”)
emisja: w niedzielę, 5 września br. o 13:10

Ta seria programów to wyraz zachwytu dla gigantów i olbrzymów. Steve Backshall wyrusza na spotkania z największymi stworzeniami na naszej planecie. W Botswanie pływa z krokodylami nilowymi, a na Dominikanie - z kaszalotami. W Kalifornii unika starcia z ważącymi dwie tony mirungami. U wybrzeży Kapsztadu Backshall spotyka się twarzą w twarz z żarłaczem białym. W południowoafrykańskim buszu tropi olbrzymiego słonia. Podczas spotkań z tymi gigantami Steve chce pokazać, jakie niewiarygodne rzeczy są w stanie zrobić te zwierzęta dzięki swoim rozmiarom i wadze.

„Rzeczne potwory” 3 („River Monsters” 3)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 18:55

W trzeciej serii programu Jeremy Wade, wędkarz ekstremalny, znów wyrusza do najodleglejszych zakątków Ziemi, by odkrywać tajemnice związane z przerażającymi potworami atakującymi ludzi w wielkich rzekach. Odkrywa, dlaczego w Australii pewne morskie stworzenie zapuszcza się kilometry w głąb lądu; potem przenosi się do Papui-Nowej Gwinei, aby zbadać tajemnicze zgony na rzece Sepik. Leci także do Nowej Zelandii i przygląda się legendzie o zabójczym stworzeniu żyjącym podobno w jej rzekach i jeziorach. Jeremy Wade pojedzie również po raz pierwszy do Japonii, aby zbadać wyjątkowe, śmiertelnie groźne wodne potwory, takie jak namazu i kappa (więcej tutaj).

„Sezon oceanów”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 21:00
- Zadziwiające i pełne tajemnic opowieści o oceanach, w których poznamy różnorodne gatunki, społeczności i królestwa stworzeń wszelkich kształtów i rozmiarów, od płetwali błękitnych po plankton. Odwiedzimy przepiękne wybrzeża i egzotyczne wyspy. Spotkamy się z ludźmi, których życie kształtuje ocean. Podczas tej niesamowitej podróży zwiedzimy Ziemię od północnego bieguna po południowy - zapowiada nadawca.

„Sezon oceanów”:
„Pacyfik” („The Pacific”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 21:00

Pacyfik, największy ocean na ziemi, o powierzchni 170 milionów kilometrów kwadratowych, rozciąga się od Stanów Zjednoczonych Ameryki na wschodzie aż po Australię na zachodzie. Pokrywa połowę naszej planety i jest miejscem, które tętni życiem. Widzowie wypłyną na otwarte, błękitne bezkresy oceanu. Zamoczą nogi w płytkich wodach, aby przyjrzeć się największej rafie koralowej na świecie. Odwiedzą plaże i przylądki, wespną się na klify na wybrzeżach Pacyfiku, aby poznać ich mieszkańców: niedźwiedzie, kraby i krowy morskie. Podróż zakończą w mrocznych głębinach, gdzie spotkają uzbrojonych w kły władców morskiego królestwa.

„Na ratunek zwierzętom z Pacyfiku” („Wild Pacific Rescue”)
emisja: od niedzieli, 12 września br. o 14:25

Jak zapowiada nadawca, ta niezwykle dynamiczna, pełna akcji seria programów rozgrywa się na przepięknym wybrzeżu Pacyfiku w Kanadzie. Widzowie poznają weterynarzy i techników, którzy swoje życie poświęcili ratowaniu dzikich morskich ssaków. Zespół prowadzi doświadczony i oddany swojej pracy weterynarz. Wszystkim leży na sercu tylko jedna sprawa - ochrona fok, żółwi, delfinów, wydr, lwów morskich i innych stworzeń przed zagrażającymi ich życiu niebezpieczeństwami. Co roku ratują setki rannych zwierząt, pielęgnują aż do powrotu do zdrowia, a potem wypuszczają na wolność. Ratowanie stworzeń, które wracają potem do swojego środowiska, to misja weterynarzy z Ocean Wise Marine Mammal Rescue Centre.

„Sezon oceanów”:
„Atlantyk - najdzikszy ocean świata” („Atlantic - The Wildest Ocean on Earth”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 13 września br.) o 21:00

Ocean Atlantycki to miejsce kontrastów. Widzowie zejdą pod wodę i odkryją prądy, mroczne głębiny i klimatyczne ekstrema, które ten majestatyczny akwen w sobie kryje. Przyjrzą się Prądowi Zatokowemu, który ma wpływ na wszystko, czego dotknie, od humbaków rodzących potomstwo na Karaibach po orki oceaniczne polujące na ławice śledzi na północy Arktyki. Poznają też budowę Grzbietu Śródatlantyckiego, najdłuższego podwodnego łańcucha gór na ziemi. Ukształtowane przez wybuchy wulkanów, które najpierw stworzyły ocean, te atlantyckie góry są źródłem prądów morskich zawierających substancje odżywcze dla bogactwa fauny i flory.

„Wielki błękit” („Big Blue”)
emisja: w poniedziałek i wtorek, 20 i 21 września br. o 20:00

Co roku jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt morskich, takie jak płetwale błękitne, humbaki, mirungi, delfiny, kałany morskie i żarłacze białe, gromadzą się u wybrzeży zatoki Monterey Bay. Wiele z tych stworzeń musi odbyć bardzo długą migracyjną podróż, aby tam dotrzeć, licząc na ryby i plankton u celu. Niestety niektóre z nich nie przetrwają tej wyprawy, a sama uczta też nie zawsze jest gwarantowana. Które zwierzęta przypłyną w tym roku? Czy pożywienia wystarczy dla wszystkich? Wiele z tych gatunków z powodu polowań znalazło się na granicy wyginięcia. Jednak obecnie polowania i połowy wzdłuż wybrzeża Kalifornii są zabronione, a morze jest obszarem chronionym. Zespół ekspertów analizuje ten inspirujący sukces i próbuje znaleźć metody dalszej ochrony mórz i oceanów (więcej tutaj i tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...