reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śledztwa PRL i gliniarze we wrześniu w CBS Reality

dodano: 2021-08-15 23:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo We wrześniu br. kanał CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Kryminalne śledztwa PRL”, którego maraton będzie emitowany w sobotę, 18 września br. o godz. 21:00, i „Ron Iddles: Dobry gliniarz”, który będzie emitowany od niedzieli, 19 września br. o godz. 22:00.

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Kryminalne śledztwa PRL”
emisja: w sobotę, 18 września br. o 21:00

Maraton z programem. Jak czytamy w opisie, Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL) - czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać sprawcę i doprowadzić go przed sąd. Pojęcie seryjnego mordercy w ogólnym obiegu nie istniało, pojawiło się za to inne: wampir. Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Kryminalne śledztwa PRL” ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w tym pełnym absurdów czasie. Widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji, a prowadzonego często w warunkach ograniczonych możliwości technicznych, politycznych nacisków i niechęci społeczeństwa do milicji. Seria analizuje śledztwa dotyczące zbrodni m.in. Edmunda Kolanowskiego, Joachima Knychały czy Pawła Tuchlina. Opowiadają o nich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze oraz bliscy ofiar. Opowieść uzupełnią eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, dziennikarze. Wśród nich m.in. Joanna Stojer-Polańska, Jan Gołębiowski, Paweł Moczydłowski, Marcin Myszka, Łukasz Wroński, Przemysław Semczuk i Michał Larek. Autorom dokumentu udało się także dotrzeć do materiałów archiwalnych, akt, zdjęć z miejsca zbrodni czy starych artykułów prasowych. Sprawców najokrutniejszych zbrodni z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej połączyło jedno: kara śmierci (więcej tutaj).

„Ron Iddles: Dobry gliniarz”
emisja: w niedziele (od 19 września br.) o 22:00

Bohater serii - Ron Iddles - to australijski detektyw Wydziału Zabójstw, a program „Dobry gliniarz” to opowieść o policjancie starej daty - twardym, pomysłowym i nieprzekupnym. Jak czytamy w opisie, to historia człowieka, który rozpracował pozornie nierozwiązywalne sprawy przy pomocy głowy i serca. Z programu widzowie dowiedzą się, w jaki sposób kierujący się intuicją gliniarz wsadził za kratki więcej morderców niż jakikolwiek inny detektyw w Australii. Każdy odcinek zabierze widzów za kulisy najtrudniejszych spraw Rona Iddlesa, który jest narratorem całej opowieści. Historie ilustrują dramatyczne rekonstrukcje zdarzeń nakręcone w nowoczesnym stylu kryminału noir. Uzupełnieniem opowieści Rona Iddlesa są sugestywne spostrzeżenia rodzin ofiar, jego kolegów z Wydziału Zabójstw, dziennikarzy, a nawet informatorów i podejrzanych. Wiele z tych osób nigdy nie przedstawiło swojej historii w telewizji. Przez wiele lat stacje telewizyjne marzyły wręcz o nagraniu programu z genialnym śledczym. Teraz Ron Iddles przeszedł na emeryturę i jest gotów, by opowiedzieć swoją historię. „Dobry gliniarz” to coś więcej niż dokumentalny program kryminalny. To mistrzowska lekcja o pracy detektywistycznej w wykonaniu australijskiego policjanta. Serial oparty jest na bestsellerowej książce Justine Ford pod tytułem „The Good Cop”.
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...