reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Media i moda we wrześniu w SundanceTV

dodano: 2021-08-16 01:25
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV We wrześniu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom takie produkcje programowe jak „W obiektywie popkultury”, „Best of enemies”, „Steve Bannon. Czas przełomu” i „Ewangelia według André”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„W obiektywie popkultury” („That Click”)
reżyseria: Luca Severi
emisja: w piątek, 3 września br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, od Normy Jeane Mortenson „Marilyn Monroe” do Jacka Nicholsona i Leonardo DiCaprio - Douglas Kirkland fotografował hollywoodzką elitę przez ponad 60 lat. Oto jego niezwykła, nieopowiedziana dotąd historia. Człowiek będący w czołówce świata mody, fotoreportażu i portretu, uwiecznił swoim aparatem ponad 60 lat popkultury. Sławę przyniosły mu legendarne sesje zdjęciowe z ulubieńcami Hollywood, takimi jak Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor czy Angelina Jolie. Fotografował też gwiazdy z ponad 150 filmów - „Dźwięki muzyki”, „Moulin Rouge”, „Titanic” i „Wielki Gatsby” to tylko kilka z nich. Wyjątkowy styl i podejście Douglasa Kirklanda zaowocowały setkami pięknych, nieśmiertelnych zdjęć, które nieustannie wpływają na świat, choć od pierwszego kliknięcia aparatu minęły już dziesiątki lat. Ten fascynujący film dokumentalny przygląda się bliżej zdumiewającej karierze jednego z najważniejszych fotografów ubiegłego wieku - od pierwszych zleceń dla magazynu „Look” w latach 50. ubiegłego wieku do „Vanity Fair” obecnie. W obsadzie znaleźli się między innymi Sharon Stone, Nicole Kidman, Michelle Williams, Baz Luhrmann i Andrés Arturo García Menéndez „Andy Garcia”.

„Best of enemies” („Best of enemies”)
reżyseria: Morgan Neville i Robert Gordon
emisja: w poniedziałek, 6 września br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, latem 1968 roku telewizyjne wiadomości zmieniły się na zawsze. Stacja ABC, która zajmowała ostatnie miejsce w rankingach, zatrudniła dwóch wybitnych intelektualistów, aby przeprowadzili ze sobą debatę podczas konwencji demokratów i republikanów. William F. Buckley Jr. był główną nadzieją nowego ruchu konserwatywnego. Gore Vidal, demokrata i kuzyn Jackie Onassis, był lewicowym powieściopisarzem i polemistą. Uzbrojeni w głęboko zakorzenioną nieufność i wrogość, Vidal i Buckley uważali, że ideologie polityczne przeciwnika są niebezpieczne dla Ameryki. Niczym w walce wagi ciężkiej, wymierzali sobie nawzajem polityczne i osobiste ciosy. Ich wybuchowe wymiany zdań przeradzały się we wściekłe wyzwiska. „Na żywo” i bez scenariusza trzymali widzów w napięciu. Oglądalność ABC News poszybowała w górę i narodziła się nowa era w dyskursie publicznym.

„Steve Bannon. Czas przełomu” („The Brink”)
reżyseria: Alison Klayman
emisja: w poniedziałek, 13 września br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, Steve Bannon odszedł ze stanowiska głównego stratega Białego Domu niecały tydzień po krwawym wiecu „Unite the Right” w Charlottesvile w sierpniu 2017 roku. Już wtedy był owianą złą sławą postacią w wewnętrznym kręgu Donalda Trumpa, która wprowadziła skrajnie prawicową ideologię do najwyższych sfer amerykańskiej polityki. Nieskrępowany oficjalnym stanowiskiem - choć niektórzy twierdzą, że do niedawna miał bezpośrednie kontakty z Białym Domem - stał się bardzo wpływowym człowiekiem i przekształcił swoją kontrowersyjną markę nacjonalizmu w globalny ruch. Film podąża za Stevem Bannonem podczas amerykańskich wyborów w 2018 roku oraz rzuca światło na próby mobilizacji i zjednoczenia partii skrajnie prawicowych, by zdobyć miejsca w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku. Aby utrzymać swoją władzę i wpływy, były bankier Goldman Sachs i inwestor medialny znów wymyśla się na nowo - tym razem jako samozwańczy przywódca globalnego ruchu populistycznego. Zręczny manipulator prasy i utalentowany promotor samego siebie, Steve Bannon wciąż pojawia się na nagłówkach gazet i jako obiekt protestów gdziekolwiek się pojawi, podsycając potężny mit, na którym opiera się jego przetrwanie.

„Ewangelia według André” („The Gospel According to André”)
reżyseria: Kate Novack
emisja: w poniedziałek, 20 września br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, André Leon Talley jest tak długo obecny w świecie mody, że trudno sobie wyobrazić czasy, w których nie wyznaczał granic wielkiego stylu. Intymny portret w reżyserii Kate Novack zabiera widzów w emocjonalną podróż. Od korzeni André Leona Talleya, dorastającego w segregowanym prawami Jima Crowa Południu, aż do momentu, w którym stał się jednym z najbardziej wpływowych pionierów gustu i kuratorów mody naszych czasów. Produkcja kreśli fascynujące, dotąd niezbadane powiązania między elegancją ukochanej babci André i Czarnym Kościołem jego młodości, a jego późniejszą kultową, przełamującą bariery pracą w takich wydawnictwach jak „Women's Wear Daily”, „W” i „Vogue”. Splatając bogactwo archiwalnych materiałów filmowych z najświetniejszych momentów w historii mody z przejmującymi refleksjami André Leona Talleya na temat jego życia i kariery, „Ewangelia według André” jest filmowym pomnikiem jednej z najbardziej wyjątkowych postaci amerykańskiej kultury XX wieku. Film został wyprodukowany przez twórców dokumentów „The First Monday in May” oraz „Page One: Inside The New York Times”. Zawiera komentarze luminarzy mody, takich jak Anna Wintour, Marc Jacobs i Tom Ford. Dzieło Kate Novack jest niezbędnym dodatkiem do rosnącego kanonu dokumentów o modzie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...