reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN24 uzyskał koncesję w Holandii

dodano: 2021-08-16 10:11
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Grupa Discovery

TVN Grupa Discovery TVN Grupa Discovery poinformowała w oświadczeniu wydanym 16 sierpnia br., iż uzyskała od holenderskiego regulatora medialnego koncesję na nadawanie dla kanału TVN24. Ciągle wierzy jednak, że nie będzie zmuszona z niej skorzystać. - Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie - zaznacza nadawca.

TVN24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN Grupa Discovery złożyła wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie TVN24 już w lipcu br. Zgodnie z prawem polskim i unijnym, do emisji na terytorium Polski nie jest wymagana polska koncesja, a ta kończy się 26 września i jej przedłużenie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji stoi pod znakiem zapytania.

Jednocześnie nadawca podkreśla, że uzyskanie koncesji w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim ma do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, gdyż uderza ona we wszystkie kanały grupy, w tym TVN. Mowa o tak zwanym lex TVN. Zgodnie z założeniami ustawy, koncesję na nadawanie mogłyby otrzymywać telewizje, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 proc. (zapis ten nie dotyczy firm z Europejskiego Obszaru Gospodarczego). Bezpośrednio uderza on w TVN24, której właścicielem jest amerykańska spółka Discovery.

Pełna treść oświadczenia TVN Grupa Discovery z 16 sierpnia 2021 r.:

Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność. Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie.

Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. W obecnym kształcie uderza ona we wszystkie nasze kanały, w tym w TVN, podważając wolność słowa, niezależność mediów oraz własność prywatną. Ponownie apelujemy do władz o odrzucenie tej szkodliwej nowelizacji. Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...