reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Bez licencji na kanał RT DE

dodano: 2021-08-16 20:23 | aktualizacja: 2021-08-17 10:08
autor: RO | źródło: bild.de

RT Rosyjski nadawca informacyjny RT (dawniej Russia Today) prawdopodobnie nie otrzyma koncesji na nadawanie na obszarze niemieckojęzycznym, co oznacza, że zapowiedziane na ten rok plany telewizyjne Kremla nie dojdą do skutku. Najpóźniej do grudnia ma wystartować z satelity kanał o roboczej nazwie "RT auf Deutsch".

RT Deutsch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
RT próbował zarejestrować niemiecką filię RT DE w Luksemburgu, jednocześnie próbując obejść niemieckie prawo, które nie zezwala na nadawanie w Niemczech stacjom telewizyjnym, które należą do zagranicznych rządów spoza UE.

Od początku czerwca br. luksemburski organ regulacyjny rozpatruje wniosek o licencję od spółki RT DE Productions GmbH z siedzibą w Berlinie. Oficjalnie Luksemburg wciąż nie podjął żadnej decyzji w tej sprawie, ale prawdopodobnie zrobi to w ciągu najbliższych kilku dni. Decyzja ma być negatywna.

BILD podaje, że wniosek kremlowskiego nadawcy o koncesję na nadawanie, złożony w niewłaściwym miejscu lub kraju, doprowadził do pewnych zawirowań politycznych między Niemcami a Luksemburgiem. Przez krótki czas dyskutowano nawet o zaangażowaniu Komisji Europejskiej w przypadku, gdyby Luksemburg chciał przyznać licencję.

W efekcie RT DE musi szukać innego sposobu na umieszczanie swoich treści dla milionów gospodarstw domowych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Przynajmniej w 2021 r. szansa na to jest zerowa.

Obecnie sieć całodobowych kanałów informacyjnych RT składa się z RT America, RT UK, RT Arabic, RT Espaňol i RT France. Założycielem wszystkich stacji jest państwowa agencja TV Novosti. RT od dawna działa w języku niemieckim, ale w formie publikacji treści w Internecie. Jednak docelowo chce docierać do widzów w Niemczech za pośrednictwem satelity.

Źródło: bild.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...