reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„SmokeScreen” generuje wyświetlenia, gdy ekran jest wyłączony [wideo]

dodano: 2021-08-17 13:32 | aktualizacja: 2021-08-26 19:29
autor: Dr. Hack | źródło: DoubleVerify/DV Fraud Lab

Double Verify SmokeScreen 360px.jpg Zidentyfikowano złośliwe oprogramowanie CTV, które kosztuje reklamodawców 6 mln dol. miesięcznie. To dość dochodowy system oszustw związanych z reklamami CTV nazwany „SmokeScreen” został powstrzymany przez nowojorską firmę informatyczną DoubleVerify (DV).

Double Verify (DV)
Smokescreen DV Double verify NY 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oszustwo SmokeScreen pozwalało wygaszaczom ekranu na przejmowanie urządzeń CTV w celu generowania wyświetleń, nawet gdy ekran jest wyłączony. 

Szkodliwe oprogramowanie było dostarczane do telewizora za pośrednictwem fałszywej aplikacji wygaszacza ekranu i po cichu generował wyświetlenia reklam, a to dawało zyski. Użytkownik końcowy zwykle nie miał pojęcia, że ​​SmokeScreen działa na jego urządzeniu, mimo że typowe przejęte urządzenie generuje 3 razy większą liczbę wyświetleń niż jego legalny odpowiednik.

Schemat został zidentyfikowany przez platformę programową DoubleVerify (DV), która poinformowała, że ​​zneutralizowała SmokeScreen.

DoubleVerify zablokowało aktywność 23 maja po zaobserwowaniu dziwnych wzorców żądań wyświetlenia przed ustaleniem stawki, głównie tego, że były one generowane w nocy, między 0:00 a 5:00, kiedy ruch zwykle się zmniejsza, ponieważ większość ludzi nie ogląda telewizji, a ekrany są wyłączone. Niby sprytnie wymyślone przez przestępców, ale to pozwoliło zainteresować się sprawą.

Co ciekawe nawet po tym, jak DoubleVerify zablokował oszustwo dla swoich klientów, firma zauważyła, że ​​operacja pozornie „podwoiła się” podczas próby oszukania reklamodawców, bo liczba żądań wyświetlenia reklam zamiast spaść to jeszcze znacznie wzrosła i nadal jest generowana.

Prawdopodobnie przestępcy zdali sobie sprawę, że nie zarabiają tak dużo pieniędzy jak myśleli, albo nie zdają sobie sprawy, że ktoś ich zablokował i postanowili generować jeszcze więcej fałszywych wyświetleń, ale nie daje to przełożenia na wzrost wpływów z reklamy.

Firma DV potwierdziła, że jej prace nad neutralizacją SmokeScreen pomogły klientom i partnerom uniknąć zmarnowanych inwestycji, ale ostrzegła, że ​​program, który generuje ponad 300 mln żądań reklam, o wartości ponad 6 mln dol. miesięcznie, nadal pozostaje aktywny na prawie 10 000 niezabezpieczonych urządzeń, a ich użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że mają w telewizorze cos takiego jak SmokeScreen. Podobne przypadki były wychwytywane na komputerach (wcześniej Click Fraud) czy urządzeniach mobilnych.

Mark Zagorski, dyrektor generalny DoubleVerify, powiedział:

- Ponieważ oszuści nadal agresywnie atakują przestrzeń CTV, jesteśmy zobowiązani do blokowania pojawiających się schematów oszustw na wszystkich urządzeniach, formatach i platformach dostarczania reklam. Ochrona obsługiwanych przez nas marek jest naszym priorytetem, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na skuteczność reklam. Oszustwo szkodzi jakości zasobów reklamowych, co z kolei prowadzi do nieoptymalnych wyników biznesowych dla globalnych reklamodawców. Dzięki niesamowitym wysiłkom naszego Fraud Lab, DV zapewnia reklamodawcom CTV bardzo potrzebną przejrzystość i ochronę, jednocześnie pomagając zachować możliwość zarabiania dla wysokiej jakości wydawców.


Roy Rosenfeld, szef DV Fraud Lab, powiedział:

- Oszustwa związane z reklamami CTV mają wpływ nie tylko na reklamodawców. Jest to szkodliwe dla całego ekosystemu – wysysa przychody od wysokiej jakości wydawców CTV i twórców aplikacji, a także od platform streamingowych.


 

Źródło: doubleverify.com  adexchanger.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...