reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„SmokeScreen” generuje wyświetlenia, gdy ekran jest wyłączony [wideo]

dodano: 2021-08-17 13:32 | aktualizacja: 2021-08-26 19:29
autor: Dr. Hack | źródło: DoubleVerify/DV Fraud Lab

Double Verify SmokeScreen 360px.jpg Zidentyfikowano złośliwe oprogramowanie CTV, które kosztuje reklamodawców 6 mln dol. miesięcznie. To dość dochodowy system oszustw związanych z reklamami CTV nazwany „SmokeScreen” został powstrzymany przez nowojorską firmę informatyczną DoubleVerify (DV).

Double Verify (DV)
Smokescreen DV Double verify NY 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oszustwo SmokeScreen pozwalało wygaszaczom ekranu na przejmowanie urządzeń CTV w celu generowania wyświetleń, nawet gdy ekran jest wyłączony. 

Szkodliwe oprogramowanie było dostarczane do telewizora za pośrednictwem fałszywej aplikacji wygaszacza ekranu i po cichu generował wyświetlenia reklam, a to dawało zyski. Użytkownik końcowy zwykle nie miał pojęcia, że ​​SmokeScreen działa na jego urządzeniu, mimo że typowe przejęte urządzenie generuje 3 razy większą liczbę wyświetleń niż jego legalny odpowiednik.

Schemat został zidentyfikowany przez platformę programową DoubleVerify (DV), która poinformowała, że ​​zneutralizowała SmokeScreen.

DoubleVerify zablokowało aktywność 23 maja po zaobserwowaniu dziwnych wzorców żądań wyświetlenia przed ustaleniem stawki, głównie tego, że były one generowane w nocy, między 0:00 a 5:00, kiedy ruch zwykle się zmniejsza, ponieważ większość ludzi nie ogląda telewizji, a ekrany są wyłączone. Niby sprytnie wymyślone przez przestępców, ale to pozwoliło zainteresować się sprawą.

Co ciekawe nawet po tym, jak DoubleVerify zablokował oszustwo dla swoich klientów, firma zauważyła, że ​​operacja pozornie „podwoiła się” podczas próby oszukania reklamodawców, bo liczba żądań wyświetlenia reklam zamiast spaść to jeszcze znacznie wzrosła i nadal jest generowana.

Prawdopodobnie przestępcy zdali sobie sprawę, że nie zarabiają tak dużo pieniędzy jak myśleli, albo nie zdają sobie sprawy, że ktoś ich zablokował i postanowili generować jeszcze więcej fałszywych wyświetleń, ale nie daje to przełożenia na wzrost wpływów z reklamy.

Firma DV potwierdziła, że jej prace nad neutralizacją SmokeScreen pomogły klientom i partnerom uniknąć zmarnowanych inwestycji, ale ostrzegła, że ​​program, który generuje ponad 300 mln żądań reklam, o wartości ponad 6 mln dol. miesięcznie, nadal pozostaje aktywny na prawie 10 000 niezabezpieczonych urządzeń, a ich użytkownicy nie zdają sobie sprawy, że mają w telewizorze cos takiego jak SmokeScreen. Podobne przypadki były wychwytywane na komputerach (wcześniej Click Fraud) czy urządzeniach mobilnych.

Mark Zagorski, dyrektor generalny DoubleVerify, powiedział:

- Ponieważ oszuści nadal agresywnie atakują przestrzeń CTV, jesteśmy zobowiązani do blokowania pojawiających się schematów oszustw na wszystkich urządzeniach, formatach i platformach dostarczania reklam. Ochrona obsługiwanych przez nas marek jest naszym priorytetem, ponieważ ma ona bezpośredni wpływ na skuteczność reklam. Oszustwo szkodzi jakości zasobów reklamowych, co z kolei prowadzi do nieoptymalnych wyników biznesowych dla globalnych reklamodawców. Dzięki niesamowitym wysiłkom naszego Fraud Lab, DV zapewnia reklamodawcom CTV bardzo potrzebną przejrzystość i ochronę, jednocześnie pomagając zachować możliwość zarabiania dla wysokiej jakości wydawców.


Roy Rosenfeld, szef DV Fraud Lab, powiedział:

- Oszustwa związane z reklamami CTV mają wpływ nie tylko na reklamodawców. Jest to szkodliwe dla całego ekosystemu – wysysa przychody od wysokiej jakości wydawców CTV i twórców aplikacji, a także od platform streamingowych.


 

Źródło: doubleverify.com  adexchanger.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

699 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...