reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-02 - 2022-07-03

Mecze reprezentacji Polski w el. ME U-21 w TVP

dodano: 2021-08-17 15:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: laczynaspilka.pl

mistrzostwa Europy U-21 eliminacje TVP PZPN Telewizja Polska zawarła umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na transmisje meczów reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw Europy U-21. Prawa zostały pozyskane na wyłączność. Dodajmy, że TVP pokazuje również mecze pierwszej reprezentacji, kadry kobiet, U-21 i U-20, a także rozgrywki II ligi i Ekstraligi kobiet.

UEFA
Mistrzostwa Europy U-21 UEFA European Under-21 Championship


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Reprezentacja Polski mężczyzn do lat 21 rozpoczyna kwalifikacje do turnieju finałowego o mistrzostwo Europy. Naszymi przeciwnikami będą reprezentacje Niemiec, Izraela, Węgier, Łotwy i San Marino. Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca, a zakończy 2 lipca 2023 roku. Gospodarzami UEFA European Under-21 Championship będą tym razem Rumunia i Gruzja. Tytułu mistrzów Europy bronią nasi grupowi rywale, Niemcy. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy każdej z dziewięciu grup i jedna drużyna z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Osiem pozostałych drużyn z drugich miejsc stoczy walkę w play-offach o cztery ostatnie przepustki do finałów mistrzostw Europy U-21.
 

– Reprezentacja do lat 21 to bezpośrednie zaplecze naszej pierwszej reprezentacji, więc to ważne nie tylko dla kibiców, by móc mecze tej drużyny oglądać, ale także dla samych młodych piłkarzy, których także trzeba oswajać z obecnością i ogromnym zainteresowaniem mediów. Telewizja Polska SA pokazała podczas poprzedniego cyklu, jak profesjonalnie jest w stanie to realizować, więc siłą rzeczy teraz liczymy na kontynuację i rozwój – powiedział Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

– Drużyna narodowa do lat 21 przynosiła nam ostatnio wiele emocji. Przez ostatnie lata przyzwyczailiśmy kibiców do obecności tej reprezentacji na antenach Telewizji Polskiej i cieszymy się, że współpraca ta będzie dalej kontunuowania. Jest to naturalna konsekwencja naszej strategicznej współpracy z TVP w zakresie transmisji wszystkich reprezentacji narodowych – powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

– Cieszymy się, że Telewizja Polska pozyskała wyłączne prawa do transmisji meczów reprezentacji Polski do lat 21 w eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2023 roku. Zagwarantujemy wszystkim kibicom najwyższą jakość przekazu na antenie TVP Sport oraz w Internecie. Wierzymy, że wśród zawodników powołanych przez trenera Macieja Stolarczyka znajdą się następcy Roberta Lewandowskiego i niebawem dołączą do seniorskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Paulo Sousę. TVP jest największym partnerem telewizyjnym PZPN: pokazujemy mecze pierwszej reprezentacji, kadry kobiet, U-21 i U-20 a także rozgrywki II ligi i Ekstraligi kobiet – dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Telewizja Polska była także nadawcą meczów eliminacyjnych poprzedniego cyklu kwalifikacyjnego reprezentacji U-21, więc przedłużenie współpracy stało się naturalnym krokiem. Obecna umowa obowiązuje do końca 2022 roku. Na jej mocy Telewizja Polska pokazuje wszystkie mecze domowe reprezentacji Polski mężczyzn do lat 21 – zarówno eliminacyjne, jak i towarzyskie. Dokument przewiduje także możliwość transmisji z eliminacyjnych spotkań wyjazdowych, o ile federacje naszych przeciwników będą produkować na miejscu sygnał telewizyjny z zawodów.

Pierwsza transmisja w TVP Sport już 7 września, kiedy to o godz. 20:00 w Lublinie reprezentacja Polski mężczyzn do lat 21 rozpocznie cykl eliminacyjny meczem z Izraelem. Wcześniej 3 września o godz. 16:00 Polska zagra na wyjeździe z Łotwą, jednak na chwilę obecną nie przewidziano transmisji z tego meczu w TVP.

Fot. Cyfrasport


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...