reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Express AM33 gotowy do pracy na 11°W

dodano: 2021-08-17 20:22
autor: RO | źródło: ICT-online.ru

RSCC Dubna Technicy Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) pomyślnie zakończyli misję przesunięcia satelity Express AM33 na nową pozycję orbitalną. Specjaliści całą dobę przez 4 miesiące nadzorowali ruch satelity, korygując jego trajektorię. Satelita wykonał 120 obrotów wokół Ziemi na wysokości 35880 km, pokonując dystans 31,7 mln kilometrów, aby przejść z dotychczasowej pozycji 96,5°E na nową 11°W. Od 17 sierpnia 2021 r. jest gotowy do rozpoczęcia pracy.

RSCC Dubna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teraz na większości Atlantyku załogom i pasażerom statków zapewniony zostanie dostęp do Internetu i usług telekomunikacyjnych, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.
 

69 procent powierzchni Ziemi jest kontrolowana przez naszą orbitalną konstelację 12 satelitów geostacjonarnych. Są jednak na tyle zwrotne, aby szybko rozwiązywać problemy, jakie stawia przed nami rynek. Jeśli nasz klient chce otrzymać usługi komunikacyjne na środku oceanu, to je otrzyma

- podkreśla dyrektor generalny federalnego przedsiębiorstwa komunikacji satelitarnej Kosmiczeskaja Swiaz, Aleksiej Wolin.


Według badań, dla 92% marynarzy jednym z czynników decydujących o podjęciu pracy na statku jest dostępność taniego, stabilnego połączenia i dobrego Internetu. Ich celem jest komunikacja z rodziną i bliskimi bez ograniczeń. Stąd decyzja o przeniesieniu Express AM33 na nową pozycję z półkuli wschodniej na zachód, aby statki pasażerskie i towarowe, jachty, których trasy przechodzą przez Atlantyk, mogły korzystać z usług telekomunikacyjnych RSCC na najlepszych warunkach.

Express AM33 został wyniesiony 28 stycznia 2008 roku i oddany do użytku 14 kwietnia tego samego roku. Od początku pracował na pozycji orbitalnej 96,5°E dla Rosji, Kazachstanu, północnych regionów Azji Środkowej, Mongolii i Chin. Jest wyposażony w transpondery w pasmach Ku i C, a także w transponder pasma L. Przewidywany czas jego pracy wynosi 12 lat.

Źródło: ict-online.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 -V1 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...