reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Grupa Polsat Plus zainwestuje w rozwój centrum rehabilitacji pocovidowej

dodano: 2021-08-18 11:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa Polsat Plus

Grupa Polsat Plus Zygmunt Solorz i Grupa Polsat Plus przeznaczyli już ponad 50 mln zł na wsparcie społeczeństwa i służby zdrowia podczas walki z pandemią koronawirusa. Grupa przez cały okres pandemii podejmowała szereg działań prospołecznych oraz udogodnień dla klientów, aktywnie włączając się w walkę z koronawirusem. Angażowała się w działania na wielu polach – wsparcia służby zdrowia, edukacji, dzieci wykluczonych cyfrowo, seniorów, rozwiązań dla kilku milionów klientów, jak również tysięcy swoich pracowników i ich rodzin. Teraz Grupa Polsat Plus wychodzi z nową inicjatywą, mającą na celu zwalczanie skutków pandemii wśród społeczeństwa. W tym celu planuje stworzenie nowoczesnego centrum rehabilitacji pocovidowej.

Grupa Polsat Plus
Grupa Polsat Plus walka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Przez całą pandemię podejmowaliśmy wiele działań, które miały na celu wsparcie mieszkańców Polski w przetrwaniu i radzeniu sobie w tym bardzo trudnym czasie. Widzimy wszyscy, że obecnie pandemia przycichła, wydaje się wręcz, że może jej nie ma, choć wielu prognozuje, że przed nami czwarta fala. Jednak to, co na pewno pozostało, to skutki Covid-19 u tysięcy osób – które wiele tygodni czy miesięcy odczuwają negatywne efekty tej choroby - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Stąd nasza decyzja, żeby w kolejnym etapie wsparcia społeczeństwa, stworzyć coś, co pomoże radzić sobie już nie tylko z samą pandemią, ale przede wszystkim jej skutkami – mówi Mirosław Błaszczyk, prezes zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus, Grupa Polsat Plus.

W ramach planowanego centrum, Grupa przy współpracy ze specjalistami z wielu obszarów medycyny, stworzy możliwości rehabilitacji dla ozdrowieńców z całej Polski.
 

– Jestem lekarzem i wiem, jak bardzo wiele osób potrzebuje pomocy już po przejściu Covid-19. Zatrudnimy możliwie najlepszych ekspertów, lekarzy i rehabilitantów, którzy są profesjonalistami w swoich dziedzinach. Wierzę, że uda nam się pomóc jak największej liczbie osób, dzięki czemu będą mogły wrócić do normalnego życia, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej – mówi Emil Jędrzejewski, lekarz chirurg, szef planowanego centrum.

Potrzebę uruchomienia rehabilitacji pocovidowej dostrzegły już m.in. Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kompleksowy program rehabilitacji pocovidowej. Pacjenci, którzy przeszli Covid-19, m.in. dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym szybciej odzyskują siły i wracają do codziennych aktywności.
 

– Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne. Stąd tak ważne jest, aby po przejściu Covid nie lekceważyć powikłań – zarówno psychicznych, jak i fizycznych, skorzystać z rehabliltacji i pomóc sobie w powrocie do pełnej sprawności – mówi Filip Nowak, p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Działania Grupy Polsat Plus podczas pandemii

Wśród dotychczasowych udogodnień oraz działań charytatywnych, które Grupa Polsat Plus zrealizowała w ramach walki z epidemią, znalazły się m.in. zakup 200 tysięcy testów na koronawirusa wraz z niezbędną aparaturą laboratoryjną, za kwotę ponad 16 mln zł oraz przekazanie ich Ministerstwu Zdrowia i Polakom w celu zwiększenia możliwości testowania, identyfikowania i izolacji zakażonych, jako kluczowych elementów do walki z epidemią w Polsce. Ważną inicjatywą była „Reklama na Ratunek - Razem w walce z koronawirusem” Telewizji Polsat i Biura Reklamy Polsat Media – specjalny blok reklamowy wyemitowany w Polsacie, który obejrzało ponad 7 milionów widzów, a zebraną kwotę ponad 3 mln zł przekazano za pośrednictwem Fundacji Polsat najbardziej potrzebującym szpitalom i instytucjom zaangażowanym w walkę z epidemią. Przekazano ponad 2 tysiące tabletów z dostępem do internetu najbardziej potrzebującym w domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w celu zapewnienia im wsparcia w zdalnej edukacji. Grupa kupowała i przekazywała sprzęt medyczny, wspierała służbę zdrowia, udostępniała klientom wiele udogodnień, które pomagały im w pandemii jak np. darmowe pakiety danych. W walkę z pandemią angażowali się również pracownicy Grupy Polsat Plus, realizując wiele pomysłów, takich jak np. zbiórka funduszy na darmowe posiłki dla lekarzy i personelu medycznego.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...