reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES przedstawia konstelację satelitów NGSO drugiej generacji

dodano: 2021-08-18 13:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES/infosat.de/satkurier.pl

O3b Power SES Operator satelitarny SES ogłosił, że Microsoft jest pierwszą firmą dostarczającą usługi w chmurze, która skorzysta z O3b mPOWER - systemu nowej generacji na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO). Microsoft planuje wykorzystać usługi łączności MEO, aby zaprezentować swoje rozwiązania Azure Orbital, które integrują łączność satelitarną z usługami Azure. Microsoft użyje obecnego systemu MEO firmy SES, aby zapewnić łączność już teraz, przed migracją do O3b mPOWER w przyszłym roku.

SES
O3b Power SES


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecne systemy SES O3b i nadchodzące systemy O3b mPOWER działają na średniej orbicie okołoziemskiej, około 8000 km nad powierzchnią Ziemi. Po pełnym uruchomieniu w 2022 roku O3b mPOWER zapewni bezprecedensowy wzrost elastyczności i przepustowości oraz pojemności w dowolnym miejscu sieci Azure na Ziemi, informuje SES.

Konstelacja O3b mPOWER ma składać się z 11 satelitów wyprodukowanych przez firmę Boeing. Obecnie w obiektach El Segundo w Kalifornii trwają testy pierwszych trzech satelitów, które mają być gotowe do wyniesienia w grudniu tego roku. Na orbicie umieści je SpaceX. Dwa kolejne satelity zostaną wystrzelone z przylądka Canaveral w 2022 roku. Konstelacja rozpocznie świadczenie usług od trzeciego kwartału 2022 roku.
 

- Wykorzystanie systemu MEO firmy SES zwiększa moc platformy Azure Orbital i umożliwia nam dostarczanie klientom rozwiązań łączności satelitarnej o większej odporności i kompleksowości - powiedział William Chappell, wiceprezes Azure Global, Microsoft. - Współpraca z SES ma kluczowe znaczenie w realizacji naszej wizji pojemności w chmurze na wielu orbitach, aby sprostać krytycznym potrzebom branży.

- Microsoft wdrażający przełomowy system O3b mPOWER to kolejny krok w naszej współpracy, aby zapewnić klientom na całym świecie wysokowydajne usługi w chmurze Azure o niskim opóźnieniu - powiedział JP Hemingway, dyrektor generalny SES Networks. - O3b mPOWER wprowadzi nowe poziomy łączności satelitarnej w chmurze, inteligentną automatyzację oraz usługi zarządzane, które zwiększą zasięg i uwolnią jak nigdy dotąd możliwości graczy oferujących usługi w chmurze.

Plany Microsoftu dotyczące wdrożenia O3b mPOWER w lokalizacjach Azure Network to kolejny krok w ścisłej współpracy między obiema firmami. SES współlokuje cztery ze swoich bram O3b mPOWER w centrach danych Azure lub w ich pobliżu; jest założycielskim partnerem w zakresie łączności satelitarnej MEO dla platformy Microsoft Azure Orbital; jest partnerem usługi Azure ExpressRoute; i jest pierwszym operatorem satelitarnym, który wdroży Open Network Automation Platform (ONAP) przy użyciu technologii NFV na Azure.

W miarę zbliżania się premiery O3b mPOWER jeszcze w tym roku, system stale zyskuje popularność wśród klientów w różnych lokalizacjach geograficznych i segmentach rynku. Oprócz Microsoft Azure jako pierwszego dostawcy chmurowego, inni klienci O3b mPOWER obejmują: Orange dla ulepszonych sieci korporacyjnych i mobilnych oraz głównych operatorów rejsowych, takich jak Carnival i Virgin Voyages.

Źródło: ses.com  infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...