reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SkyShowtime - zapowiedź startu w Polsce nowej platformy SVOD

dodano: 2021-08-18 15:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ViacomCBS

SkyShowtime W 2022 roku w Polsce wystartować ma nowa usługa SVOD. Comcast i ViacomCBS ogłosili partnerstwo w zakresie uruchomienia SkyShowtime. Serwis ma zaoferować bibliotekę obejmującą filmy, seriale i programy rozrywkowe NBCUniversal, Sky i ViacomCBS (takich marek, jak Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock). Start nowego serwisu w ponad 20 europejskich krajach uzależniony jest od uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych.

SkyShowtime


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
18 sierpnia br. Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. ogłosili współpracę mającą na celu uruchomienie nowej subskrypcyjnej usługi wideo na życzenie (SVOD) w ponad 20 europejskich krajach, obejmujących 90 mln gospodarstw domowych.

SkyShowtime ma połączyć dekady doświadczeń w bezpośrednim kontakcie z konsumentami oraz najlepszą rozrywkę, filmy i seriale - oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również te sygnowane przez Showtime, Nickelodeon, Paramount Pictures, Paramount+ Originals, Sky Studios, Universal Pictures i Peacock. Szeroka oferta serwisu ma obejmować wszystkie gatunki i uwzględniać różne grupy odbiorców. Pojawią się zarówno filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, premierowe filmy, jak i programy lokalne, produkcje dokumentalne i oparte na faktach, a także wiele innych.Nowa usługa SVOD ma wystartować w 2022 roku pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych. Docelowo będzie dostępna dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

SkyShowtime ma zapewnić widzom ponad 10 tys. godzin rozrywki. W serwisie będzie można obejrzeć premiery, nowości filmowe i serialowe wypuszczane każdego miesiąca. Dostępna ma być również biblioteka produkcji wszech czasów oraz klasyków kina, a także programy familijne i dla dzieci.
 

– Uruchomienie SkyShowtime daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania naszej globalnej bazy treści i stworzenia atrakcyjnej oferty streamingowej – szybko i na dużą skalę – dzięki przemyślanej strategicznej inwestycji rozłożonej na etapy – mówi Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International. – W połączeniu z ostatnio ogłoszonym partnerstwem Paramount+ i Sky w Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Niemczech, SkyShowtime jest wielką szansą na przyspieszenie naszej ekspansji na rynku oraz zapewnienie pozycji lidera wśród dostawców SVOD w Europie.

– Nasz nowy serwis streamingowy – SkyShowtime – dla milionów konsumentów z ponad 20 nowych europejskich rynków połączy to, co najlepsze w Stanach Zjednoczonych i Europie z kultowymi markami i światowej klasy rozrywką – mówi Dana Strong, dyrektor generalna Sky Group. – W ślad za pojawieniem się Peacock na Sky, partnerstwo to zapewni innowacyjne podejście do szybkiej ekspansji na arenie międzynarodowej i monetyzacji treści w całej Europie. Opierając się na zaletach niezwykłych produkcji od NBCUniversal, Sky oraz ViacomCBS, SkyShowtime dostarczy naprawdę fascynujący zbiór treści dla całej rodziny oraz zapewni marce szeroką rozpoznawalność na wspomnianych rynkach Europy.

Partnerstwo przyjmie formę spółki joint venture, z równymi udziałami i pod wspólną kontrolą ViacomCBS i Comcast. Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...