reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z portalem na temat DVB-T2/HEVC

dodano: 2021-08-19 20:08 | aktualizacja: 2021-08-20 10:53
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

telewizja naziemna TVP Pod adresem telewizjanaziemna.pl TVP uruchomiła nowy serwis internetowy skierowany do widzów naziemnej telewizji cyfrowej. Ma on pomóc w przygotowaniu się do nadchodzącej zmiany standardu DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC, która nastąpi w czerwcu 2022 roku.

Telewizja Polska
telewizjanaziemna.pl TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na serwis telewizjanaziemna.pl składa się 5 sekcji tematycznych: NTC, Telewizja hybrydowa, Baza wiedzy, Aktualności i TVP 4K. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzą się z nich przede wszystkim, czym jest zmiana standardu nadawania i jakie przyniesie korzyści – więcej programów w wyższej jakości obrazu i dźwięku, większą odporność na zakłócenia, a także usługi dodatkowe realizowane przy pomocy technologii telewizji hybrydowej (HbbTV).
 

– Uruchomienie portalu telewizjanaziemna.pl to kolejne po testach nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC działanie, jakie podjęła Telewizja Polska, by przygotować swoich widzów do nadchodzącej zmiany. Chcemy edukować widzów o zaletach i korzyściach płynących ze zbliżającej się transformacji technologicznej NTC, która pozwoli nam oferować więcej treści, w wyższej jakości zarówno obrazu, jak i dźwięku – powiedział Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Przypominamy, że od maja br. Telewizja Polska udostępnia w ramach tzw. multipleksu testowego w standardzie DVB-T2/HEVC programy TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kultura, a także w dniach od 11 czerwca do 11 sierpnia br. udostępniała kanał TVP 4K z okazji UEFA Euro 2020. Testy obejmują zasięgiem nadawczym około 90 proc. populacji Polski, dzięki czemu widzowie mogą sprawdzić, czy ich odbiorniki telewizyjne są przystosowane do odbioru sygnału w nowym standardzie, jeśli nie, zyskują czas, by zaplanować jego wymianę lub zakup odpowiedniego dekodera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...