reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP z portalem na temat DVB-T2/HEVC

dodano: 2021-08-19 20:08 | aktualizacja: 2021-08-20 10:53
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

telewizja naziemna TVP Pod adresem telewizjanaziemna.pl TVP uruchomiła nowy serwis internetowy skierowany do widzów naziemnej telewizji cyfrowej. Ma on pomóc w przygotowaniu się do nadchodzącej zmiany standardu DVB-T/MPEG-4 na DVB-T2/HEVC, która nastąpi w czerwcu 2022 roku.

Telewizja Polska
telewizjanaziemna.pl TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na serwis telewizjanaziemna.pl składa się 5 sekcji tematycznych: NTC, Telewizja hybrydowa, Baza wiedzy, Aktualności i TVP 4K. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej dowiedzą się z nich przede wszystkim, czym jest zmiana standardu nadawania i jakie przyniesie korzyści – więcej programów w wyższej jakości obrazu i dźwięku, większą odporność na zakłócenia, a także usługi dodatkowe realizowane przy pomocy technologii telewizji hybrydowej (HbbTV).
 

– Uruchomienie portalu telewizjanaziemna.pl to kolejne po testach nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC działanie, jakie podjęła Telewizja Polska, by przygotować swoich widzów do nadchodzącej zmiany. Chcemy edukować widzów o zaletach i korzyściach płynących ze zbliżającej się transformacji technologicznej NTC, która pozwoli nam oferować więcej treści, w wyższej jakości zarówno obrazu, jak i dźwięku – powiedział Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

Przypominamy, że od maja br. Telewizja Polska udostępnia w ramach tzw. multipleksu testowego w standardzie DVB-T2/HEVC programy TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Kultura, a także w dniach od 11 czerwca do 11 sierpnia br. udostępniała kanał TVP 4K z okazji UEFA Euro 2020. Testy obejmują zasięgiem nadawczym około 90 proc. populacji Polski, dzięki czemu widzowie mogą sprawdzić, czy ich odbiorniki telewizyjne są przystosowane do odbioru sygnału w nowym standardzie, jeśli nie, zyskują czas, by zaplanować jego wymianę lub zakup odpowiedniego dekodera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...