reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DAZN z własnym dekoderem i kanałem linearnym

dodano: 2021-08-20 13:08 | aktualizacja: 2021-08-20 16:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DAZN/tvblog.it/satkurier.pl

DAZN TV Box Platforma streamingowa DAZN wprowadziła do oferty we Włoszech dekoder DAZN TV Box, przeznaczony przede wszystkim dla subskrybentów zamieszkujących obszary o ograniczonym dostępie do internetu. Urządzenie to pozwala na odbiór nadawanego w ramach naziemnej telewizji cyfrowej linearnego DAZN Channel, oferującego transmisje na żywo z wybranych meczów Serie A TIM i innych wydarzeń sportowych oraz treści oryginalne DAZN.

DAZN
DAZN TV Box


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DAZN Channel - co w ofercie, gdzie dostępny?

DAZN Channel jest nadawany w DVB-T we Włoszech pod numerem 409. Co istotne jest to kanał kodowany, a jego odbiór możliwy jest wyłącznie na DAZN TV Box lub TIMVision Box. Aby na DAZN TV Box oglądać kodowany DAZN Channel, konieczne jest wykupienie subskrypcji do serwisu DAZN (29,99 euro miesięcznie).

Jak podaje tvblog.it, DAZN Channel rozpoczął nadawanie we włoskiej telewizji naziemnej dnia 9 sierpnia br. Jest dostępny w multipleksie Cairo Due, obok stacji La7 i La7d. DAZN Channel nadawany jest w MPEG-4/HD, z kodowaniem Nagravision.

Zazwyczaj w każdej kolejce Serie A w DAZN Channel będzie można obejrzeć transmisje z 5 meczów. DAZN ma prawa na wyłączność do 7 spotkań (pozostałe 3 - Sky), jednak niektóre z nich będą rozgrywane z tym samym czasie, więc DAZN będzie musiał dokonać wyboru, które z nich pokaże. 1. kolejka Serie A startuje już 21 sierpnia. W Polsce prawa medialne do włoskiej ligi ma Eleven Sports.

DAZN TV Box - ile kosztuje, jakie parametry?

DAZN TV Box jest urządzeniem opartym o system Android TV, wyposażonym w układ Broadcom BCM72180 z 4-rdzeniowym procesorem 2,6 GHz. Posiada 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci flash. Obsługuje zarówno DVB-T/MPEG-4, jak i DVB-T2/HEVC. Producentem dekodera jest francuska firma Sagemcom. Urządzenie ma preinstalowaną aplikację DAZN, ale pozwala również na korzystanie z innych aplikacji ze sklepu Google Play.

Dekoder można nabyć na stronie internetowej DIGIQuest w cenie 139,99 euro (ok. 640 zł) plus koszty wysyłki.

DAZN TV Box jest dostępny w pierwszej kolejności dla mieszkańców na obszarach o ograniczonym dostępnie do szybkiego internetu*, a dokładniej takich bez dostępu do infrastruktury światłowodowej. Przed zakupem na DIGIQuest wymagane jest podanie adresu zamieszkania w celu weryfikacji.

W trakcie korzystania z dekodera, w przypadku wykrycia słabego łącza internetowego, DAZN TV Box automatyczne przełączy się ze streamingu na kanał linearny nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej. Oczywiście wymagane jest wówczas podłączenie do systemu antenowego.

DAZN w Polsce

W Polsce platforma streamingowa DAZN wystartowała w grudniu 2020 roku. Miesięczna subskrypcja kosztuje 7,99 zł. W tej cenie można uzyskać dostęp do transmisji na żywo z wybranych wydarzeń bokserskich. Brak osobnego kanału linearnego.


*Uwaga: w początkowej fazie konfiguracji DAZN TV Box konieczne jest podłączenie z siecią internetową.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...