reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Planete+ śladami historii i ścieżkami sacrum

dodano: 2021-08-19 22:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Planete+

Planete+ W sierpniu br. stacja Planete+ zabiera widzów w miejsca związane z religią i duchowością za sprawą nowego serialu dokumentalnego „Ścieżki sacrum”. Z kolei na fanów historii czeka fabularyzowana mini seria „Wszyscy ludzie Henryka VIII”. - Zapraszamy do telewizji Planete+ i serwisu VOD Canal+ Online po dawkę arcyciekawych historii, wiedzy i inspirujących postaci - zachęca nadawca.

Planete+
Twoje miasto z góry Planete+ plebiscyt


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, „Ścieżki sacrum” to przewodnik po przeróżnych przejawach duchowości. W programie widzowie zobaczą zarówno małe kapliczki na skraju drogi, imponujące świątynie w sercach miast jak i lokalizacje, które na co dzień nie kojarzą się z miejscem kultu. W jaki sposób ludzie z zupełnie odmiennych kultur i religii obcują z sacrum? W co wierzą mieszkańcy małych wysp i wiosek położonych w środku dżungli? W pierwszym odcinku serii autorzy skupią się na doświadczaniu sacrum poprzez bliski kontakt z naturą. W tym celu porozmawiają z mieszkańcami amazońskiej dżungli, którzy od pokoleń żyją w harmonii z przyrodą i wierzą w mistyczną moc ziół, mających pomóc im w osiąganiu jedności ze wszechświatem. Z kolei na archipelagu wysp Polinezji Francuskiej spotkają się z ludźmi, dla których kąpiel w oceanie to doświadczenie pozwalające im nawiązać więź z przodkami. Dokument prezentuje odmienne rytuały przeżywania duchowych doświadczeń - od modlitwy w ciszy, przez obcowanie z naturą, po taniec śpiew i wędrówkę. Serial dokumentalny „Ścieżki sacrum” dostępny jest w sobotę i niedzielę o godzinie 17:00 w kanale Planete+ oraz w serwisie VOD Canal+ Online.

Sześć żon, egzekucje, rozłam w kościele katolickim - drugi monarcha z dynastii Tudorów w okresie swojego panowania nie tracił czasu. Choć chciał być zapamiętany jako potężny władca słynący z licznych tytułów i osiągnięć, dzisiaj opisywany jest głównie jako rozwiązły i okrutny król, który skazywał kolejne małżonki na śmierć. Na panowanie i reputację Henryka VIII mieli wpływ również otaczający go mężczyźni. Z ich historiami można zapoznać się za sprawą fabularyzowanej serii dokumentalnej „Wszyscy ludzie Henryka VIII”, która powstała na podstawie książkowego bestsellera Tracy Borman pod tytułem „Henry VIII and The Men Who Made Him”. Seria opowiada o nauczycielach, dowódcach, dworzanach czy błaznach, którzy wpłynęli na osobowość jednego z największych władców XVI wieku. Widzowie poznają między innymi sylwetki Artura I Plantageneta, syna króla Anglii Henryka II Plantageneta, Thomasa Cromwella, prawej ręki Henryka VIII, czy Thomasa Cranmera, arcybiskupa Canterbury i przywódcy reformy anglikańskiej. Oprócz historii życia Henryka VIII serial odmalowuje także portret złotej epoki renesansu: pełnej znamienitych dzieł kultury, ale i okrutnych czynów ludzi. Mini seria „Wszyscy ludzie Henryka VIII” dostępna jest w każdą sobotę o godzinie 22:00 w kanale Planete+ oraz w serwisie VOD Canal+ Online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...