reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS Reality: Morderstwa w Szczecinie i Poznaniu

dodano: 2021-08-20 23:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL” We wtorek, 24 sierpnia br. o godz. 22:00 w kanale CBS Reality wyemitowany zostanie premierowo 4. odcinek programu „Kryminalne śledztwa PRL”, zatytułowany „Głowa w pudełku (Kazimierz Polus)”. Za produkcję programu odpowiada Blueberry Media Olga Siama. Stacja CBS Reality jest także partnerem serialu audio „Sprawa Edmunda Kolanowskiego”.

CBS Reality „Kryminalne śledztwa PRL”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, seria „Kryminalne śledztwa PRL” przenosi widza w czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać mordercę, co wymagało wielkiej determinacji ze strony śledczych. O zbrodniach i śledztwach opowiadają ich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze, a także osoby znające morderców. Opowieść uzupełniają eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy i pisarze. Czwarty odcinek serii „Kryminalne śledztwa PRL” poświęcony jest zbrodniom Kazimierza Polusa oraz kulisom śledztwa prowadzonego przez milicję w jego sprawie. Premierowa emisja tego odcinka odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. 

Czwarty odcinek serii zabiera widzów do Szczecina i Poznania. Na początku lat 60. ubiegłego wieku przeprowadzono badania, które wykazały, że do największej liczby zabójstw na terenie powojennej Polski dochodziło na północnym zachodzie kraju. W niechlubnych statystykach przodował Szczecin - w tym mieście portowym środowisko kryminalne funkcjonowało bardzo sprawnie.
 
W 1971 roku w stolicy obecnego województwa zachodniopomorskiego zaginął ośmioletni chłopiec. Po powrocie ze szkoły udał się na podwórko, by pobawić się z kolegami, ale nie wrócił do domu. Rozpoczęto poszukiwania, które nie przynosiły oczekiwanego rezultatu. Parę miesięcy później, na wysypisku śmieci w dzielnicy Niebuszewo, odnaleziono zwłoki dziecka. Jak później się okazało, było to ciało zaginionego chłopca. Mordercy nie udało się schwytać.

Kilkanaście lat później, na pętli autobusowej na peryferiach Poznania, przypadkowy chłopiec trafił na rozczłonkowane ciało mężczyzny, a dokładniej na odcięte od zwłok nogi. Kilka metrów dalej leżało kartonowe pudełko. Gdy wezwani na miejsce milicjanci otworzyli je, okazało się, że znajdują się w nim głowa i ręce mężczyzny. Choć brakowało korpusu, śledczy nie mieli wątpliwości, że wszystkie znalezione części ciała należały do jednej osoby. Ze względu na brak dokumentów i innych śladów wokół zwłok, milicji nie udaje się zidentyfikować ofiary. W pewnym momencie śledztwo staje w martwym punkcie. Wówczas funkcjonariusze postanawiają opublikować zdjęcie głowy w lokalnej gazecie. Wkrótce zgłasza się do nich osoba, która przekazuje im kluczowe, prowadzące do schwytania mordercy informacje.

O tym, w jaki sposób prowadzono śledztwo w sprawie zbrodni Kazimierza Polusa oraz jak udało się go schwytać, opowie czwarty odcinek serii „Kryminalne śledztwa PRL”, którego premierowa emisja odbędzie się we wtorek, 24 sierpnia br. o godzinie 22:00 w kanale CBS Reality. Wśród ekspertów wypowiadających się na temat sprawy widzowie usłyszą m.in. Jerzego Strzykałę - byłego milicjanta, który przesłuchiwał sprawcę, Marcina Myszkę - youtubera i autora podcastu „Kryminatorium”, czy Kazimierza Brzezickiego - dziennikarza, który relacjonował proces Kazimierza Polusa.

Na premierowe odcinki serii o prawdziwych zbrodniach „Kryminalne śledztwa PRL” stacja CBS Reality zaprasza w każdy wtorek o godzinie 22:00 (więcej tutaj).
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International


„Kryminalne śledztwa PRL” - emisja we wtorki o godz. 22:00 w CBS Reality.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...