reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe seriale na jesienne wieczory w Romance TV

dodano: 2021-08-05 19:34
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Romance TV

Śledztwo prowadzi Watzmann ARD We wrześniu, w każdy weekendowy wieczór Romance TV zaprasza widzów na premiery nowych, emocjonujących seriali. W soboty stacja pokaże „Kancelarię Bergerów” - cykl prawniczy o dwóch siostrach zaciekle walczących o schedę po ojcu, a w niedziele serial kryminalny „Śledztwo prowadzi Watzmann” pełen mrocznych tajemnic i sekretów.

ZDF
Kancelaria Bergerów ZDF


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesień w Romance TV zapowiada się wyjątkowo ekscytująco za sprawą dwóch premierowych seriali, których bohaterowie rozwiązywać będą trudne sprawy kryminalne i prawnicze, pełne tajemnic, sekretów i napięcia. Czy uda im się dociec prawdy? Jedno jest pewne – Romance TV swym widzom na pewno dostarczy mnóstwo emocji, zwrotów akcji i przyjemności z oglądania emocjonujących historii.

W każdą niedzielę, od 5 do 26 września o godz. 20:00 stacja zaprasza przed telewizory na nowy serial sensacyjny „Śledztwo prowadzi Watzmann“ i niecodzienne sprawy kryminalne rozwiązywane przez najzdolniejszych detektywów, a w soboty, od 11 września do 10 października o godz. 20:00 Romance TV wyemituje nowy serial prawniczy „Kancelaria Bergerów”, którego akcja rozgrywa się w małym bawarskim miasteczku. Siostry Caro i Niki zaczynają ze sobą bezlitośnie rywalizować, by przejąć kancelarię prawniczą po ojcu. W każdą sobotę i niedzielę emitowane będą po dwa odcinki.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Stary człowiek z gór
Watzmann ermittelt: Der Alte vom Berg
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 5 września o godz. 20:00

Rolnika, Josefa Lahnera, wybawiają z opresji górscy ratownicy. Świadek zdarzenia twierdzi, że ktoś chciał zepchnąć starego człowieka w przepaść. Lahner cierpi na demencję i mieszka w podupadłym gospodarstwie rolnym ze swoją córką Sophie, i wnukiem Christianem. Czy ktoś z rodziny pogrążony w rozpaczy chciał się go pozbyć? A może na jego życie zamachnęli się zamożni rolnicy, Veit Wie-land i jego syn Ferdinand, którym Josef Lahner winien jest mnóstwo pieniędzy? Jerry bada dokład-nie miejsce „wypadku” i zapoznaje się z przeszłością Josefa Lahnera. Komisarze odkrywają wkrótce mroczną tajemnicę, która mogła kosztować Josefa życie.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Grzesznice z górskiego pastwiska
Watzmann ermittelt: Almsünde
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 5 września o godz. 21:00

Z rzeki Ache wyłowiono zwłoki młodej kobiety. Od dwóch lat, razem ze swoją przyjaciółką, Klarissą Zilch, prowadziła salon fryzjerski, który cieszył się ogromną popularnością zwłaszcza wśród męż-czyzn. Pierwszym podejrzanym jest agresywny, były chłopak zamordowanej, Arthur Latzka, które-mu dziewczyna była winna pieniądze. Jednak Arthurowi niczego nie można udowodnić. W trakcie dochodzenia Jerry trafia na agencję towarzyską, którą obie panie prowadziły w pewnym roman-tycznym hotelu. Jaką rolę odegrał w zabójstwie młodej kobiety tajemniczy dozorca Öhler i kto był jej ostatnim gościem? Odpowiedź na te pytania zaprowadzi Jerry’ego i Beissla na ślad zabójcy.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Trup z toru bobslejowego
Watzmann ermittelt: Der Tote von der Bobbahn
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 12 września o godz. 20:00

W ośrodku treningowym sportów zimowych zostaje znalezione ciało lekarza drużyny bobslejowej z SV Königssee. Beissl i Jerry szybko się orientują, że w drużynie wrze. Najmocniej skłóceni są obaj nad wyraz ambitni piloci, Tomi Aureiner i André Probst. W dniu poprzedzającym zabójstwo doszło też do sprzeczki pomiędzy lekarzem drużyny i trenerem. Ale najbardziej podejrzany jest serwisant drużyny, Ludwig Mittermaier, znany jako Wiggerl. Beissla męczy konflikt sumienia. Czy Wiggerl to jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa?

Śledztwo prowadzi Watzmann: Kalkulacja czy miłość
Watzmann ermittelt: Kalkül oder Liebe
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 12 września o godz. 21:00

Barbara Gruber, kontrowersyjna postać lokalnej sceny politycznej w Berchtesgaden, na krótko przed wyborami do Landtagu zostaje zabita w swoim domu. Przed śmiercią pojawiła się nieoczeki-wanie na imprezie zorganizowanej przez swojego przeciwnika politycznego, Volkera Haasa. Czyżby to on pozbył się swojej uciążliwej konkurentki? Jej siostra, Christa Gruber, podejrzewa jednak żona-tego architekta, Hansa Wörnera, z którym Barbara pół roku wcześniej zakończyła romans. Christa również należy do kręgu podejrzanych, ponieważ zamierzała sprzedać wspólny dom rodzinny Vol-kerowi Haasowi, zaciekłemu wrogowi swojej siostry. Pojawia się również Ghali Bassir - uchodźca, za którego chciała wyjść Barbara. Kalkulacja czy miłość?

Śledztwo prowadzi Watzmann: Klątwa spod Eckstein
Watzmann ermittelt: Fluch am Eckstein
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 19 września o godz. 20:00

Ciało właściciela lubianego przez turystów, ale przestarzałego wyciągu krzesełkowego w Berchtesgaden, zostaje znalezione w jadalni górnej stacji. Mężczyzna został zasztyletowany. Pierwszym podejrzanym jest Andreas Lenz, wspólnik ofiary. Zabójstwa mógł też jednak dokonać Peter Pfitzer stojący na czele inicjatywy obywatelskiej, która ostro protestuje przeciwko moderni-zacji wyciągu. A może chodzi o jakiś osobisty motyw? Małżeństwo zamordowanego przeżywało głęboki kryzys, więc w kręgu podejrzanych jest również żona ofiary. Kobieta zapewnia o swojej niewinności, a tak naprawdę daje wskazówki wyjaśniające prawdziwe tło zabójstwa.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Incognito
Watzmann ermittelt: Inkognito
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 19 września o godz. 21:00

Ciało hotelarza, Thorstena Enzingera, zostaje znalezione rano w kuchni hotelowej restauracji. Be-issl i Jerry rozpoczynają śledztwo. Bardzo szybko wychodzi na jaw, że status własności związany z hotelem jest bardziej niż niejasny. Podwójny motyw ma Christian Bichler. To dziedziczący hotel szwagier zamordowanego. Od podejrzenia uwalnia go jego narzeczona, Felicitas Beck, do której zalecał się zamordowany. Niedługo potem Bichler staje się ofiarą napadu, którego celem była jego narzeczona, Felicitas. Komisarze prowadzący dochodzenie coraz bardziej interesują się jej podej-rzaną przeszłością.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Więzy rodzinne
Watzmann ermittelt: Familienbande
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 26 września o godz. 20:00

Na drodze prowadzącej do gorzelni Gentnerów turyści znajdują zwłoki Sebastiana Wengera. To student wydziału historii z Monachium, który po wielu latach wrócił w swoje rodzinne strony, do Berchtesgaden. Z okazji jubileuszu gorzelni chciał napisać jej kronikę. Głowa rodziny, Franz Gent-ner, i jego syn, Huber, nie chcą słyszeć o jakimkolwiek konflikcie. Podobnie jak gorzelnik, Loisl Bar-tels. Wkrótce Beissl odkrywa, że zamordowany miał romans z Kati, córką gorzelnika, a dziewczyna spodziewa się dziecka. Komisarze biorą na celownik Loisla i narzeczonego Kati, Clemensa Brandne-ra. Jerry odkrywa jednak tajemnicę ściśle związaną z historią rodziny studenta.

Śledztwo prowadzi Watzmann: Rybak z Königssee
Watzmann ermittelt: Der Fischer vom Königssee
Niemcy, 2019
Premiera: niedziela, 26 września o godz. 21:00

Z wód Königssee zostaje wyłowione ciało Michaela Kroha, zawodowego rybaka. Beissl zna tragicz-ne losy jego rodziny. Ojciec zginął kilka lat wcześniej w górach. Najmłodsza siostra, Sina, dorastała w domu Michaela i jego żony. Przechodząca okres dojrzewania dziewczyna sprawiała im wiele kłopotów. Stale dochodziło też do kłótni z najstarszym bratem, Peterem. Czy rodzeństwo miało coś wspólnego z zabójstwem? A może dokonał go znany intrygant, Anderl Sollmeier, szkolny kolega córki Beissla, Evy. To on w chwili zabójstwa kradł z miejscowego kościoła figurkę świętego. Beissl podejrzewa Anderla, a Jerry skupia się coraz bardziej na Sinie. Siedemnastolatka i jej chłopak mają ambitne plany, do zrealizowania których potrzebują pieniędzy.

Kancelaria Bergerów: Zapaść
Kanzlei Berger: Der Kollaps
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:00

Siostry Caro i Niki Berger mają zupełnie inne charaktery, jednak po zapaści ojca czują się zobowią-zane do podjęcia współpracy. Mają przejąć jego ostatnią sprawę. Waldo Hartmann, ważny klient mecenasa Bergera, chciałby na drodze sądowej uzyskać zgodę na kontakt ze swoim nieślubnym dzieckiem. W gruncie rzeczy nie jest to trudna sprawa, ale Caro i Niki, konkurujące ze sobą przez całe życie, wszczynają kłótnię już podczas przygotowań do pierwszego spotkania z klientem. Hart-mann chciałby po 9 latach poznać swojego nieślubnego syna Jonasa, zanim ten zostanie poddany zagrażającej życiu operacji. Jednak matka Jonasa, Marie, chce oszczędzić synowi tego rodzaju emocji i zabrania wszelkich kontaktów.
Serial „Kancelaria Bergerów”, fot. ZDF

Kancelaria Bergerów: Nadużycia
Kanzlei Berger: Übergriffe
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 11 września o godz. 20:55

Caro Berger nie wie, co zrobić. Jej siostra straciła licencję prawniczą, ale nikt poza Caro nie może się o tym dowiedzieć. Czy Niki naprawdę sądzi, że da się ten fakt utrzymać w tajemnicy? Jej nową klientką jest kelnerka, Manuela Riedmeier, która obwinia swojego szefa o molestowanie seksual-ne, którego miał się on dopuścić podczas firmowej imprezy. Kiedy Niki orientuje się, że Manuela przemilczała jeden istotny fakt, podejmuje brzemienną w skutki decyzję.

Kancelaria Bergerów: Policzek
Kanzlei Berger: Die Ohrfeige
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:00

Pani Dörfler, nauczycielka sióstr Berger z czasów szkolnych, uderzyła ponoć w twarz jednego z uczniów. Ponieważ czuje się niewinna, prosi siostry o złożenie wniosku o wycofanie zawieszenia w obowiązkach służbowych. Caro, która wyrzuciła Niki z kancelarii za nadużycie zaufania, robi do-brą minę do złej gry i „po starej znajomości” pozwala wrócić siostrze do pracy. Ta decyzja będzie mieć nieoczekiwane skutki dla sprawy, która zakończy się w zaskakujący sposób. Tymczasem Niki ma jeszcze dodatkowe problemy. Jak ma powiedzieć swojemu ojcu, że Izba Adwokacka w Linzu odebrała jej licencję prawniczą?

Kancelaria Bergerów: Kochanek
Kanzlei Berger: Der Liebhaber
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 18 września o godz. 20:55

Caro i Niki są zdumione. Ich matka prosi je o reprezentowanie przed sądem kapitana Lanzingera - mężczyzny, z którym kilka dni wcześniej chciała rozpocząć nowe życie. Lanzingerowi zarzuca się, że w czasie akcji ratowniczej na morzu ranił jedną z dwóch ratowanych dziewczynek. Dziewczynki twierdzą jednak, że akcja ratownicza wcale nie była potrzebna. Niki i Caro są w rozterce. Jak mają spełnić prośbę matki, nie oszukując ojca? Działania wyjaśniające w sprawie Lanzingera, w które Niki włącza nawet Taynę, pasierbicę Caro, ujawniają, że nie tylko strona przeciwna, ale również Lanzinger przemilczają bardzo ważny fakt, który jeszcze bardziej psuje napięte relacje pomiędzy siostrami a ich klientem.

Kancelaria Bergerów: Wolna wola
Kanzlei Berger: Der freie Wille
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:00

Caro i Niki są złe na ojca za to, że pod wpływem impulsu wyrzucił je z kancelarii. Ojciec jest zdania, że po zawale nie musi poddać się rehabilitacji i chce znów sam prowadzić kancelarię. Ma już na-wet nową sprawę. Państwo Woltersowie chcieliby uzyskać prawo do kontrolowania finansów swo-jej psychicznie niestabilnej córki Emmy. Mają się czym martwić, ponieważ Emma chce ponoć prze-kazać swoje oszczędności działającej na zasadzie sekty eko-komunie. Tymczasem Emma prosi o pomoc Caro.

Kancelaria Bergerów: Strzał
Kanzlei Berger: Der Schuss
Niemcy, 2021
Premiera: sobota, 25 września o godz. 20:55

Niki musi się w końcu pogodzić z tym, że wbrew swoim zasadom zakochała się w Martinie Loiblu. Dziewczyna nie ma jednak pojęcia o tym, że Martin ukrywa przed nią coś ważnego. Tymczasem do Caro zgłasza się Tobias Kern, zawodowy żołnierz, który w czasie polowania został postrzelony w kolano przez Daniela, swojego przyjaciela. Tobias boi się o to, że będzie niezdolny do dalszej służby. W gruncie rzeczy to rutynowa sprawa, ale wszystko się komplikuje, kiedy Daniel mówi, że strzelał na prośbę Tobiasa! Na domiar złego w kłopoty popada Lui, mąż Caro. Lui ma odpowiadać przed sądem za to, że poturbował i wyrzucił z baru pijanego mężczyznę, który głosił rasistowskie poglądy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...