reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BBC wyprodukuje „Our Changing Planet”

dodano: 2021-08-26 10:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: BBC

BBC 25 sierpnia br. podczas Międzynarodowego Festiwalu w Edynburgu BBC ogłosiło produkcję „Our Changing Planet”, najambitniejszej serii programów środowiskowych, jaka kiedykolwiek powstała na zlecenie nadawcy.

BBC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez siedem lat uznani filmowcy z BBC Studios Natural History Unit będą dokładnie dokumentować sześć kluczowych siedlisk na świecie, w tym Kalifornię, Arktykę, Malediwy i las deszczowy Amazonii, by umożliwić widzom zaobserwowanie ogromnych zmian, jakim ulegają te habitaty w tym stosunkowo krótkim czasie. Siedliska, które będą bohaterami serii, to miejsca niezbędne dla zdrowia naszej planety. Wraz z ich postępującą eksploatacją ulegają one destrukcji, która wkrótce obejmie inne miejsca na Ziemi. Dzięki serii „Our Changing Planet” będziemy przyglądać się szybko zachodzącym zmianom w środowisku i zaobserwujemy, jak zwierzęta przystosowują się do nowych warunków życia.

W tej historii nie zabraknie jednak nadziei. W każdym miejscu, które odwiedzimy, spotkamy niesamowitych ekologów, którzy przeciwdziałają destrukcji środowiska, starają się zachować stabilność ekosystemów i ocalić gatunki przed wyginięciem.

Przewodnikami po serii będzie sześciu znanych prezenterów BBC. Premiera będzie miała miejsce 22 kwietnia w ramach obchodów stulecia BBC. Cała seria będzie emitowana co roku przez kolejne sześć lat – co czyni „Our Changing Planet” najdłuższym projektem środowiskowym, jaki kiedykolwiek powstał dla telewizji.

Najbliższe kilka lat to czas ogromnych zmian na całym świecie. Ludzka populacja ma wzrosnąć o prawie miliard, a milion gatunków może stanąć w obliczu wyginięcia. Poziom mórz podniesie się nawet o 20 cm, co doprowadzi do zalania terenów, na których obecnie mieszka 147 milionów ludzi. „Our Changing Planet” będzie dokumentacją krytycznego momentu dla życia na Ziemi.

Seria „Our Changing Planet” zostanie wyprodukowana dla BBC One i iPlayer, przez BBC Studios Natural History Unit w koprodukcji z PBS. Jej produkcja została zlecona przez Patricka Hollanda, Director, Factual Arts and Classical Music Television oraz Jacka Bootle’a, Head of Commissioning, Science and Natural History. Producentem wykonawczym jest Rosemary Edwards. Dystrybucją międzynarodową zajmie się BBC Studios.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...