reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Velvet Spoon: „kRAJ” z Niemirską w kinach

dodano: 2021-08-27 03:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Warszawska Szkoła Filmowa/satkurier.pl

Velvet Spoon „kRAJ” Od piątku, 27 sierpnia br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „kRAJ”. Producentem filmu jest Warszawska Szkoła Filmowa, koproducentem Heliograf, a dystrybutorem Velvet Spoon. Wystąpili Pamela Płachtij, Sandra Kościelniak, Paulina Masiak, Daria Polasik-Bułka, Wanda Onyszkiewicz-Gnap, Joanna Gleń, Lidia Sadowa, Monika Janik, Daria Polasik-Bułka, Violetta Arlak, Joanna Niemirska, Marta Ścisłowicz, Grażyna Barszczewska, Danuta Borsuk, Barbara Burska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krzysztof Stroiński, Bartłomiej Nowosielski, Tomasz Włosok, Marian Dziędziel, Arkadiusz Detmer, Sebastian Cybulski, Kazimierz Mazur, Adam Bobik, Remigiusz Jankowski, Tomasz Schimschiener i Konrad Kapica.

Velvet Spoon „kRAJ”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „kRAJ” to film złożony z sześciu komediodramatów, które z przymrużeniem oka pokazują współczesną Polskę. Każdy z nich sprawdzi się jako oddzielna historia, razem stanowią spójną całość. Wszystkie bazują na z pozoru prozaicznych sytuacjach, które przybierają przewrotny obrót, doprowadzając bohaterów na skraj wytrzymałości.

W pierwszej części filmu widzowie poznają sfrustrowanego policjanta drogówki, rozżalonego na kierowców w Polsce. Gdy na drodze pojawia się niebezpieczny kierowca, policjant postanawia przeprowadzić na nim prywatną wendetę. Okazuje się, że rodzina bohatera zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez pirata drogowego.

Druga część filmu to opowieść o robotniku, który w trakcie walki o swoje prawa rodzicielskie gubi dziecko w supermarkecie. Szybko odkrywa, że jego córka została porwana przez elegancko ubraną kobietę. Niestety nikt nie wierzy, że dziecko jest jego. Bohater nie cofnie się przed niczym, by je odzyskać.

Kolejna odsłona filmu opowiada historię matki, która jest główną księgową rodzinnej firmy. Gdy nagle trafia do szpitala, ojciec z synem muszą sami stawić czoła zbliżającej się kontroli finansowej. Choć księgowość jest dobrze prowadzona, kontrolerzy postanawiają nastraszyć rodzinę dla własnej rozrywki.

Kolejny rozdział filmu rozgrywa się w galerii sztuki współczesnej. Kuratorka przeżywa załamanie, kiedy miejsce dyrektora zajmuje jej były kochanek. Mężczyzna nakazuje wprowadzenie radykalnych zmian w zaplanowanej przez nią wystawie, co doprowadza ją na skraj emocjonalnej wytrzymałości.

Przedostatnia część filmu opowiada o bezpłodnym małżeństwie, które nie potrafi pozbyć się niepłacącej lokatorki z dzieckiem. W desperacji wpadają na przewrotny pomysł: mąż wprowadzi się do wynajmowanego mieszkania, by uprzykrzać kobiecie życie. Niespodziewanie mężczyzna nawiązuje z nią romans i odkrywa, że młoda kobieta jest niestabilna psychicznie. Żona stawia mężowi dramatyczne ultimatum.

W finałowej etiudzie widzowie poznają dwie, żyjące po sąsiedzku rodziny, które świętują sylwestra. Gdy wraz z wypitym alkoholem wychodzą na wierzch romanse obu żon, a mężowie zaczynają wylewać swoje frustracje, nieubłaganie zbliża się wybuch - nie tylko fajerwerków.

Za realizację filmu odpowiadają założyciel i kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz absolwenci szkoły Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Filip Hillesland. - Dla widza przygotowali historię pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i czarnego humoru, która wywoła zdumienie i przerażenie, przeplatane salwami śmiechu - czytamy w opisie.

Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej zaangażowali się w realizację projektu na wszystkich polach i etapach produkcji. - Pod opieką doświadczonych koordynatorów Macieja Ślesickiego, Andrzeja Wolfa, Marka Brodzkiego i Zbigniewa Nicińskiego, razem z profesjonalistami z branży filmowej, stworzyli obraz będący głosem, który łączy pokolenia w debacie nad współczesną Polską - czytamy w opisie.

Reżyserami filmu są Veronica Andersson, Mateusz Motyka, Filip Hillesland i Maciej Ślesicki, autorami scenariusza są Veronica Andersson, Mateusz Motyka i Maciej Ślesicki, za zdjęcia odpowiadali Mateusz Pastewka, Stanisław Wójcik, Mats Helgesson i Łukasz Suchocki, a w obsadzie znaleźli się Pamela Płachtij, Sandra Kościelniak, Paulina Masiak, Daria Polasik-Bułka, Wanda Onyszkiewicz-Gnap, Joanna Gleń, Lidia Sadowa, Monika Janik, Daria Polasik-Bułka, Violetta Arlak, Joanna Niemirska, Marta Ścisłowicz, Grażyna Barszczewska, Danuta Borsuk, Barbara Burska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Krzysztof Stroiński, Bartłomiej Nowosielski, Tomasz Włosok, Marian Dziędziel, Arkadiusz Detmer, Sebastian Cybulski, Kazimierz Mazur, Adam Bobik, Remigiusz Jankowski, Tomasz Schimschiener i Konrad Kapica.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...