reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” - 2. sezon w Planete+

dodano: 2021-08-31 10:56
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+

Polska z góry. Zamki, dworki, pałace Canal+ Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele znajdziemy w Polsce ciekawych zamków, dworków i pałaców. W każdym regionie odkryć możemy architektoniczne perełki, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Na wyjątkową podróż ich szlakiem w 2. sezonie programu „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” wybierzemy się z Planete+ i serwisem CANAL+ online.

CANAL+
Polska z góry. Zamki, dworki, pałace Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemal z każdym zamkiem związana jest jakaś tajemnicza historia lub legenda. Są to również opowieści o prawdziwych losach mieszkańców, które pozawalają inaczej spojrzeć na budowle sprzed wieków. W nowych odcinkach programu „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” ponownie poszybujemy nad Polską, by z lotu ptaka spojrzeć na zamki obronne królów i książąt, pałace magnackich rodów, szlacheckie dwory i dworki.

W premierowym sezonie odwiedzimy Kujawy, Mazowsze, Podlasie i kilkadziesiąt innych regionów Polski. Polecimy do zamku w Golubiu – Dobrzyniu, który szczególnie upodobali sobie współcześni miłośnicy turniejów rycerskich. Tam poznamy intrygujące losy jednej z jego mieszkanek, siostry króla Zygmunta III, Anny Wazówny. W Szamotułach dowiemy się, dlaczego tamtejszy zamek nawiedza widmo pięknej księżniczki opłakującej swój los, a w Poznaniu odwiedzimy najmłodszy zamek w Europie. Miłośnikom polskiej literatury z pewnością spodoba się wyprawa do dworu Władysława Reymonta w Kołaczkowie, natomiast fanom rycerskich legend - Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie.

Premiera 2. sezonu „Polska z góry. Zamki, dworki, pałace” w każdy poniedziałek od 30 sierpnia o godz. 18:30 na Planete+ oraz w serwisie CANAL+ online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...