reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„9/11: dzień ataku” w BBC Brit

dodano: 2021-08-31 15:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC Brit

BBC Brit Zamach na World Trade Center z 11 września 2001 r. był pierwszym wydarzeniem, które zostało tak dobrze udokumentowane przy pomocy aparatów cyfrowych i poczty głosowej. 9/11: dzień ataku to niezwykły film pokazujący nieopowiedziane historie z tamtego dnia. Składa się z mozaiki dotąd niepublikowanych filmów i nagrań audio i jest swoistą kroniką tragedii stworzoną przez jej świadków. W filmie nie ma komentarzy ekspertów – ta historia jest opowiadana przez zwykłych ludzi, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w samym sercu tych makabrycznych wydarzeń.

BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ten pełnometrażowy dokument został wyprodukowany przez Brooka Lappinga – czołowego producenta reportaży telewizyjnych współpracującego z Zinc Media Group – na zlecenie ITV i France Televisions.

W „9/11: dzień ataku” widzowie zobaczą dotąd niepublikowane nagrania z ulic Nowego Jorku. Będzie to kolaż osobistych historii opowiadanych przez nowojorczyków, którzy je przeżyli. Nie zabraknie w nich dokumentacji relacji reporterów telewizyjnych oraz reakcji władz, ich działań i prób zachowania pozorów kontroli nad wydarzeniami. Dokument zawiera nagrania pochodzące z wojskowych centrów dowodzenia, rządowych rozmów konferencyjnych, od służb ratunkowych i kontroli ruchu lotniczego, komercyjnych linii lotniczych, z prywatnych rozmów telefonicznych i audycji publicznych. Bez filtra przedstawiają widzom chaos, przerażenie, gniew, ból i niedowierzanie, które ogarnęło Nowy Jork 9 września 2001 roku.

„9/11: dzień ataku” to także historie medyków, służb ratunkowych, policji i straży pożarnej. Te osoby przez kilka godzin dramatu pracowały pod ogromną presją i ratowały ludzi przed śmiercią. Zapisy ich komunikacji oddają desperację i odwagę, z jaką próbowali zapobiec najgorszemu.

9/11: dzień ataku
Emisja: sobota, 11 września, godz. 21:15


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...