reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Zenek” - film TVP w TV Puls

dodano: 2021-09-01 04:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Telewizja Puls/satkurier.pl

TVP „Zenek” W środę, 1 września br. o godz. 20:00 w TV Puls wyemitowany zostanie premierowo „Zenek”, polski film biograficzny o wokaliście Zenonie Martyniuku, w reżyserii Jana Hryniaka. Producentami filmu są TVP i Lightcraft, koproducentem jest Motion Brand, a dystrybutorem TVP Dystrybucja Kinowa. Wystąpili Klara Bielawka, Magdalena Berus, Zübeyde Bulut, Agnieszka Suchora, Roman Gancarczyk, Jan Frycz, Piotr Cyrwus, Andrzej Andrzejewski, Jędrzej Bigosiński, Mateusz Król, Karol Dziuba, Christopher Hamill „Limahl”, John McInerney i Krzysztof Czeczot.

TVP „Zenek”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Zenek” to historia Zenona Martyniuka, który postanowił zrealizować swoje największe marzenia o karierze muzycznej. Film pokazuje jego drogę do sukcesu.

Zenon Martyniuk już jako nastolatek zakochany był w muzyce. W drodze do celu i spełnianiu muzycznych marzeń wspierał go wujek - muzyk. Dzięki niemu udało się zorganizować pierwszy występ przed publicznością, to on udzielał mu pierwszych rad. Z kolei jego najbliższy przyjaciel Kazimierz oraz romskie środowisko, w którym wzrastał Zenon Martyniuk, ukształtowali jego muzyczny styl.

Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, autorką scenariusza Marta Hryniak, a za zdjęcia odpowiadał Bartosz Bieniek. W obsadzie znaleźli się Klara Bielawka, Magdalena Berus, Zübeyde Bulut, Agnieszka Suchora, Roman Gancarczyk, Jan Frycz, Piotr Cyrwus, Andrzej Andrzejewski, Jędrzej Bigosiński, Mateusz Król, Karol Dziuba, Christopher Hamill „Limahl”, John McInerney i Krzysztof Czeczot (więcej tutaj).

Dodajmy, iż film „Zenek” pojawił się w kinach w piątek, 14 lutego 2020 roku (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Krzysztof Czeczot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zenek”, foto: TVP
Krzysztof Czeczot na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zenek”, foto: TVP
Krzysztof Czeczot, Magdalena Berus, Jakub Zając i Klara Bielawka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zenek”, foto: TVP
Krzysztof Czeczot, Magdalena Berus, Jakub Zając i Klara Bielawka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Zenek”, foto: TVP


„Zenek” - emisja w środę, 1 września 2021 roku o godz. 20:00 w TV Puls.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...