US Open: Hurkacz - Seppi i Świątek - Ferro

dodano: 2021-09-01 14:05 | aktualizacja: 2021-09-02 12:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eurosport/TVP Sport/satkurier.pl

Hubert Hurkacz uniwersalne z US Open 2021 360px.jpg Hubert Hurkacz wygrał w 1.  rundzie US Open z Białorusinem Jegorem Gierasimowem 6:3, 6:4, 6:3. W kolejnej fazie turnieju zagra z Włochem Andreasem Seppim. Iga Świątek zagra z Fioną Ferro z Francji. Transmisje z US Open tylko w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Player.pl.

Eurosport

W meczu 1. rundy US Open Hubert Hurkacz (13. w rankingu ATP, rozstawiony z numerem 10.) zmierzył się z Białorusinem Jegorem Gierasimowem (82.). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaka w 3 setach (6:3, 6:4, 6:3). Tym samym zagra po raz pierwszy w karierze w 2. rundzie turnieju.

Rywalem Hurkacza w kolejnym etapie US Open będzie Andreas Seppi, który w pierwszej rundzie wygrał z wyżej rozstawionym Martinem Futovicsem (41.) w 5 setach (2:6, 7:5, 6:4, 2:6, 7:6). 37-letni Włoch 8 lat temu był w dwudziestce rankingu ATP, natomiast aktualnie znajduje się na 91. pozycji.

Chociaż nie ma na koncie spektakularnych sukcesów, zdarzało mu się zatrzymać najlepszych. W 3. rundzie Australian Open w 2015 roku wyeliminował Rogera Federera. Z kolei 3 lata później, w 2. rundzie turnieju w Rotterdamie, pokonał Alexandra Zvereva.

Do tej pory Hurkacz i Seppi nie mieli okazji się zagrać na korcie - będzie to ich pierwszy pojedynek

Mecz Hurkacza z Seppi zostanie rozegrany w czwartek, 2 września, ale na razie nie jest znana dokładna godzina pojedynku, bo zostanie wyznaczona w środę wieczorem - będziemy aktualizować.

Na razie publikujemy plan transmisji 3. dnia US Open w Eurosporcie, w tym dniu zagrają m.in. Angelique Kerber, Naomi Osaka, Wiktoria Azarenka, pogromczyni Magdy Linette, czyli Cori Gauff, a także Stefanos Tsitsipas i Danił Miedwiediew.