reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-06-09 - 2023-06-10

12. edycja LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej

dodano: 2021-08-31 23:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: memorialkamili.pl/satkurier.pl

LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 5 września br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie zamelduje się plejada gwiazd światowej lekkoatletyki, w tym nasi medaliści olimpijscy z Tokio. Przed nami LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej. Transmisja na żywo w TVP1 i TVP Sport.

https://www.memorialkamili.pl/
LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie ostatnią szansą na obejrzenie w akcji wybitnego polskiego lekkoatlety Piotra Małachowskiego. On w Tokio wprawdzie medalu nie zdobył, ale worek zdobyczy ma wielki, jak mało kto, bo są w nim m.in. dwa srebrne medale olimpijskie, dwa złote z mistrzostw Europy, złoty z mistrzostwo świat i rekord Polski. To tylko wycinek z niezwykle bogatej kariery popularnego „Machałka”. Dwukrotny wicemistrz olimpijski kończy w tym sezonie karierę sportową, a podczas LOTTO Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej podziękuje za wsparcie kibicom.

Piotr Małachowski startował we wszystkich dotychczasowych edycjach mityngu poświęconego pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, prywatnie jego przyjaciółki. Podobnie od początku historii Memoriału Kamili Skolimowskiej, który od 2020 roku jest częścią elitarnego cyklu World Athletics Continental Tour Gold, jest także LOTTO. Totalizator Sportowy obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecie. Właśnie z tej okazji w konkursie rzutu dyskiem, który będzie pożegnalnym dla Małachowskiego, zaznaczona będzie linia 65. metra – to symboliczna linia LOTTO.

Kobieta o wielkim sercu, czyli Maria Andrejczyk, która niedawno przekazała swój srebrny medal olimpijski na licytację charytatywną, przystąpi do startu w Chorzowie napełniona pozytywną energią.

Polską lekkoatletykę od lat wspiera PKN Orlen. Paliwowy gigant jest nie tylko sponsorem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale dotuje także indywidualnie szerokie grono sportowców. Nie może go także zabraknąć podczas największego polskiego mityngu lekkoatletycznego.

Startu w LOTTO Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej nie mogą doczekać się liczne gwiazdy światowej lekkoatletyki. Znakomicie zapowiada się konkurs rzutu młotem, gdzie obok mistrza olimpijskiego Wojciecha Nowickiego i brązowego medalisty z Tokio Pawła Fajdka na starcie stanie niespodziewany srebrny w stolicy Japonii Norweg Eivind Henriksen. Chrapkę na rewanż za olimpijski finał ma rekordzista Polski, który Stadion Śląski uwielbia i jest ambasadorem województwa.

Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym nie zabraknie także innych zagranicznych gwiazd. W biegu na 100 metrów przez płotki formę Polek sprawdzi mistrzyni olimpijska Jasmine Camacho-Quinn. Emocje sprinterskie zapewni Kanadyjczyk Andre De Grasse, złoty medalista z Tokio na 200 metrów. Do Polski zawita także jamajski specjalista od biegu na 110 metrów przez płotki, kolejny mistrz olimpijski z tego sezonu, Hansle Parchment. W pchnięciu kulą Polacy – Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk – zmierzą się człowiekiem, który nie tylko zdobył złoto olimpijskie, ale w tym sezonie poprawił już blisko 30-letni rekord świata, czyli Ryanem Crouserem.

Na Stadionie Śląskim 5 września kariery zakończą także dwie inne gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki. Z kibicami i wyczynowym sportem pożegnają się halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz wicemistrzyni świata w rzucie młotem Joanna Fiodorow.

LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej – mityng cyklu World Athletics Continental Tour Gold – odbędzie się 5 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Początek o godz. 14:45. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

5 września (niedziela)

16:35 LOTTO Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, TVP Sport, TVP1 (od 17:35)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...