reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„MasterChef” 10 w TVN

dodano: 2021-09-03 12:52 | aktualizacja: 2021-09-04 10:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN „MasterChef” W niedzielę, 5 września br. o godz. 20:00 w telewizji TVN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 10. sezonu programu „MasterChef”. W tym odcinku kuchnia wypełni się znajomymi z 4 ostatnich edycji. Skład drużyn odcinka specjalnego: Niebiescy (6. edycja): Natalia Gmyrek, Matteo Brunetti, Damian Sobek i Mateusz Güncel, Czerwoni (7. edycja): Martyna Chomacka, Krzysztof Bigus, Mateusz Krojenka i Laurentiu Zediu, Zieloni (8. edycja): Justyna Christiansen, Anna Łempicka, Magdalena Waś i Mariusz Komenda, Żółci (9. edycja): Sylwia Garska-Chmarycz, Karolina Źródłowska, Rafał Fidyt i Tomasz Skobel. Wcześniejsze edycje przypomina Food Network.

TVN „MasterChef”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- W ciągu 10 lat „MasterChef” stał się w Polsce znaną i cenioną marką. To zasługa uczestników, którzy po przygodzie w programie otwierają znakomite restauracje, piszą bardzo dobre książki, prowadzą ciekawe blogi kulinarne. Pełno ich w mediach, dzięki czemu widzowie o nich nie zapominają, a kolejni kandydaci widzą czarno na białym, że „MasterChef” naprawdę może zmienić życie. Na dziesięciolecie nagraliśmy odcinek specjalny, w którym finaliści z ostatnich lat (bez zwycięzców) walczą w kuchni „MasterChefa” o statuetkę, której nie udało im się zdobyć wcześniej. Przy okazji dowiemy się, co się u nich zmieniło, prywatnie i zawodowo. Takie spotkanie przyjaciół, mnóstwo śmiechu, wspomnień i oczywiście gotowania!

- mówi Ewa Leja, producentka programu.


Rywalizacja będzie odbywać się w czteroosobowych drużynach. Każdy zespół będzie miał do wykonania trzy zadania, za które jurorzy będą przyznawać punkty. Wśród wyzwań znajdzie się przygotowanie finger food party, a także upieczenie tortu z okazji jubileuszu „MasterChefa”. Na koniec odcinka drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów, wygra specjalną okolicznościową statuetkę oraz czek na 10 tysięcy złotych, które przekaże na wybrany cel charytatywny.

- Co sezon do „MasterChefa” zgłasza się więcej chętnych, ta edycja była rekordowa. Prawie tysiąc zgłoszeń! Coraz trudniej wybrać tych najlepszych, tym bardziej że castingi robimy online. Ten rok był specyficzny: mnóstwo ludzi straciło pracę, wielu miało załamania nerwowe, ci zza granicy chcą wrócić do kraju, inni mają dość tyrania w korporacjach. To są dziś nasi uczestnicy, oni doskonale wiedzą, po co przychodzą do „MasterChefa”. Przewartościowali swoje priorytety i chcą rozpocząć nowe życie na bazie tego, co uwielbiają robić: gotowania. Są o wiele lepiej przygotowani niż ich poprzednicy, 10 lat temu. „MasterChef" też niepostrzeżenie zmienił się z nieco teatralnie reżyserowanego teleturnieju, pełnego surowych spojrzeń i dramatycznej muzyki - w program pełen ciepła, humoru i takiej normalnej, domowej atmosfery. To wciąż jest konkurs kulinarny i to na coraz wyższym poziomie, ale Magda Gessler już nie rzuca talerzami, a Michel Moran nie grzmi, kiedy uczestnicy podpowiadają sobie przepisy. Ania Starmach w tym roku tuż przed zdjęciami urodziła synka, więc czasami zastępują ją goście specjalni: Tomek Jakubiak, Małgosia Socha i  najlepsi szefowie kuchni w Polsce. Wpadł też Jamie Olivier, ale... tylko wirtualnie, pandemia nie pozwoliła mu na przyjazd do Polski. Natomiast my w tym roku planujemy nagrać ostatnie odcinki „MasterChefa” w Hiszpanii. Tam, gdzie bije dziś kulinarne serce Europy

- mówi Ewa Leja.


Skład drużyn odcinka specjalnego: Niebiescy (szósta edycja): Natalia Gmyrek, Matteo Brunetti, Damian Sobek i Mateusz Güncel, Czerwoni (siódma edycja): Martyna Chomacka, Krzysztof Bigus, Mateusz Krojenka i Laurentiu Zediu, Zieloni (ósma edycja): Justyna Christiansen, Anna Łempicka, Magdalena Waś i Mariusz Komenda, Żółci (dziewiąta edycja): Sylwia Garska-Chmarycz, Karolina Źródłowska, Rafał Fidyt i Tomasz Skobel. W jury programu zasiadają Anna Starmach, Magdalena Gessler i Michel Moran (więcej tutaj).
 
Anna Starmach w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Anna Starmach w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Anna Starmach, Michel Moran i Magdalena Gessler w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Anna Starmach, Michel Moran i Magdalena Gessler w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Magdalena Gessler, Anna Starmach, Michel Moran i Barbara Ritz w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Magdalena Gessler, Anna Starmach, Michel Moran i Barbara Ritz w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Małgorzata Socha, Michel Moran i Magdalena Gessler w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery
Małgorzata Socha, Michel Moran i Magdalena Gessler w programie „MasterChef”, foto: TVN Discovery


„MasterChef” - sezon 10., emisja w niedziele (od 5 września 2021 roku) o godz. 20:00 w TVN. Wcześniejsze odcinki tego programu mogą obecnie oglądać widzowie kanału Food Network.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...