reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sport, seriale i rozrywka jesienią w TVP1

dodano: 2021-08-26 11:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP1 TVP 1 Jedynka Jesienią br. TVP1 poleca takie programy jak „Gra słów. Krzyżówka” (sezon 3.), „Alarm!”, „Sprawa dla reportera”, „Magazyn śledczy Anity Gargas”, „Magazyn kryminalny 997”, „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2021”, „Jaka to melodia?” (sezon 25.), „Klan” (sezon 25.), „Remiza”, „Jeden z dziesięciu” (sezon 125.), „Leśniczówka” (sezon 7.), „Pełny obraz”, „Magazyn Ekspresu Reporterów”, „Ocaleni”, „Na sygnale” (sezon 9.), „Ojciec Mateusz” (sezon 26.), „Wyszyński - dobry kontakt w niebie”, „Ojciec”, „Niewidoma matka niewidomych”, „Komisarz Alex” (sezon 16.), „Ten zwycięża kto miłuje - koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej”, „Jako w niebie, tak i w Komańczy”, „Widzieć w ciemności”, „Tajemnice miasteczka”, „Wojenne dziewczyny” (sezon 4.), „Rolnik szuka żony” (sezon 8.), „Dwa Teatry”, „Wielki test o literaturze”, w ramach pasma „Fascynujący świat” - „Teleskop Hubble'a i cuda wszechświata” i „Huragany atakują”, w ramach pasma „Świat bez fikcji”  - „Matki do wynajęcia. Surogatki na Ukrainie”, „Liban. Eksplozja gniewu” i „Anglia. Po brexicie”,  aw ramach pasma „Historia bez tajemnic” - „Na północ od piekła”, „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza” i „Taksówkarz. Cichy bohater 13 grudnia”.

TVP1 TVP 1 Jedynka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jesień 2021 roku w ofercie kanału TVP1:

„Gra słów. Krzyżówka” 3
emisja: od poniedziałku do piątku (od 31 sierpnia br.) o 15:35

„Gra słów. Krzyżówka” teleturniej wiedzowy skoncentrowany na niesłabnącym od lat fenomenie popularności krzyżówek. W każdym odcinku czworo uczestników rywalizuje ze sobą, by zdobyć tytuł „Finalisty dnia” i uzyskać tym samym możliwość wzięcia udziału w finale tygodnia. Jak zapewnia nadawca, zasady rozwiązywania umożliwiają odbiorcy szybkie i intuicyjne przyswojenie reguł gry bez względu na wiek czy możliwości percepcyjne, zaś format poprowadzony jest w lekkiej, przystępnej formule. Prowadzący: Radosław Brzózka (więcej tutaj).

„Alarm!”
emisja: od poniedziałku do soboty o 20:10

Magazyn interwencyjny (więcej tutaj).

„Sprawa dla reportera”
emisja: w czwartki o 21:20

Program prowadzi Elżbieta Jaworowicz (więcej tutaj).

„Magazyn śledczy Anity Gargas”
emisja: w czwartki o 22:15

Program Anity Gargas.

„Magazyn kryminalny 997”
emisja: w czwartki o 22:50

Program kryminalny (więcej tutaj).

„Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2021”
emisja: codziennie (od 3 września br.) o 20:15

Przed widzami „Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej 2021” (więcej tutaj).

„Fascynujący świat”:
„Teleskop Hubble'a i cuda wszechświata”
emisja: w sobotę, 4 września br. o 12:15

Realizacja marzeń o teleskopie kosmicznym zajęła 20 lat. Film prezentuje historię jednej z najbardziej złożonych maszyn, jakie kiedykolwiek stworzono. Teleskop Hubble'a dokonał ponad 1,3 miliona obserwacji i umożliwił napisanie ponad 15 000 artykułów naukowych. Premiera teleskopu przerodziła się w katastrofę, a astronauci ryzykowali życie, by usunąć awarię. Film przedstawia naukowców i astronomów, którzy trzydzieści lat po wyniesieniu teleskopu Hubble'a na orbitę okołoziemską korzystają z niego na co dzień, a także tych, którzy obsługiwali go w kosmosie. Reżyseria: David Briggs.

„Jaka to melodia?” 25
emisja: od poniedziałku do piątku (od 4 września br.) o 17:15, w soboty o 17:30 i w niedziele o 18:30

Rafał Brzozowski, gospodarz programu „Jaka to melodia?”, skończył w tym roku 40 lat. Z tej okazji w programie szykuje się wielka, muzyczno-urodzinowa feta. Na rozśpiewanej i roztańczonej domówce u Rafała Brzozowskiego (rozpisanej na kilka odcinków specjalnych) pojawią się gwiazdy sceny, estrady, dużego i małego ekranu, wokaliści, sportowcy, aktorzy, prezenterzy, ludzie wielu pasji i profesji. Łączy ich miłość do muzyki i sympatia do Rafała Brzozowskiego. Wspólnie rozkręcą imprezę, jakiej nie pamiętają najwierniejsi fani programu. Na urodzinowym party u Rafała Brzozowskiego jako pierwsze pojawią się trzy fenomenalne artystki: Anna Dereszowska, Magdalena Waligórska i Agnieszka Włodarczyk. Nie zabraknie muzycznych fajerwerków i zabawy przy polskich i światowych hitach. W programie na widzów czekają też niespodzianki, a wśród nich występ Rafał Brzozowskiego w duecie z królową polskiej piosenki, Marylą Rodowicz. W jesiennej edycji programu „Jaka to melodia?” świętować będzie też Izabela Trojanowska. Benefis artystki to doskonała okazja, by powspominać jej lata na scenie, przywołać barwne anegdoty oraz przypomnieć największe przeboje wspaniałej wokalistki. W programie wystąpią ponadto rumuńska piosenkarka i producentka muzyczna Adriana Livia Opriș „Olivia Addams”, która przebojem „Dumb” podbiła listy przebojów na całym świecie. Specjalnie dla widzów programu „Jaka to melodia?” zaśpiewa również Francesco Monte. Swoje przeboje wykona również francusko-włoska formacja Shanguy (więcej tutaj)

„Klan” 25
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 17:55

Z okazji 25. jubileuszu serialu twórcy przygotowali dla widzów kilka niespodzianek. Już wkrótce, od 3835. odcinka, zmieni się czołówka „Klanu”, a utwór Jacka Cygana (słowa) i Krzesimira Dębskiego (muzyka) „Życie jest nowelą” zyska nową aranżację. W zmienionej czołówce pojawi się ośmioro głównych bohaterów serialu: Paweł (w tej roli Tomasz Stockinger), Elżbieta (Barbara Bursztynowicz), Jerzy (Andrzej Grabarczyk), Grażyna (Małgorzata Ostrowska-Królikowska), Monika (Izabela Trojanowska), Aleksandra (Kaja Paschalska), Agnieszka (Paulina Holtz) i Bożena (Agnieszka Kaczorowska-Pela).  W nowych odcinkach małżeństwo Elżbiety i Jerzego (Andrzej Grabarczyk) zostanie wystawione na ciężką próbę. Chojnicka przekona się bowiem, że zdecydowanie więcej łączy ją z panem Mirosławem (Piotr Pręgowski) niż z własnym mężem. Agnieszka będzie musiała zdecydować o przyszłości jej małżeństwa z Januszem (Michał Lesień-Głowacki). Monika i Feliks (Jan Piechociński) poznają wybrankę serca Daniela (Marek Kossakowski). Monika nie będzie zachwycona widokiem szalenie atrakcyjnej Kai (Agata Załęcka). Zmiany szykują się także w życiu Anny (Joanna Żółkowska). Los sprawi, że wdowa po świętej pamięci Tadeuszu (Andrzej Strzelecki), przyjmie pod swój dach doktora Gustawa (Tadeusz Chudecki) (więcej tutaj).

„Remiza”
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 18:20

O strażakach Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) mówi się, że to bohaterowie, którzy bez wahania ruszają z pomocą do pożarów, powodzi, czy wypadków drogowych. Z równym zaangażowaniem zdejmują koty z drzew i urządzają pokazy gaśnicze na szkolnym boisku. Nie są zawodowymi strażakami, niektórzy z nich pracują w sklepie, inni są nauczycielami lub mechanikami samochodowymi. Każdy odcinek serialu opowiada historię opartą na faktach. Nie zabraknie napięcia i niespodziewanych zwrotów akcji. Oś serialu stanowią perypetie komendanta Roberta Orzechowskiego z niewielkiej wsi Brzeziny, młodego wdowca i ojca. Jego spokojne życie, skupione na pracy, trosce o najbliższych i związku ze strażaczką Magdaleną Wieczorek, burzy nagłe pojawienie się licealnej miłości, Ewy. Dawne uczucie odżywa, ale czy można wrócić do tego, co było, nie krzywdząc innych? Reżyseria: Kamila Fidler. Obsada: Mariusz Czajka, Małgorzata Then-Stępień, Jan Mizerski, Mateusz Dymidziuk, Ziemowit Wasielewski, Sylwia Drzycimska, Paulina Masiak, Piotr Wątroba, Dominika Buczek i Piotr Świętochowski.

„Jeden z dziesięciu” 125
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 września br.) o 18:55

Jak informuje nadawca, teleturniej, który od prawie 30 lat cieszy się uznaniem widzów. Promuje wiedzę i sprawia, że widz ma poczucie wartościowego spędzenia czasu. Program prowadzi Tadeusz Sznuk (więcej tutaj i tutaj)

„Leśniczówka” 7
emisja: od poniedziałku do czwartku (od 6 września br.) o 20:30

Katarzyna Ruszczyc (Jolanta Fraszyńska) postanowi rozprawić się z przeszłością. Podejmie próbę rozwiązania zagadki śmierci swojego ojca, leśniczego Antoniego Ruszczyca. W tym samym czasie w Warszawie Pola (Agata Turkot) będzie próbowała ułożyć sobie życie z Danielem Karczem (Sebastian Jasnoch). Nowy rozdział w życiu otworzy również Krzysztof Majewski (Marek Bukowski) i jego piękna, młoda partnerka  Ewa (Maria Pawłowska). Para nie tylko się zaręczy, będzie także oczekiwać dziecka. Nowe wyzwania staną także przed Magdaleną (Beata Fido) i Jackiem (Arkadiusz Gołębiowski). Wspólnie będą próbowali poradzić sobie z wychowaniem adoptowanej córki. Przeżyją też dramatyczne chwile. Niebezpieczny związek Janusza Karcza (Przemysław Bluszcz) i Lidii (Weronika Książkiewicz) wkroczy w nową fazę i jedno jest pewne, żadne z nich nie będzie przebierać w środkach. W serialu pojawią się także nowe postaci, między innymi siostrzenica Anieli Rej, czyli uciekająca panna młoda, Małgorzata (Hanna Zbyryt). Dziewczyna z impetem wkroczy w życie bohaterów serialu i narobi sporo zamieszania (więcej tutaj).

„Pełny obraz”
emisja: we wtorki (od 7 września  br.) o 21:00 

Jak informuje nadawca, „Pełny obraz” to seria filmów dokumentalnych, podejmujących tematy społeczne w formule śledczo-dochodzeniowej. Program o ważnych społecznie sprawach, w którym twórcy konfrontują stanowiska decydentów i ludzi od nich zależnych. Cykl jest adresowany do osób zainteresowanych szerokim kontekstem współczesnych problemów, postrzeganych z bardzo różnych perspektyw. „Pełny obraz” to także punkt odniesienia dla szerokiej dyskusji o najistotniejszych problemach dotyczących współczesnej Polski i Polaków. Pomysłodawcą cyklu jest Mariusz Pilis, reżyser filmów dokumentalnych.

„Magazyn Ekspresu Reporterów”
emisja: we wtorki (od 7 września br.) o 21:55

Program interwencyjny (więcej tutaj).

„Ocaleni”
emisja: we wtorki (od 7 września br.) o 23:00

Program publicystyczny (więcej tutaj).

„Na sygnale” 9
emisja: w czwartki (od 9 września br.) o 21:00 i w piątki o 21:30

W jesiennej ramówce widzowie będą oglądać premierowo serial „Na sygnale” w TVP1 (dotąd w TVP2), dwa razy w tygodniu. Powtórki w TVP2 będą emitowane w niedziele o godzinie 18:30. Martyna (Monika Mazur-Chrapusta) będzie publikować w sieci coraz więcej materiałów. Dostaje też propozycję udziału w reklamie. Piotr (Dariusz Wieteska) zacznie prowadzić własny profil i zasmakuje sławy. Tymczasem chory Beniamin (Hubert Jarczak) będzie próbował maksymalnie wykorzystać czas, który mu pozostał. Konflikt o Barbarę (Anna Wysocka-Jaworska) między Jakubem (Wojciech Zygmunt) i Adamem (Konrad Darocha) będzie narastać. Każdy z nich na swój sposób zawalczy o jej względy. Tymczasem Anna zgłosi chęć adopcji Cezarego, nastolatka z palcówki dla trudnej młodzieży (więcej tutaj).

„Ojciec Mateusz” 26
emisja: w piątki (od 10 września br.) o 20:35

Kolejny sezon „Ojca Mateusza” rozpocznie się od zbrodni na planie filmowym. Statystujący w filmie policjanci z posterunku inspektora Możejki (Piotr Polk) muszą rozpocząć śledztwo w sprawie, do której scenariusz napisało życie. Bohaterowie serialu spróbują wyjaśnić serię tajemniczych napadów na mężczyzn, a tropy doprowadzą ich do jednego z portali randkowych. Sandomierz zaleją ciasteczka Mateuszki, babcia Lucyna (Aleksandra Górska) i Natalia (Kinga Preis), jak co roku będą prześcigać się w domniemaniach, co ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski) chciałby dostać na urodziny, serce Paruzela zabije mocniej podczas nieoczekiwanego spotkania w lesie, natomiast anonimowy list poważnie wstrząśnie związkiem aspirant Kobylickiej (Edyta Olszówka) i doktora Schillera (Jakub Wesołowski) (więcej tutaj).

„Wyszyński - dobry kontakt w niebie”
emisja: w sobotę, 11 września br. o 10:05

Jednym z pierwszych cudów za wstawiennictwem Stefana Wyszyńskiego było uzdrowienie 19- letniej dziewczyny, która planowała wstąpić do zakonu. Podczas rutynowych badań wykryto, że dziewczyna ma raka z przerzutami. Leczono ją przez jakiś czas jodem radioaktywnym w Instytucie Onkologicznym w Gliwicach. W pewnym momencie w gardle dziewczyny utworzył się guz, który zaczynał ją podduszać. Lekarze nie gwarantowali wyleczenia. W tym czasie siostry z zakonu, do którego przystąpiła dziewczyna, zdecydowały o rozpoczęciu modlitwy z prośbą o uzdrowienie za wstawiennictwem Prymasa Wyszyńskiego. Reżyseria: Jacek Tarasiuk.

„Ojciec”
emisja: w sobotę, 11 września br. o 14:55

Filmowa opowieść o kardynale Stefanie Wyszyńskim. Twórcy koncentrują się na życiu osobistym Prymasa Tysiąclecia, na jego wierze, religijności oraz inicjatywach duszpasterskich. W filmie obecna jest także tematyka związana z totalitaryzmami XX wieku. Kontekst społeczny i polityczny pozwolił twórcom ukazać wiele aspektów sytuacji, w której znajdował się Kościół katolicki podczas komunizmu. Prezentuje też kulisy niezłomnej postawy kardynała Wyszyńskiego. Reżyseria: Tomasz Kamiński.

„Niewidoma matka niewidomych”
emisja: w sobotę, 11 września br. o 16:00

Film dokumentalny poświęcony nowej błogosławionej Elżbiecie Róży Czackiej oraz jej roli w życiu polskiego Kościoła. Podczas I wojny światowej młoda Róża mieszkała w Żytomierzu. W wyniku upadku z konia straciła wzrok. Był to przełomowy moment w jej życiu. Róża poświęciła się ociemniałym i z jej inicjatywy powołane zostało do życia Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Misją Zgromadzenia była służba niewidomym. Obok zakładu w Laskach i jego filii na warszawskiej Woli przy ulicy Wolność, powstały też oddziały w Wilnie i na Śląsku. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża prowadziło także swoje misje poza granicami Polski, m.in. na Ukrainie, w Rwandzie i w Indiach. Reżyseria: Piotr Kot.

„Orędzie kardynała Kazimierza Nycza z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej”
emisja: w sobotę, 11 września br. o 20:00

W przeddzień beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, wygłosi orędzie oraz skieruje zaproszenie do Polaków w Polsce i za granicą do uczestnictwa w tej uroczystości.

„Komisarz Alex” 16
emisja: w soboty (od 11 września br.) o 20:35

W szesnastymsezonie serialu Piotr (Krystian Wieczorek) uświadomi sobie, że Lucyna (Magdalena Walach) to kobieta jego życia i postanawia o nią zawalczyć. Wyzna ukochanej, co do niej czuje, w efekcie spotka go miła niespodzianka. Gutek (Piotr Bondyra) będzie zazdrosny o byłego chłopaka Jagody (Dorota Krempa). Z kolei serce komendanta (Zbigniew Lesień) ponownie zabije mocniej, po tym, jak umówi się na randkę przez Internet z Barbarą (Karina Szafrańska). Szybko okaże się, że jego wybranka to naciągaczka, która żyje z oszukiwania samotnych mężczyzn i jest uwikłana w sprawę morderstwa (więcej tutaj).

„Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej”
emisja: w niedzielę, 12 września br. o 12:00

Uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przewodniczyć jej będzie kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Obecna będzie również delegacja z Watykanu, przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski. W koncelebrze mszy świętej beatyfikacyjnej wezmą udział przedstawiciele duchownych z poszczególnych diecezji w Polsce. Na uroczystości nie zabraknie też reprezentacji zakonów oraz przedstawicieli wiernych świeckich z poszczególnych diecezji. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Czacką łączyła duchowa więź. Odkąd ich drogi splotły się w latach 20. XX wieku, współpraca i wzajemna inspiracja utrzymywały się nieprzerwanie aż do momentu śmierci matki Czackiej.

„Ten zwycięża kto miłuje - koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej”
emisja: w niedzielę, 12 września br. o 20:15

Uroczysty koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, w wykonaniu chóru i orkiestry. Wydarzenie uświetnią występy: Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Dariusza Malejonka i Tomasza Szczepanika w pięknej, multimedialnej scenografii. Nie zabraknie treści biograficznych i wspomnień. Koncert poprowadzą: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

„Jako w niebie, tak i w Komańczy”
emisja: w niedzielę, 12 września br. o 21:30

Jedynka przypomni dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Reżyseria: Maciej Wójcik i Bogdan Miszczak.

„Widzieć w ciemności”
emisja: w niedzielę, 12 września br. o 22:30

Są osoby skromne i ciche, które wszystko wokół siebie przemieniają w dobro. Są i takie, które mimo własnej niepełnosprawności tworzą rzeczy dzieła na lata i zostawiają trwały ślad na ziemi. Taką osobą była siostra Róża Elżbieta Matka Czacka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża. Stworzyła miejsce niezwykłe na mapie Polski - Laski. Ośrodek formacji duchowej Sióstr i polskiej inteligencji, ale przede wszystkim miejsce, w którym pomaga się ucząc osoby niewidomyme. Z okazji beatyfikacji powstał film dokumentalny o tym niezwykłym miejscu, jego wychowankach, ale  przede wszystkim o Róży Czackiej.

„Fascynujący świat”:
„Huragany atakują”
emisja: w sobotę, 18 września br. o 9:25

Film dokumentalny opowiadający o huraganach, które w ostatnich latach nawiedzały miasta w Stanach Zjednoczonych Ameryki, zabijając wiele osób i powodując gigantyczne straty materialne. Latem 2017 roku, w ciągu zaledwie jednego miesiąca, Houston, Floryda i Karaiby zostały odmienione na zawsze przez trzy niszczycielskie huragany. Pierwszy, Harvey, spowodował powódź w Houston i milionowe szkody. Niecałe dwa tygodnie później Irma zaatakowała Karaiby. Wiatr o prędkości nawet 300 km/h zdewastował wyspę Barbuda. Kolejny huragan, Maria, spustoszył Puerto Rico i pozostawił miliony ludzi bez dachu nad głową. Kiedy klimat naszej planetu ulega ociepleniu, superburze, huragany i tornada stają się coraz bardziej nieprzewidywalne. Co sądzą na ten temat naukowcy? Film ukazuje efekty najnowszych badań. Reżyseria: Liesl Clark,

„Tajemnice miasteczka”
emisja: w soboty i niedziele (od 18 września br.) o 15:55

Do powiatowego miasta Bogorodsk przyjeżdża młoda nauczycielka matematyki, Larisa Dmitriewna Kirsanowa. Pani Kirsanowa chce odnaleźć narzeczonego Pawła Bestużewa, który bez pożegnania zniknął dzień przed ślubem, nie zostawiając nawet listu. Paweł pochodził z Bogorodska, gdzie nadal mieszka jego matka. W mieście mieszka również ukochana ciotka Larisy, Lizaweta Prokofiewna. W tym samym czasie, po zakończeniu wojny rosyjsko-tureckiej, z Bałkanów wracają uczestnicy kampanii, a miasto przygotowuje się na powitanie bohaterów. Reżyser: Sergiej Mezentsew. Aktorzy: Olga Lerman, Anton Batyrew, Shirikow i Olga Pleszkowa.

„Wojenne dziewczyny” 4
emisja: w niedziele (od 19 września br.) o 20:15

Irena po śmierci Kamila próbuje wrócić do normalności. Zaczyna spotykać się z Aleksandrem, który jest pod urokiem dziewczyny i wyznaje jej miłość. Do oddziału Ireny, Marii i Ewy dołącza nowa dziewczyna. Nitka, o którą zazdrosna jest Ewa, szybko okazuje się cennym członkiem zespołu. Poszukiwana listem gończym Masia ukrywa się w Hrubieszowie. Jest pielęgniarką w szpitalu, w którym Andrzej pracuje jako lekarz. Dziewczyna jest świadkiem wywózki przez Niemców polskich dzieci. W sprawę angażują się pozostałe dziewczyny. Reżyseria: Anna Kazejak, Filip Zylber. Obsada: Aleksandra Pisula, Marta Mazurek, Vanessa Aleksander, Michał Czernecki, Danuta Stenka, Maja Szopa i Mateusz Rzeźniczak (więcej tutaj).

„Rolnik szuka żony” 8
emisja: w niedziele (od 19 września br.) o 21:15

Pierwszy raz w historii programu wśród 5 rolników są dwie rolniczki. Jesienią br. widzowie kibicować będą: Elżbiecie, Kamili, Stanisławowi, Krzysztofowi i Kamilowi. Każde z nich wierzy, że spotka miłość swojego życia. Rolników wspierać będzie Marta Manowska. Pierwsza edycja cyklu „Rolnik szuka żony” wyemitowana została w 2014 roku (więcej tutaj).

„Świat bez fikcji”:
„Matki do wynajęcia. Surogatki na Ukrainie”
emisja: w poniedziałek, 20 września br. o 22:35

W odróżnieniu od wielu państw zachodnich macierzyństwo zastępcze jest na Ukrainie legalne i stanowi lukratywny biznes. Firmy, które się nim zajmują poszukują zdrowych, młodych kobiet, „dobrze wyglądających, średniego wzrostu, posiadających już dziecko”. Chętnych nie brakuje z powodu biedy. Za donoszenie ciąży surogatka dostaje co najmniej 15 tys. Euro, podczas gdy przeciętne zarobki wynoszą na Ukrainie około 350 euro miesięcznie. Kobiety otrzymują ponadto diety na dobre odżywianie oraz witaminy. Film Barbary Włodarczyk ukazuje skalę i przyczyny zjawiska, a także związane z nim aspekty: moralne, etyczne i ekonomiczne (więcej tutaj).

„Dwa Teatry”
emisja: w poniedziałek, 20 września br. o 21:00

Tegoroczna gala festiwalu „Dwa Teatry” odbędzie się po raz pierwszy w Zamościu. W jej trakcie zostaną wręczone nagrody dla twórców Teatru Telewizji i Teatru Polskiego Radia. Zaprezentowani będą również laureaci tegorocznej „Wielkiej Nagrody”: Ewa Wiśniewska i Jerzy Zelnik. Galę poprowadzą aktorzy związani z Teatrem Telewizji i Teatrem Polskiego Radia: Emilia Komarnicka-Klynstra i Mariusz Ostrowski. Za stronę muzyczną odpowiada Radosław Labahua, który dyrygować będzie Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego. Na scenie zagra też Hadrian Filip Tabęcki, a soliści Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz wykonają utwory z repertuaru zmarłej w 2020 roku Ewy Demarczyk (więcej tutaj).

„Wielki test o literaturze”
emisja: w środę, 22 września br. o 21:00

„Wielkie Testy” to widowiska telewizyjne łączące treści edukacyjne z rozrywkową formułą teleturnieju. Uczestnicy programu oraz widzowie przed telewizorami w sześciu rundach odpowiadają na 36 pytań. Przygotowanych przez ekspertów z danej dziedziny. Dopełnieniem są felietony, ciekawostki oraz występy artystyczne. W studiu i przez komunikatory internetowe test rozwiązują popularni artyści, sportowcy i dziennikarze. Wygrane pieniądze przeznaczane są na cele charytatywne lub edukacyjne. Widzowie mogą rozwiązywać test online na stronie wielkitest.tvp.pl lub poprzez aplikację na smartfonach. Program prowadzą duety: Anna Popek i Przemysław Babiarz na zmianę z Sylwią Dekiert i Maciejem Kurzajewskim (więcej tutaj).

Teatr Telewizji:
emisja: w poniedziałki (od 4 października br.) o 21:00
Emisja premierowych spektakli od poniedziałku, 4 października br. (więcej tutaj)

„Świat bez fikcji”:
„Liban. Eksplozja gniewu”
emisja: w poniedziałek, 4 października br.

Wybuch chemikaliów w Bejrucie latem ubiegłego roku zniszczył pół miasta, zabił 200 osób i ranił ponad 7500. Największa nieatomowa eksplozja 21 wieku zaszokowała świat. Śledztwo nadal trwa, zmieniają się prokuratorzy, rodziny poszkodowanych czekają na sprawiedliwość. Młode pokolenie Libańczyków wyrosłe 10 lat temu na doświadczeniu arabskiej wiosny, czuje wściekłość na władze i żąda zmian, żąda rewolucji. Wybuch w porcie to dla wielu kulminacja przewlekłego politycznego chaosu oraz olbrzymiej korupcji. W czasie pandemii koronawirusa upada służba zdrowia, a instytucje państwa nie spełniają podstawowych potrzeb społecznych. Liban stoi na krawędzi zapaści ekonomicznej i politycznej. Czy kraj ma szansę wyjść z kryzysu? Reżyseria: Krzysztof Dzięciołowski.

„Historia bez tajemnic”:
„Na północ od piekła”
emisja: w środę, 6 października br.

Film prezentuje nieznane wydarzenia z lat 1939-1945 z przedmieść Warszawy wchodzących obecnie w obszar dzielnicy Białołęka. Dlatego historia tego miejsca nie została opracowana tak dokładnie, jak dzieje okupacji stolicy. Postacie katów odpowiedzialnych za morderstwa, masowe egzekucje i inne formy prześladowania polskiej i żydowskiej społeczności pozostają do dziś anonimowe. Reżyseria: Maciej Janiszewski (więcej tutaj).

„Świat bez fikcji”:
„Anglia. Po brexicie”
emisja: w poniedziałek, 22 listopada br. 

W piątek, 24 czerwca 2016 roku Centralna Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Z ponad 33 milionów Brytyjczyków 51,89 proc. opowiedziało za tak zwanym brexitem. Kim są? Co było ich motywacją? Czy żałują swojego wyboru? Bohaterami filmu będą ludzie, którzy zagłosowali za brexitem. Twórcy filmu przybliżą skomplikowane procesy społeczne, które zaszły w Wielkiej Brytanii od czasów Margaret Thatcher do referendum w 2016 roku. Reżyseria: Konrad Zagórski.

„Historia bez tajemnic”:
„Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”
emisja: w środę, 8 grudnia br.

Pełen materiałów archiwalnych film o losach Władysława Kozakiewicza, polskiego tyczkarza, wielokrotnego rekordzisty Polski, rekordzisty świata i złotego medalisty igrzysk olimpijskich w Moskwie w roku 1980. Sportowiec zasłynął gestem, który skierował do sowieckiej publiczność, i przeszedł do historii. Ta historia zyskała już wymiar ponadczasowej przypowieści o cenie sukcesu. Reżyseria: Ksawery Szczepanik (więcej tutaj).

„Historia bez tajemnic”:
„Taksówkarz. Cichy bohater 13 grudnia”
emisja: w poniedziałek, 13 grudnia br.

Leszek Gorgol, uczestnik strajków studenckich i działacz Niezależnego Zrzeszenia Studentów, postanawia odnaleźć taksówkarza, który bezinteresownie w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku jeździł z nim, żeby ostrzegać opozycjonistów przed mającymi nastąpić represjami. Po latach, dzięki apelowi w Radiu Lublin udało się im ponownie spotkać i obydwaj postanawiają jeszcze raz przejechać tą samą trasą tak jak w 1981 roku. Wracają emocje, wspomnienia niepokojących plotek o interwencji radzieckiej, bez telefonów i informacji. Ukazane chronologicznie sekwencje opowieści są oparte na materiałach archiwalnych oraz scenach fabularyzowanych, które odtwarzają dramatyzm sytuacji oraz przeżycia bohaterów. Reżyseria: Wiesław Paluch.

Sport
emisja: jesień br.

Tej jesieni na fanów sportu w TVP1, TVP2 i TVP Sport czekać będą eliminacje mistrzostw świata piłkarzy z udziałem naszej kadry oraz finały Ligi Narodów piłkarzy. We wrześniu br. odbędzie się lekkoatletyczny Lotto Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, podczas którego zaprezentują się nasi medaliści olimpijscy. W listopadzie br. natomiast do rywalizacji powrócą skoczkowie narciarscy. Reporterów TVP nie mogło też zabraknąć na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio, które wystartowały we wtorek, 24 sierpnia br. Wszystkie transmisje będą dostępne w kanałach TVP1 i TVP Sport. Reprezentacja Polski piłkarzy prowadzona przez Paulo Sousę rozegrała trzy pierwsze mecze eliminacji mistrzostw świata. Zdobyła w nich cztery punkty i nie może pozwolić sobie na potknięcia w kolejnych spotkaniach. Bezpośrednio do mundialu awansuje tylko zwycięzca grupy, a druga drużyna zagra w dwuetapowych barażach. Pierwszy jesienny mecz, w którym zmierzą się Polska i Albania, będzie można oglądać w czwartek, 2 września br. (więcej tutaj) Mecze polskiej kadry to nie jedyne piłkarskie emocje, jakie czekać będą na widzów TVP tej jesieni. Przed widzami Finały Ligi Narodów. W półfinale dojdzie do rewanżu za Euro 2020. Wówczas, po rzutach karnych, Włosi okazali się lepsi od reprezentacji Hiszpanii. Czy podobnie stanie się w październiku? Pierwszy półfinał Włochy - Hiszpania w środę, 6 października br., dzień później starcie Belgia - Francja (więcej tutaj). Jesień br. w TVP to również lekkoatletyka, a to za sprawą memoriału Kamili Skolimowskiej. Na zawodach w poniedziałek, 4 października br. pojawią się polscy lekkoatleci, w tym medaliści z olimpiady Tokio. Na starcie widzowie zobaczą m.in. Wojciecha Nowickiego (rzut młotem) i Justynę Święty-Ersetic (sztafeta mieszana 4x400 m). Wśród gości zza granicy nie zabraknie Shelly-Ann Fraser-Pryce. Jamajska sprinterka to ośmiokrotna medalistka olimpijska i dziewięciokrotna mistrzyni świata (100 i 200 m oraz sztafeta 4x100 m). Tegoroczny memoriał będzie ostatnim w karierze Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem), który żegna się z zawodowym sportem (więcej tutaj). Listopad to tradycyjnie początek rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Trenerem polskiej kadry jest Michal Doležal. Jak spiszą się polscy skoczkowie? Konkursy w Wiśle odbywać się będą od 4 do 5 grudnia br. (więcej tutaj)
 
Marta Manowska w programie „Rolnik szuka żony”, foto: FremantleMedia Polska
Marta Manowska w programie „Rolnik szuka żony”, foto: FremantleMedia Polska
Anna Popek i Przemysław Babiarz w programie „Wielki test”, foto: TVP
Anna Popek i Przemysław Babiarz w programie „Wielki test”, foto: TVP
Agnieszka Kaczorowska-Pela i Konrad Darocha w serialu „Klan”, foto: TVP
Agnieszka Kaczorowska-Pela i Konrad Darocha w serialu „Klan”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 599 zł Więcej...