reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Sports Events zastępuje Eurosport Events

dodano: 2021-09-06 11:49 | aktualizacja: 2021-09-06 12:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Discovery/satkurier.pl

Discovery Sports Events Eurosport Events, jednostka Discovery zajmująca się globalną promocją i zarządzaniem wydarzeniami sportowymi, zostaje przekształcone w Discovery Sports Events. Jest to część Discovery Sports - portfolio marek, kanałów i platform, które co miesiąc docierają do łącznie ponad 130 mln osób.

Discovery
Discovery Sports Events


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery przedstawia Discovery Sports Events jako nową markę korporacyjną, która reprezentuje globalne ramię promocji i zarządzania wydarzeniami sportowymi. Dotychczas Discovery Sports Events było znane pod nazwą Eurosport Events.

Discovery Sports Events jest częścią Discovery Sports - dedykowanej grupy, która obsługuje portfolio marek, kanałów i platform sportowych firmy. Jak informuje Discovery, tylko w ciągu najbliższych trzech lat globalne aktywa, które nadzoruje Discovery Sports Events, zwiększą się ponad dwukrotnie do 55 imprez rocznie na 5 kontynentach. Będą wśród nich takie nowe aktywa, jak UCI Track Champions League, FIM Speedway GP i FIA Electric GT. Wychodząc daleko poza dziedzictwo Eurosport Events w zakresie tradycyjnych imprez motorsportowych, Discovery Sports Events skoncentruje się na trzech głównych obszarach: wyścigach samochodów elektrycznych, wyścigach motocyklowych i kolarstwie torowym.

Nowe umowy zawarte w ciągu ostatnich 18 miesięcy z międzynarodowymi federacjami sprawią, że Discovery Sports Events natychmiast dostosuje swoje portfolio. Będzie działać jako globalny promotor i posiadacz praw komercyjnych do 6 światowych mistrzostw w ramach długoterminowych globalnych relacji promotorskich z Fédération Internationale de l’Automobile (FIA), Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM) oraz Union Cycliste Internationale (UCI).
 

- Niedawno zaprezentowaliśmy tożsamość korporacyjną Discovery Sports, aby pokazać skalę portfolio marek, kanałów i platform sportowych Discovery, które są niezrównane pod względem zdolności do angażowania widzów, niezależnie od tego, co zdecydują się oglądać. Discovery Sports Events łączy wieloletnie doświadczenie w globalnej promocji z możliwościami globalnej firmy medialnej. To sprawia, że ​​jest naprawdę wyjątkowe na rynku, ponieważ może wspierać federacje w rozwijaniu swoich sportów, wykorzystując naszą wiedzę w całym łańcuchu wartości wydarzenia - produkcji, transmisji i dystrybucji na wszystkich platformach - powiedział Andrew Georgiou, dyrektor ds. sportu w Discovery. - Kiedy patrzymy w przyszłość, Discovery Sports Events jest dobrze przygotowane, aby pomóc budować aktywa sportowe w dłuższej perspektywie, dostarczać naprawdę innowacyjne doświadczenia na imprezach i ekranach oraz integrować zrównoważony rozwój z każdą częścią procesu. Ponieważ serie już trwają, a wkrótce pojawią się nowe, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zespół zapewni w nadchodzącym roku i następnych latach.

- Po 15 latach pod parasolem Eurosport Events osiągnęliśmy nową fazę rozwoju. Obserwujemy szybki wzrost wolumenu i profilu 6 mistrzostw świata, które będziemy promować do 2023 roku, w tym 3 globalnych aktywów UCI Track Champions League, FIM Speedway GP i FIA Electric GT. Nasza nowa tożsamość Discovery Sports Events reprezentuje pełną skalę i możliwości całej działalności Discovery, które oferujemy partnerom podczas wspólnej pracy nad rozwojem wydarzeń, serii i całego sportu. To zaszczyt prowadzić nasz niesamowity zespół i pracować ramię w ramię z najbardziej obiecującymi międzynarodowymi federacjami, wprowadzając innowacyjne formaty, które będą służyć fanom w nowy i ekscytujący sposób przez wiele lat - powiedział Francois Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

W 2021 roku Discovery Sports Events zapewni 28 wydarzeń, które obejmują ponad 3000 godzin międzynarodowego wieloplatformowego zasięgu, z dotarciem do ponad 800 mln widzów. Jest globalnym promotorem FIA World Touring Car Cup, FIM Endurance World Championship i FIA European Rally Championship (który na koniec sezonu zostanie przekazany do World Rally Championship) oraz PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw turystycznych samochodów w pełni elektrycznych, które zmienią się w 2022 roku w FIA eTouring Car World Cup. Jeszcze w tym roku, wspólnie z UCI, Discovery Sports Events zainauguruje UCI Track Champions League, nowy rozdział w historii kolarstwa torowego, który ma podnieść ten sport na nowy poziom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...