reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Discovery Sports Events zastępuje Eurosport Events

dodano: 2021-09-06 11:49 | aktualizacja: 2021-09-06 12:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Discovery/satkurier.pl

Discovery Sports Events Eurosport Events, jednostka Discovery zajmująca się globalną promocją i zarządzaniem wydarzeniami sportowymi, zostaje przekształcone w Discovery Sports Events. Jest to część Discovery Sports - portfolio marek, kanałów i platform, które co miesiąc docierają do łącznie ponad 130 mln osób.

Discovery
Discovery Sports Events


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Discovery przedstawia Discovery Sports Events jako nową markę korporacyjną, która reprezentuje globalne ramię promocji i zarządzania wydarzeniami sportowymi. Dotychczas Discovery Sports Events było znane pod nazwą Eurosport Events.

Discovery Sports Events jest częścią Discovery Sports - dedykowanej grupy, która obsługuje portfolio marek, kanałów i platform sportowych firmy. Jak informuje Discovery, tylko w ciągu najbliższych trzech lat globalne aktywa, które nadzoruje Discovery Sports Events, zwiększą się ponad dwukrotnie do 55 imprez rocznie na 5 kontynentach. Będą wśród nich takie nowe aktywa, jak UCI Track Champions League, FIM Speedway GP i FIA Electric GT. Wychodząc daleko poza dziedzictwo Eurosport Events w zakresie tradycyjnych imprez motorsportowych, Discovery Sports Events skoncentruje się na trzech głównych obszarach: wyścigach samochodów elektrycznych, wyścigach motocyklowych i kolarstwie torowym.

Nowe umowy zawarte w ciągu ostatnich 18 miesięcy z międzynarodowymi federacjami sprawią, że Discovery Sports Events natychmiast dostosuje swoje portfolio. Będzie działać jako globalny promotor i posiadacz praw komercyjnych do 6 światowych mistrzostw w ramach długoterminowych globalnych relacji promotorskich z Fédération Internationale de l’Automobile (FIA), Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM) oraz Union Cycliste Internationale (UCI).
 

- Niedawno zaprezentowaliśmy tożsamość korporacyjną Discovery Sports, aby pokazać skalę portfolio marek, kanałów i platform sportowych Discovery, które są niezrównane pod względem zdolności do angażowania widzów, niezależnie od tego, co zdecydują się oglądać. Discovery Sports Events łączy wieloletnie doświadczenie w globalnej promocji z możliwościami globalnej firmy medialnej. To sprawia, że ​​jest naprawdę wyjątkowe na rynku, ponieważ może wspierać federacje w rozwijaniu swoich sportów, wykorzystując naszą wiedzę w całym łańcuchu wartości wydarzenia - produkcji, transmisji i dystrybucji na wszystkich platformach - powiedział Andrew Georgiou, dyrektor ds. sportu w Discovery. - Kiedy patrzymy w przyszłość, Discovery Sports Events jest dobrze przygotowane, aby pomóc budować aktywa sportowe w dłuższej perspektywie, dostarczać naprawdę innowacyjne doświadczenia na imprezach i ekranach oraz integrować zrównoważony rozwój z każdą częścią procesu. Ponieważ serie już trwają, a wkrótce pojawią się nowe, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zespół zapewni w nadchodzącym roku i następnych latach.

- Po 15 latach pod parasolem Eurosport Events osiągnęliśmy nową fazę rozwoju. Obserwujemy szybki wzrost wolumenu i profilu 6 mistrzostw świata, które będziemy promować do 2023 roku, w tym 3 globalnych aktywów UCI Track Champions League, FIM Speedway GP i FIA Electric GT. Nasza nowa tożsamość Discovery Sports Events reprezentuje pełną skalę i możliwości całej działalności Discovery, które oferujemy partnerom podczas wspólnej pracy nad rozwojem wydarzeń, serii i całego sportu. To zaszczyt prowadzić nasz niesamowity zespół i pracować ramię w ramię z najbardziej obiecującymi międzynarodowymi federacjami, wprowadzając innowacyjne formaty, które będą służyć fanom w nowy i ekscytujący sposób przez wiele lat - powiedział Francois Ribeiro, szef Discovery Sports Events.

W 2021 roku Discovery Sports Events zapewni 28 wydarzeń, które obejmują ponad 3000 godzin międzynarodowego wieloplatformowego zasięgu, z dotarciem do ponad 800 mln widzów. Jest globalnym promotorem FIA World Touring Car Cup, FIM Endurance World Championship i FIA European Rally Championship (który na koniec sezonu zostanie przekazany do World Rally Championship) oraz PURE ETCR, pierwszych na świecie mistrzostw turystycznych samochodów w pełni elektrycznych, które zmienią się w 2022 roku w FIA eTouring Car World Cup. Jeszcze w tym roku, wspólnie z UCI, Discovery Sports Events zainauguruje UCI Track Champions League, nowy rozdział w historii kolarstwa torowego, który ma podnieść ten sport na nowy poziom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 749 zł Więcej...