reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Startuje VOD Warszawa [wideo]

dodano: 2021-09-03 11:45 | aktualizacja: 2021-09-06 12:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UM Warszawa/VOD Warszawa/satkurier.pl

VOD Warszawa 1 września br. ruszyła możliwość rejestracji w nowej platformie streamingowej i wideo na życzenie pod nazwą VOD Warszawa. Pierwszym dostępnym na żywo wydarzeniem na nowej warszawskiej platformie VOD będzie Festiwal Freekwencja, jednak już teraz można przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru oraz dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały.

VOD Warszawa
VOD Warszawa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niedzielę, 12 września o godz. 19:00, w ramach wspomnianego Festiwalu Freekwencja, będzie można obejrzeć występy m.in. Dawida Podsiadły, Artura Rojka, Krzysztofa Zalewskiego, Organka i Kasi Lins. Wydarzenie będzie dostępne bezpłatnie, wystarczy założyć konto na vod.warszawa.pl.

Platforma VOD Warszawa została zaprojektowana z myślą o warszawskich instytucjach kultury i organizacjach pozarządowych, a przede wszystkim o publiczności. Pod jednym adresem znajdą się filmy, spektakle, koncerty, nagrania z wystaw, podcasty, czyli wszystko to, co składa się na kulturalną ofertę warszawskich teatrów, muzeów, fundacji i stowarzyszeń.Budowę vod.warszawa.pl sfinansowało miasto stołeczne Warszawa, a zrealizowało Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Od 1 września można zakładać konta użytkownika platformy, przeglądać zapowiedzi jesiennego repertuaru, czy dodawać do listy ulubionych pierwsze materiały.
 

- Zbudowaliśmy platformę VOD Warszawa, by umożliwić warszawskiej kulturze rozwój i funkcjonowanie, docieranie do coraz większego grona odbiorców. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogli dotychczas korzystać z bogactwa znakomitej warszawskiej kultury lub z powodu pandemii zmienili swoje nawyki odbiorcze i sposoby korzystania z zasobów kultury. Wprawdzie nic nie zastąpi żywego kontaktu ze sztuką, ale nasze VOD będzie z pewnością ciekawą propozycją dla widzów z całej Polski - mówi Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydent Warszawy.

Na nowej platformie część produkcji będzie biletowana, część – udostępniana bezpłatnie. O rodzajach materiałów, czasie i rodzaju ich dostępności decydują wspomniane instytucje i organizacje. To one są odpowiedzialne za ich publikację i to one kreują zawartość programową platformy, która jest cyfrowym odzwierciedleniem tego, co dzieje się w warszawskiej kulturze.
 

- W ciągu ostatniego roku intensywnie, jak nigdy wcześniej, odczuliśmy i poznaliśmy możliwości tworzenia i doświadczania sztuki oferowanej przez interaktywne platformy i narzędzia cyfrowe. Tę wiedzę, umiejętności oraz wypracowane mechanizmy będziemy mogli zachować dzięki istnieniu platformy VOD Warszawa. To doświadczenie zostanie z nami i będzie uzupełniać uczestnictwo w kulturze oraz obcowanie ze sztuką - mówi Joanna Rożen-Wojciechowska, dyrektor Centrum Kultury Filmowej im. Andrzej Wajdy.

Bezpieczna, przyjazna, dostępna

Jak informują twórcy, platforma vod.warszawa.pl jest zaprojektowana przy użyciu przyjaznych rozwiązań technologicznych, gwarantujących wysoką jakość i komfort w kontakcie z kulturą cyfrową. Jest na niej miejsce m.in. dla zarejestrowanych spektakli, koncertów, oprowadzania po wystawach, filmów, materiałów edukacyjnych, reportaży radiowych, podcastów, audiobooków, powieści w odcinkach, tekstów – także multimedialnych. Umożliwia także streaming wydarzeń organizowanych na żywo. Już za kilka tygodni platforma ma być dostępna w postaci aplikacji mobilnych.

Co ważne – nowe miejsce w sieci jest bezpieczne dla twórców: system uniemożliwia nagrywanie udostępnianych materiałów czy zapisywanie ich na dysku, nie pozwala także niezalogowanemu użytkownikowi na uruchomienie skopiowanych z platformy linków (konieczne będzie zalogowanie i opłacenie treści płatnych).

Dostępne na platformie materiały będą oznaczone informacjami o ograniczeniach wiekowych, możliwe będzie także wprowadzenie tzw. kontroli rodzicielskiej w ramach konta użytkownika.

Platforma jest przyjazna i dostępna. Z myślą o osobach z niepełnosprawnościami materiały (np. koncerty, spektakle czy filmy) można będzie uzupełniać o audiodeskrypcję, napisy lub tłumaczenie na język migowy. Osoby niemówiące po polsku będą mogły zmienić w ustawieniach język nawigacji na angielski, rosyjski czy ukraiński, a instytucje będą mogły umieszczać treści audiowizualne w czterech wersjach językowych (w formie napisów lub treści zaopatrzonych w tłumaczenie lektorskie).

Dodajmy, że również m.in. Kraków posiada własną platformę VOD z wydarzeniami kulturalnymi: Play Kraków. Została ona uruchomiona rok przed platformą VOD Warszawa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite Quad

4-kanałowy modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Ma on 4 wejścia...

1 750 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...