El. MŚ 2022: Argentyna - Boliwia w TVP

dodano: 2021-09-08 10:29 | aktualizacja: 2021-09-08 19:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport/satkurier.pl

TVP Sport Conmebol MŚ 2022 Argentyna Boliwia 360px.jpg Wciąż nie milkną echa po skandalu w Sao Paolo, ale nadal trwa rywalizacja o awans na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 roku z terenu Ameryki Południowej. W nocy z czwartku na piątek (9/10 września) dojdzie do kolejnych interesujących meczów. Transmisja meczu Argentyna - Boliwia oraz Brazylia - Peru w Telewizji Polskiej.

FIFA
Katar 2022 eliminacje Mistrzostwa Świata

To miało być święto piłki nożnej, ale zostało zepsute przez przedstawicieli Brazylijskiej Agencji Sanitarnej, którzy tuż po rozpoczęciu starcia zespołu gospodarzy z Argentyną przerwali spotkanie. Powodem była obecność w składzie gości piłkarzy występujących w Premier League, którzy powinni podać się dwutygodniowej kwarantannie.

Obrazki z Sao Paolo obiegły cały świat.
Teraz FIFA zdecyduje, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy dojdzie do walkowera. Nie powinno to wiele zmienić, bo obaj faworyci pewnie zmierzają ku awansowi na mundial 2022. Kolejna kolejka w Ameryce Południowej zostanie rozegrana w nocy z czwartku na piątek polskiego czasu.

Zajmująca 2. miejsce w tabeli CONMEBOL Argentyna zdobyła 15 punktów w 7 występach.
Najskuteczniejszy na razie jest Lautaro Martinez. Napastnik Interu zdobył dotychczas 3 gole.

Kolejne spotkanie Albicelestes rozegrają u siebie, na Estadio Antonio Vespucio Liberti w Buenos Aires.
Boliwijczycy wygrali dotychczas tylko jedno spotkanie i zajmują przedostatnie miejsce z sześcioma punktami. W pierwszym starciu w eliminacjach z ekipą Lionela Scaloniego byli blisko remisu z faworytem. W La Paz goście wygrali 2:1 po golu Joaquina Correi w 79. minucie.

Bardziej jednostronna była potyczka podczas tegorocznego Copa America.
Lionel Messi poprowadził kolegów do wygranej 4:1, strzelając dwa gole i dorzucając do tego asystę. Gwiazdor Paris Saint-Germain ma zagrać i w tym meczu. Zabraknie za to wszystkich czterech zawodników, przez których doszło do skandalu w Brazylii: Emiliano Martineza, Cristiana Romero, Gio Lo Celso i Emiliano Buendii. Z powodu urazu Franco Armaniego ma zagrać nominalny trzeci bramkarz reprezentacji: Juan Musso.

Gdzie oglądać mecz Argentyny z Boliwią? Transmisja na żywo w TVP Sport i tvpsport.pl. W Internecie także spotkanie Brazylii z Peru (start o 2:30). Od drugiej połowy już na antenie TVP Sport.

Plan transmisji - eliminacje do MS2022 w strefie CONMEBOL:

10 września (piątek)

1:30 Argentyna – Boliwia, od godz. 1:25 TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna, Smart TV, w TVP Sport studio w przerwie i po meczu