reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zrealizowany z Polsatem „Układ” w AXN

dodano: 2021-09-08 04:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: Sony Corporation/satkurier.pl

AXN Polsat „Układ” We wtorek, 5 października br. o godz.21:00 w kanale AXN wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek polskiego serialu „Układ”, będącego 2. sezonem dla produkcji „Rysa” (emisja w AXN i AXN White). Za produkcję obu odpowiadał Endemol Shine Polska. Sony Pictures Television Networks Central Europe zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat Plus. Wystąpią Julia Kijowska, Kinga Preis, Zuzanna Zielińska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Dawid Ogrodnik, Adam Woronowicz i Piotr Witkowski.

AXN Polsat „Układ”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizja AXN pokaże najnowszą lokalną produkcję Sony Pictures Television Networks Central Europe, „Układ”. 8-odcinkowy serial kryminalny, jest kontynuacją cyklu bestsellerowych powieści Igora Brejdyganta. Telewizyjna adaptacja pierwszej części książki pod tytułem „Rysa” miała premierę wiosną br. i została wyróżniona nominacją do „Polskich Nagród Filmowych Orły”. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą m.in. Julię Kijowską, Kingę Preis, Zuzannę Zielińską, Sylwię Juszczak-Krawczyk i Dawida Ogrodnika oraz nowych aktorów, Adama Woronowicza i Piotra Witkowskiego. Serial będzie dostępny w wersji z polskimi napisami dla niesłyszących. Premiera telewizyjna „Układu” odbędzie się we wtorek, 5 października br. o godzinie 21:00 w kanale AXN.

„Układ” - druga część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, opowiada historię komisarz Moniki Brzozowskiej (w tej roli Julia Kijowska), która nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu. Wysłana na przymusowy urlop wraca do nałogu, który przed laty niemal doprowadził ją do śmierci. W tym czasie zaczynają ginąć świadkowie, którzy mieli pomóc w rozbiciu szajki pedofilskiej, na której trop wpadła Brzozowska. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie członkowie grupy przestępczej odpowiadają za morderstwa. Sprawa okazuje się jednak znacznie bardziej skomplikowana, a bycie oprawcą nie wyklucza bycia ofiarą.

Jak zapewniają twórcy, „Układ” to thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat zależności i tajemnic. To fikcja, w której nietrudno znaleźć odniesienia do rzeczywistości. Tytułowy układ, obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć.

Na ekranie widzowie ponownie zobaczą m.in. Julię Kijowską („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości” i „Drogówka”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc” i „Chce się żyć”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem” i „W ciemności”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki” i „Solid Gold” ), Zuzannę Zielińską („Ultraviolet”, „Echo serc” i „Młody Piłsudski”) i Sylwię Juszczak-Krawczyk („Na Wspólnej”, „Przyjaciółki” i „Pensjonat nad Rozlewiskiem”). Do obsady dołączyli Adam Woronowicz („Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Pitbull. Ostatni pies, „Diagnoza” i „Czas honoru”) i Piotr Witkowski („Na Wspólnej”, „Klangor” i „ Miasto 44”).

Serial wyreżyserował Leszek Dawid („Jesteś bogiem”, „W głębi lasu” i „Pakt”). Scenarzystą wiodącym był autor powieści - Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet” i „Szadź”). Drugim scenarzystą był Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”). Za produkcję  odpowiadał Endemol Shine Polska. Sony Pictures Television Networks Central Europe zrealizowało projekt we współpracy z Grupą Polsat Plus.

Premiera telewizyjna serialu „Układ” odbędzie się we wtorek, 5 października br. o godzinie 21:00 w kanale AXN. Kolejne odcinki emitowane będą w każdy wtorek o godzinie 21:00 (więcej tutaj).
 
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Maciej Zakościelny i Julia Kijowska w serialu „Rysa”, foto: Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Dawid Ogrodnik i Julia Kijowska w serialu „Układ”, foto: Robert Pałka/Sony Pictures Television Networks Central Europe
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej
Scenarzystą seriali „Rysa” i „Układ” jest Igor Brejdygant, foto: Jakub Celej


„Układ” - sezon 2., emisja we wtorki (od 5 października 2021 roku) o godz. 21:00 w AXN. Wcześniejsze odcinki tego serialu mogą obecnie oglądać widzowie kanałów AXN i AXN White.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...