reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kto pokaże beatyfikacje Czackiej i Wyszyńskiego?

dodano: 2021-09-10 11:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP TV Trwam W niedzielę, 12 września br. o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się msza święta beatyfikacyjna matki Elżbiety Róży Czackiej i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie to będzie transmitowane w kanałach TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno, TV Trwam, TV Republika i Polsat News. Nadawcy planują ponadto filmy dokumentalne, reportaże, widowiska, koncerty i programy publicystyczne poświęcone matce Elżbiecie Róży Czackiej i prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

TVP TV Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Przewodniczyć jej będzie kardynał Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Obecna będzie również delegacja z Watykanu, przewodniczący Konferencji Episkopatów Europy oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski. W koncelebrze mszy świętej beatyfikacyjnej wezmą udział przedstawiciele duchownych z poszczególnych diecezji w Polsce. Na uroczystości nie zabraknie też reprezentacji zakonów oraz przedstawicieli wiernych świeckich z poszczególnych diecezji. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką łączyła duchowa więź. Odkąd ich drogi splotły się w latach 20. XX wieku, współpraca i wzajemna inspiracja utrzymywały się nieprzerwanie aż do momentu śmierci matki Elżbiety Róży Czackiej.

Transmisje w kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno poprzedzi o godz. 11:10 program „Między ziemią a niebem”. Ponadto stacje Telewizji Polskiej wyemitują filmy dokumentalne, reportaże, widowiska i programy publicystyczne poświęcone Elżbiecie Róży Czackiej i Stefanowi Wyszyńskiemu, w tym orędzie kardynała Kazimierza Nycza (w sobotę, 11 września br. o godzinie 20:00 w stacjach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno) i koncert „Ten zwycięża kto miłuje - koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej” (w niedzielę, 12 września br. o godz. 20:15 w kanałach TVP1, TVP Polonia i TVP Wilno) - w wykonaniu chóru i orkiestry. Wydarzenie uświetnią występy Natalii Kukulskiej, Katarzyny Moś, Dariusza Malejonka i Tomasza Szczepanika w multimedialnej scenografii. Nie zabraknie treści biograficznych i wspomnień. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny (więcej tutaj).

W kanale Polsat News wydanie specjalne poprzedzające transmisję mszy świętej rozpocznie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 11:00. Pasmo poprowadzi Małgorzata Ziętkiewicz (więcej tutaj).

Transmisja w TV Republika rozpocznie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 12:00. W sobotę, 11 września br. o godz. 20:00 stacja będzie natomiast transmitować „Soli Deo - koncert z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej” ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory Karola Szymanowskiego, Witolda Lutosławskiego, Fryderyka Chopina, Henryka Góreckiego, Pawła Sydora, Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara. Dzieła w opracowaniu Tomasza Tokarczyka wykonają Anna Lubańska, Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Sobotka, Adam Szerszeń i Andrzej Lampert. Artystom towarzyszyć będą Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Chór Polskiego Radia oraz Górecki Chamber Choir.

Transmisję w TV Trwam, która rozpocznie się w niedzielę, 12 września br. o godz. 12:00, poprzedzi o godzinie 11:20 emisja polskiego filmu dokumentalnego „Prymas Stefan Wyszyński”. Stacja pokaże też reportaże, filmy dokumentalne i programy publicystyczne poświęcone matce Elżbiecie Róży Czackiej i prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu (więcej tutaj).

Dodajmy, że pierwotnie msza beatyfikacyjna miała się odbyć w niedzielę, 7 czerwca 2020 roku na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, ale z uwagi na epidemię koronawirusa i zagrożenie chorobą Covid-19 w Polsce i na świecie wydarzenie to przeniesiono na niedzielę, 12 września 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...