reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Wizyta papieża na Węgrzech i Słowacji w TV Trwam

dodano: 2021-09-11 08:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Lux Veritatis/satkurier.pl

TV Trwam Telewizja Trwam W dniach 12-15 września br. papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio) wyruszy w kolejną podróż apostolską. Tym razem Ojciec Święty przybędzie na Węgry i Słowację (pod hasłem „Z Maryją i Józefem na drodze do Jezusa”). Transmisje z poszczególnych etapów tej pielgrzymki zapowiadają TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam Telewizja Trwam


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do Budapesztu, stolicy Węgier, papież Franciszek przyleci w niedzielę, 12 września br. o godzinie 7:45. Na międzynarodowym lotnisku odbędzie się oficjalne powitanie. Następnie Ojciec Święty spotka się w Muzeum Sztuk Pięknych z prezydentem Węgier Jánosem Áderem, węgierskim premierem Viktorem Orbánem, biskupami, z przedstawicielami Rady Ekumenicznej Kościołów i Niektórych Wspólnot Żydowskich. O godzinie 11:30 na placu Bohaterów odprawiona zostanie msza święta z homilią papieża Franciszka i modlitwą „Anioł Pański” (więcej tutaj). O godzinie 14:30 na lotnisku odbędzie się ceremonia pożegnania Ojca Świętego i jego wylot do Bratysławy.

Do Bratysławy, stolicy Słowacji, papież Franciszek przyleci w niedzielę, 12 września br. o godzinie 15:30. W międzynarodowym porcie lotniczym nastąpi oficjalne powitanie. O godzinie 16:30 zaplanowano spotkanie ekumeniczne w Nuncjaturze Apostolskiej w Bratysławie, gdzie przewidziano przemówienie Ojca Świętego. O godzinie 17:30 odbędzie się prywatne spotkanie papieża z członkami Towarzystwa Jezusowego.

W poniedziałek, 13 września o godzinie 9:15 odbędzie się ceremonia powitalna w Pałacu Prezydenckim w Bratysławie. O godzinie 9:30 odbędzie się spotkanie z prezydent Słowacji Zuzaną Čaputovą w Złotej Sali Pałacu Prezydenckiego w Bratysławie, natomiast o godzinie 10:00 w ogrodzie Pałacu Prezydenckiego zaplanowano spotkanie z przedstawicielami władz Słowacji, społeczeństwa obywatelskiego i korpusu dyplomatycznego. Przewidziano przemówienie Ojca Świętego. O godzinie 10:45 odbędzie się spotkanie z biskupami, kapłanami, zakonnikami, seminarzystami i katechetami w katedrze Świętego Marcina w Bratysławie - przewidziano przemówienie Ojca Świętego. O godzinie 16:00 odbędzie się prywatna wizyta w Ośrodku Betlejem w Bratysławie. O godzinie 16:45 zaplanowano spotkanie ze wspólnotą żydowską na placu Rybné námestie w Bratysławie - przewidziano przemówienie Ojca Świętego. O godzinie 18:00 odbędą się wizyta przewodniczącego słowackiego parlamentu Borisa Kollara i premiera Słowacji Eduarda Hegera w Nuncjaturze Apostolskiej w Bratysławie.

We wtorek, 14 września br. o godzinie 8:10 papież uda się samolotem do Koszyc. O godzinie 10:30 odbędzie się bizantyńska boska liturgia świętego Jana Chryzostoma sprawowana przez Ojca Świętego na placu Miejskiej Hali Sportowej w Preszowie - przewidziano homilię Ojca Świętego. O godzinie 16:00 zaplanowano spotkanie ze wspólnotą romską w dzielnicy Luník IX w Koszycach. O godzinie 17:00 na stadionie klubu piłkarskiego FC Lokomotíva Košice odbędzie się spotkanie z młodzieżą - przewidziano przemówienie Ojca Świętego. O godzinie 18:30 papież uda się samolotem do do Bratysławy.

W środę, 15 września br. o godzinie 9:10 zaplanowana została modlitwa z biskupami w słowackim narodowym sanktuarium w Šaštinie. O godzinie 10:00 na błoniach Narodowego Sanktuarium w Szasztynie odprawiona zostanie eucharystia - przewidziano homilię Ojca Świętego. O godzinie 13:30 odbędzie się ceremonia pożegnania papieża na międzynarodowym lotnisku w Bratysławie i wylot do Rzymu i Watykanu.

Przypomnijmy, iż Ojciec Święty w ostatnim czasie odwiedził Irak (więcej tutaj), a wcześniej m.in. Grecję, Kubę, Meksyk, Armenię, Polskę (więcej tutaj), Gruzję, Azerbejdżan (więcej tutaj), Szwecję (więcej tutaj), Egipt (więcej tutaj), Portugalię (więcej tutaj), Kolumbię (więcej tutaj), Birmę (Mjanma), Bangladesz (więcej tutaj), Chile, Peru (więcej tutaj), Tajlandię i Japonię (więcej tutaj).

Pielgrzymka papieża na Węgry i Słowację - transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...