reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„II wojna światowa z drona” w Polsat Viasat History

dodano: 2021-09-11 11:37
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD Historycy zajmujący się polami bitew oraz eksperci wojskowi wykorzystują najnowocześniejsze drony, aby ponownie przyjrzeć się miejscom, które odgrywały kluczową rolę podczas II wojny światowej. Premiera brytyjskiego programu „II wojna światowa z drona” („World War II by Drone - Scanning the Evidence”) odbędzie się w poniedziałek, 13 września br. o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat History.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od najgęstszych lasów Polski po czyste wody Morza Śródziemnego - niewiele obszarów na całym świecie ominął koszmar II wojny światowej. Wiele terenów wciąż nosi fizyczne blizny po największym światowym konflikcie. Zniszczone budynki, opuszczone wioski, wraki samolotów i statków stały się przejmującymi symbolami odwagi i poświęcenia. Pokoleniom, które ominęła wojenna zawierucha, te pomniki historii przypominają o tym, jak przywrócono światu wolność. Weterani wojenni szybko odchodzą, a czas zbiera swoje żniwo również w miejscach, które zapisały się na kartach historii. Mury się kruszą, metal rdzewieje, a natura przejmuje wiele z nich. Wkrótce wszystko to zniknie. Mimo to wciąż pozostało tysiące historii do opowiedzenia, a w programie „II wojna światowa z drona” każdy odcinek przyjmuje inną narrację.  

Pierwszy odcinek analizuje udział afroamerykańskich żołnierzy w ofensywie w Ardenach. Eksperci prześledzą drogę tych, którzy walczyli przeciwko rasizmowi w armii opartej na segregacji. W drugim odcinku historycy wyruszają do Monte Cassino, gdzie trwała jedna z najdłuższych i najkrwawszych kampanii II wojny światowej. Trzeci odcinek skupia się na losach Malty, której kondycja w czasie wojny wisiała na włosku. Eksperci przyglądają się obronie maleńkiej wyspy, aby zrozumieć, jak przetrwała oblężenie. Czwarty odcinek serii poświęcony jest D-Day, gdzie pionierskie drony pomagają ekspertom przeanalizować niemiecki system okopów, przedstawiając przy okazji brawurowy rajd komandosów. Zatopione szczątki czołgu pokazują, jak niebezpieczne były przygotowania do D-Day. W piątym odcinku walka przenosi się w powietrze - widzowie dowiedzą się, jak wynaleziono radar i czym okazała się „cudowna broń” Adolfa Hitlera. W szóstym i ostatnim odcinku historycy, przy pomocy rewolucyjnych nagrań z drona, odsłaniają niektóre z kluczowych miejsc na terenie dawnej Trzeciej Rzeszy, aby zrozumieć, jak naprawdę działała niemiecka machina wojenna.

Z pomocą najnowocześniejszej technologii dronów i modelowania 3D historycy i eksperci przemierzają Europę, aby odkryć nowe elementy konfliktu i ożywić niektóre z nieznanych historii II wojny światowej. Premiera serii „II wojna światowa z drona” odbędzie się w poniedziałek, 13 września br. o godzinie 22:00. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie od poniedziałku do piątku o tej samej porze (więcej tutaj).
 
Kadr z programu „II wojna światowa z drona”, foto: Viasat World
Kadr z programu „II wojna światowa z drona”, foto: Viasat World


„II wojna światowa z drona” - emisja od poniedziałku do piątku (od 13 września 2021 roku) o godz. 22:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

39 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...