reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25 tys. euro grzywny za pirackie usługi IPTV

dodano: 2021-09-08 15:21 | aktualizacja: 2021-09-11 22:04
autor: HP | źródło: Guardia di Finanza/PiacenzaOnline

czaszka piracy IPTV piractwo 360px.jpg Według doniesień włoskich mediów władze tego kraju są gotowe ukarać grzywną do 25 tys. euro, a nawet wysłać do więzienia abonentów pirackich kin internetowych i usług IPTV. Guardia di Finanza, która jest odpowiedzialna za walkę z nielegalnym handlem narkotykami i przemytem, ​​zajmuje się identyfikacją użytkowników nielegalnych serwisów streamingowych. 240 użytkowników z miasta Piacenza zostało pozwanych za pirackie oglądanie kanałów i treści z DAZN, Sky, Mediaset, Netflix i Amazon Prime za cenę 10 euro miesięcznie.

Guardia di Finanza Piacenza
Guardia di Finanza Piacenza 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Włochy zwiększają presję na piratów wideo
Włoskie władze są mocno zaangażowane w walkę z piractwem w Internecie. O ile wcześniej funkcjonariusze organów ścigania zajmowali się przede wszystkim prześladowaniem bezpośrednich organizatorów rozpowszechniania nielegalnych treści, a także ich pośredników, teraz uwaga skupia się na użytkownikach końcowych.

Guardia di Finanza przekazała do prokuratury informacje o 240 użytkownikach usług pirackiej telewizji cyfrowej (IPTV). Większość z nich, mieszka na terenie miasta Piacenza (region Emilia-Romania). Identyfikacja ich stała się możliwa po tym, jak funkcjonariusze organów ścigania zidentyfikowali wielu sprzedawców oferujących subskrypcje pirackich usług IPTV.

240 osób podejrzanych o korzystanie z pirackich usług było klientami jednej platformy (jej nazwy nie ma w komunikacie), która oferowała w abonamencie treści wideo z serwisów takich jak Sky, Dazn, Mediaset Premium, Netflix i Amazon Prime. Co więcej, koszt abonamentu pirackiego był znacznie niższy niż oferowany przez legalne usługi płatnej telewizji – tylko 10 euro miesięcznie. Dla porównania: abonament tylko jednego Netflixa we Włoszech kosztuje 7,99 euro/mc.

Guardia di Finanza na straży praw autorskich
Śledztwo, które pozwoliło zidentyfikować osoby naruszające prawa autorskie, prowadziła Guardia di Finanza, jeden z najpotężniejszych organów ścigania we Włoszech. Guardia di Finanza zajmuje się przede wszystkim rozwiązywaniem przestępstw finansowych i tłumieniem działalności przemytników. Ponadto jest główną agencją rządową odpowiedzialną za kontrolę narkotyków.

Włoskie władze podjęły decyzję o wykorzenieniu piractwa „od dołu”
Znaczący postęp w dochodzeniu w sprawie Guardia di Finanza poczyniono na początku 2020 r., kiedy siły bezpieczeństwa zidentyfikowały 60-letniego sprzedawcę pirackich usług IPTV.

Odsprzedawcy w tym kontekście nazywani są pośrednikami należącymi do niższych dystrybutorów pirackich treści. Zajmują się odsprzedażą dostępu do usług cyfrowych, chroniąc dostawców o wyższej randze. Pomimo tego, że znajdują się nisko w hierarchii dostawców, sprzedawcy często mają listy użytkowników końcowych, które zawierają nazwiska, adresy domowe i adresy e-mail. Listy te pomagają organom ścigania znaleźć konsumentów pirackich treści.

Najprawdopodobniej w ten sposób zidentyfikowano 240 niefortunnych użytkowników pirackich usług, którym grozi obecnie postępowanie administracyjne lub karne, chociaż władze twierdzą, że używają „wyrafinowanych metod śledzenia”.

Piraci muszą liczyć się z grzywnami i być może więzieniem
Osoby przyłapane na korzystaniu z usług pirackich otrzymują wysokie grzywny za „zakup skradzionych towarów”do 25 tys. euro lub nawet karę więzienia.

Według PiacenzaOnline włoskie władze ostrzegają przed możliwymi grzywnami dla osób naruszających prawa autorskie, których wysokość waha się od 2 582 do 25 822 euro, a także ściganiem karnym za używanie sprzętu przeznaczonego do „nielegalnego dekodowania transmisji audiowizualnych z dostępem warunkowym”.

 

Źródło: adslzone.net  securitynewspaper.com  piacenzaonline.info

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...